Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátokat végig "szórakoztatjá...

Babátokat végig "szórakoztatjátok", amikor ébren van, vagy azért tesztek-vesztek közben?

Figyelt kérdés
Nekem lelkiismeret furdalásom van,ha közben picit csinálok mást is,úgy gondolom nem vagyok jó anya. Holnap lesz 12 hetes,nappal nagyon keveset alszik,segítségem egyáltalán nincs,férjem is késő este esik haza,addigra már alszik a kicsi.

2013. júl. 17. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ÉS akkor ki főzne meg,ki szedné rendbe a lakást,ha egész nap őt szórakoztatnám?

(most épp alszik,ilyenkor én is pihenek)


Hurcolom magammal,ha főzök,mosogatok,akkor konyhában teszem le pihenőszékbe,beszélek közben hozzá,de csinálom a dolgom.

Van kereke is a pihenőszéknek,ha felmosok,akkor felteszem a kerekeket,és "lökdösöm" magam előtt,azt kifejezetten élvezi,hatalmasakat nevet ahogy picit megbakkan megállásnál.

2013. júl. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egy időben nekem is lelkiismeret furdalásom volt mert sok mindent csinálok amikor ébren van a baba.

Nálunk ez úgy alakult ki, hogy amikor felébred hagyom a kiságyában, kb fél órát elszórakoztatja magát (hacsak nem evés elött vagyunk), ilyenkor gyors elintézek egy-két dolgot. Evés után is nyugiban van, elnézelődik, akkor is csinálok valamit. Amikor már megunta hogy egyedül játszik akkor jövök én, na akkor viszont végig rá koncentrálok és jókat szórakozunk.

Én azzal nyugtattam magam, hogy a babának is meg kell tanulnia egyedül játszani, lefoglalnia magát, szerintem ebben nincs semmi rossz.

Természetesen amikor engem igényel akkor ott vagyok és foglalkozom vele.

4 hónapos kisfiú anyukája

2013. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, jön a bejárónő meg a szakács.... Igen, teszek-veszek közben, persze. Ahogy egyre nagyobb lesz, majd jobban fogja ő is élvezni, előbb csak figyelni majd bekapcsolódni pl a takarításba.


Ne legyen lelkiismeret-furdalásod :-)

2013. júl. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dehogy szórakoztatom egész nap.

Sose csináltam ilyet, nem akartam, hogy rámszokjon.

Ráadásul én is igénylem a kikapcsolódást.

Persze egy filmet szülés óta nem tudok végig megnézni egyszerre és sokszor csak fél füllel-szemmel figyelem, de le szoktam ülni TV-zni, netezni, vagy olvasni.

Most, hogy már mászik a lányom még könnyebb, mert nagyon sokáig elszórakoztatja saját magát.

2013. júl. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Èn is megpróbálom lazábban venni a dolgokat. Persze én is nagyon várom,amikor már tud mászni,azt gondolom én is,hogy akkor könnyebb lesz. :-) Ma először átfordult hasról a hátára. Annyira örülök,hogy az hihetetlen!
2013. júl. 17. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!