Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez igaz? Minden baba kék...

Ez igaz? Minden baba kék szemmel születik, ez később az UV-fénynek köszönhetően éri el a szülőktől örökölt színét.

Figyelt kérdés
Nekem fekete szemem volt újszülöttként is.

2013. júl. 18. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi mindketten barna szeműek vagyunk, a 2 gyerek is az lett. De az igaz, hogy születés után még nem volt annyira sötét a szemük, mint később. De egyértelműen barna volt mindkettőnek, semmiképp sem kék.
2013. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elején minden baba bogárszemű.Lányunknak nagyon hamar kezdett el kivilágosodni,már 3hónaposan világoskék volt.Viszont neki rikító kék,páromnak zöldeskék,nekem meg szürkés zöldes kék.
2013. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fiamnak olyan bugyiolvasztó kék volt a szeme születése után, és egy hónapos se volt bebarnult a szeme, pedig nagyon szép lett volna ha marad a színe, így tiszta apja a kicsi.

A lányom kék szemmel született és neki kicsit bezöldült-szürkült.

2013. júl. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fiamnak születéskor sötétkék szeme volt,vagyis 2 nappal a megérkezése után láttam csak a szeme színét. Most 10 hónapos és hihetetlenül szép,világoskék szemei vannak,szőke a haja. A páromnak és nekem is zöld szem/barna haj,nem tudjuk ő hogy lett ilyen kis szöszi,kék szemű :)
2013. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fiam szemszínét én barnának találtam születésekor, de fokozatosan világosodott és most gyönyörű kék szeme van! (Édesapja szeme barna, az enyém kék).
2013. júl. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két fiamnak születésekor is barna volt a szeme. Már akkor kisbogárnak hívtam őket:-)) Barnák is maradtak,mint nekem. Harmadik fiamnak szürkés szeme volt születéskor és olyan is maradt,mint az apjának.
2013. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kislányom sötétkék szemmel született. Most 2 évesen gyönyörű világoskék szeme van.


Én és az apuka is barna szeműek vagyunk. Az apuka édesapjának viszont ugyan olyan kék mint a lányunké. Illetve több vonást is felfedeztem amiben rá hasonlít. Az én ágamról pedig a nagypapámnak kék a szeme hasonlóan világos.


Mivel tényleg nagyon világos a szeme és szín tiszta kék a gyerekorvos szerint kizárt, hogy ebből barna lesz valaha is. :)

Egyébként a hajunk színe is barna ő még is szőke lett. Tuti azért, mert kislány koromban azt kívántam, hogy bár csak szőke kék szemű lányom születne majd... ÉS TESSÉK! :D

2013. júl. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!