Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveges bébiétel vagy saját...

Üveges bébiétel vagy saját készítésű ételek?

Figyelt kérdés
Vélemények, tapasztalatok érdekelnek, hogy ki szerint, melyik a jobb?
2013. márc. 22. 15:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%

Én imádtam főzni a gyerekeknek és nagyon szerették a főziket:) Üvegeset csak akkor kaptak ha valami miatt nem volt időm főzni vagy mentünk valahová. Mindkét lányom 9 hónapos kora óta azt eszi amit mi:)


Kétlányos 33hkm.

2013. márc. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
sztem egyértelmű és nem is kérdés melyik a jobb a babának. pláne ha a saját kertedből kerül ki a burgonya, répa, cékla, gyümölcsök...stb.
2013. márc. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Üvegeset adok neki. Egyszerűen nem tudok neki főzni, nem tudom hogy álljak neki miket csináljak és hogyan :( félek az nem megfelelő neki. Azt amit meg mi nem eheti, férjem nagyon válogatós. Nem eszik zöldségeket gyümiket szóval nem tudok túl változatosan főzni. De neki meg változatos egészséges kaját akarok adni. Majd ha már nagyobb lesz akkor főzök nekünk külön.
2013. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
71%

Én paramami voltam (vagyok) így én azt gondoltam, hogy ami az üvegben van, az jobban ki van dolgozva, biztos nem marad benne apró darabka - főleg a hozzátáplálás kezdetén erre különösen figyeltem-.

És végül valahogy maradtunk a kész ételeknél.

Annyiból szeretem, hogy változatosan tudok neki bármilyen ételt adni, akár minden nap mást, emelett nagyritkán (ha van hozzá kedve ) megeszi azt is, amit mi eszünk és azt már le sem kell darálnom. Pl nagyon szereti a halrudacskát, uborka minden fajtáját, kenyeret, felvágottat, rizst, krumplit. (tehát ezeket rendesen megeszi, nem kell másképp tálalnom neki)

Most 1 éves. Néha örülnék (a bébiételek ára miatt), ha házikosztot szokott volna meg, de lényegében látom, hogy imádja az evést, és így olyanokat is megeszik, amit sok gyerek pl. nem (spenót, tökfőzelék, brokkoli, cukkini) a gyümölcsöket viszont én magam készítem és azokat megeszi.

Lényegében mindent megeszik, ha úgy van kedve, de a napi 1 v 2 üveg főzelék az stabilan ott kell legyen az étrendjében.

2013. márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

én a saját kertünkből való dolgokat főzöm, csak néhány dolog van, amit boltból veszünk.

DE ha nem lenne kertünk, és mindent boltból vennénk, és soha nem tudnám, melyik zöldség honnan származik, mikkel kezelhették, akkor inkább üvegeset adnék!!!

2013. márc. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés, még én sem tudom, hogy lesz.

Védőnő szerint a Müllerben lehet kapni változatos és finom bébiételeket, amiket sok kismama dícsér és ő is jobban "ajánlotta" az üvegest, hamár nincs konyhakert. Meglepődtem rajta.

2013. márc. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Felesben kapta!

Az a baj,hogy én nem hiszek abban sem, hogy jobb abból a zöldségből csinálni neki a kaját, amit a piacon veszek meg, mert ott sem tudom,hogy mivel kezelték, mennyit permetezték stb. A legjobb valóban, ha saját kertből van az alapanyag!

Azért kapott bébiételt is, mert ha elutazunk, könnyebb az üvegeset adni neki!

2013. márc. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
37%

de lányok! honnan tudjátok,hogy amiből az üveges van,az nem permetezett vagy génkezelt cuccból készül?

mert ugye mindenki azt hozza fel a kert nélküli babételkészítésnél,hogy amit a piacon megvesz az ember, nem tudja honnan van,mennyit permetezték...stb. no de az üvegeset honnan tudjátok,hogy megfelelő alapanyagból vannak? szóval végülis ha nincs kertje az embernek,akkor mindegy hogy mit ad, üvegeset, vagy főz...

vagyis mégsem! mert egy húsos bébiétel ugyan mi a fenétől áll el hosszú hónapokon keresztül? meg ha a sima hőkezeléstől el is áll, januárban készített csirkemellet szeptemberben a gyereknek???

nem az üveges ellen vagyok,félre ne értsetek,biztos vagyok benne,hogy az én gyerekem is kap majd 1-2 üveggel, de olyan buta érv a bolti kaja mellett az,hogy a piacos zöldségekről nem tudjuk honnan vannak. az üvegesben lévőkről sem tudjuk!

2013. márc. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.. én nem emelett érveltem :)

Nekem egy ismerősöm olyan helyen dolgozik, ahol bébiételekhez visznek alapanyagokat. Az ő elmondása alapján elég sok követelménynek kell megfelelnie az alapanyagonak.

Nyilván van mindkét ételnek (házi vs bolti) előnye és hátránya minden szempontból.

Ez pont ugyanaz mint a szoptatás vs tápszerezés.. :D

Szóval nincs olyan, hogy jó, rossz... sokszor hiába tervezi be anyuka, hogy így lesz, ha a gyerek nem eszi meg a házit vagy a boltit!

Minden akkor dől el, mikor leteszed az ételt a babád elé és egyértelműen rákap... vagy nem.

Ez szerintem házi és bolti kaja esetben bekövetkezhet...

És mikor azt látod, hogy nem eszi azt.. akkor próbálod a másik változatot.. mert ugye az a legmegnyugtatóbb, mikor eltűnik az étel a tálból, esetleg jöhet a repeta is! És akkor majdnem teljesen mindegy, hogy üveges vagy házi az az étel, ha ott van a jóllakottság jele a babád arcán :)

2013. márc. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Én fele-fele arányban adok neki "házikosztot" és üveges bébiételt. A burgonyát, répát, paradicsomot, borsót, stb.-t nem fogom megvenni készen, mivel itthon megtermeljük, de mint a sóska, spenót, hasonlókat megveszem készen, hiszen ezeket csak ritkán eszi, nem bajlódok velük.

Gyümölcsöket is itthon készítem el, frissen kapja, csak olyanokat veszek meg üvegesbe, amit nem lehet kapni, mint most pl. az őszibarackot, szilvát.

Szerencsére a házi bébikaját és a boltit is szereti, sőt szoktam keverni is a kettőt, úgy is nagyon imádja.

2013. márc. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!