Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6-7 hónapos babának lehet...

6-7 hónapos babának lehet adni saját készítésű kaját?

Figyelt kérdés

Csirke, pulykahúsos üveges kajákat szoktam adni a babámnak, de mostanában mindenre fintorog (fog?), alig eszik valamit, szinte csak anyatejet enne.

Nagyon nehéz megetetnem. Gondoltam én magam inkább elkészítem a húsos kajákat is.

Lehet adni neki csirkemellfiléből készülteket, ami a fagyasztóban van? Vagy maradjunk egyelőre az üvegeseknél?



#bébikaják
2013. júl. 17. 13:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ma kipróbálom a banán, alma kombót pépesítve, mert azt a hozzátáplálás legelején megette. Mostanában ha adok üveges desszertet, azt sem nagyon eszi.

Más úgy-ahogy meg tudja etetni, de tőlem nem fogad el mostanában szinte semmit.

Létezik hogy a fog miatt, vagy újra visszatért a cicihez?

Ősszel csak reggel és este szeretném szoptatni.(máskor nem lesz lehetőség)

2013. júl. 17. 13:14
 2/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan készíthetsz te neki. Kevés só, ne fűszerezd, ne cukrozd. Jobb, ha frissen veszel neki húsit, de én is adtam mélyhűtöttet.
2013. júl. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatod neki a saját készítésűt. Sőt, nem is baj, ha hozzászokik a házi koszthoz, hisz 1 évesen már szinte mindent ehet majd, amit a felnőttek, és nem kell majd azzal bajlódnod, hogy leszoktasd a bolti üveges kajáról.
2013. júl. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7 hónapos kortól már jöhetnek a zöldfűszerek (kapor, metélőhagyma, bazsalikom, petrezselyemlevél), pici fokhagyma, és egy leheletnyi sót is tehetsz az ételébe.
2013. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én szinte csak kizárólag sajátkezűleg elkészített ételt adtam a lányomnak, üvegeset csak utazások alkalmával kapott.

Én a zöldséget párolóbetétes edényben készítettem neki, így finom ízletes maradt, semmi ízesítést, sót nem adtam hozzá soha. Csirkemellet pedig csak vízben főztem meg. Nagyon hamar el lehet készülni vele, és mindig 2 napi adagot készítettem, így csak 2 naponta kellett főzőcskéznem. A husit pedig apró darabokra vágva fagyasztottam le, ami 2 napi kajájába elég, annyit főztem meg egyszerre...

2013. júl. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 gabszem ***** válasza:
Én szinte csak saját készítésű kaját adtam neki kb. 4 hós korától. Mindig is üveges kaja ellenes voltam, kb. 1 éves koráig alig kapott üvegeset, de utána válogatós lett plusz jöttek a nagy fogak és onnantól már több üvegeset kapott. Még most is szokott kapni, ha nincs időm főzni pedig már 17 hós. Nyugodtan főzz neki főzeléket , kis olaj is mehet bele, 1-2 teáskanálnyi, kis só, picit fűszerezheted neki ,lehet úgy jobban megeszi, de nem kell túlzásba vinni. Zöldfűszereket már használhatsz. Bazsalikom, tárkony, metélőhagyma. AZ enyém kedvence az alma-krumpli főzi volt, meg a cékla- almával, imádta. ezeket inkább délután adtam, délben pedig leveszöldségeket, husival , sütőtököt almával, csirkemájjal. (a csirkemájjal még várj 1 hónapot)
2013. júl. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

ez megnyugtató. a gyerekorvos viszont ragaszkodik a bolti, üveges kajákhoz..

gondolja, pénz nem számít.:DDDDD

2013. júl. 17. 14:20
 8/14 anonim ***** válasza:

A gyerekorvosod egy barom.

Én sosem adok üvegest, csakis saját magam készítem az ételeit, így a csirkemellet is.

Sokkal gazdaságosabb főzögetni neki, mint megvenni a méregdrága babaételt amibe ráadásul tesznek sót, néha cukrot is.

2013. júl. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5. vagyok

Hát ez jó :)

Az én védőnőm meg kifejezetten azt mondta, hogy tök fölösleges a drága üveges kaját megvenni, mert borzasztó egyszerű főzni rájuk, úgyhogy nyugodtan.

Ráadásul én rosszul vagyok tle, hogy az üvegesben a zöldség-hús-olaj mellett mindenbe raknak rizslisztet vagy valami hasonlót, még a gyümölcsökbe is, úgyhogy a lányom meg se ette, mert ismeri a gyümölcsöket, és hát sokszor sót és cukrot is...

Szerintem sokkal egészségesebb, ha csak a natur zöldséget kapja párolva, mellé a husi, pici olaj, hogy a zsírban oldódó vitaminok is fel tudjanak szívódni.

2013. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

sokan mondják hogy az üveges biztonságosabb.


mondjuk mi nem járunk biopiacra, általában nagyáruházakban vesszük a gyümit is.

a védőnő a biopiacra esküszik.

2013. júl. 17. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!