Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás, SOS segítség?

Fogzás, SOS segítség?

Figyelt kérdés

Kisfiam 9,5 hónapos, most jött ki az első foga. Az egyik alsó kijött, már teljesen látszik a teteje. A mellette levő is jön, Én is látom, meg a doki néni is.


Az elsővel is megszenvedtünk, de ez a második mintha nehezebb lenne. Egész nap nyafog, mindent rág, és ha elkezdem masszírozni neki akkor tartja a kis száját :)


Van Vibrucol kúp, Dentinox, Caomilla Vulgaris. Végső esetben Nurofen.


MElyiket mennyi ideig adhatom? Sosem volt jó alvó (egy éjszakát sem aludt még át), de most hogy jön a foga.... 6x is felkel egy éjjel, és csak Én tudom megnyugtatni, így még a Férjem sem tud felmenteni éjjel egy kicsit sem.


Tudom, lehet ennél még rosszabb is, de ez hogy éjjel sem alszik, nappal is állandóan nyüsszög.... szóval kicsit elfáradtam. És azt hiszem nem is fizikailag inkább agyilag :(


Köszöönm!


2013. júl. 19. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ennyire szenved szegényke, akkor adj neki éjszakára Nurofent. Persze ezt nem adhatod folyamatosan, de 3-4 egymást követő napon nyugodtan, legalább pár éjszaka tudna ő is és te is pihenni kicsit.

Nappal mehetnek felváltva a homeos szerek, kúp, fogínygél. A homeopátiás szereket huzamosabb ideig is lehet alkalmazni.

Ha a Nurofen nem hatna, próbáld meg a Panadol babyt, az másfajta hatóanyagot tartalmaz, vagy egyik vagy másik biztosan beválik.

2013. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Megfogadom :)
2013. júl. 19. 21:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első hozzászólóval.

Nálunk bevált a Panadol baby amikor már tényleg szörnyen szenvedett 1ml adtam neki és egész éjszakára megnyugodott. Hátha nálatok is beválik. Mert napközben se biztos h azért nyűgös mert folyamatosan fáj a foga csak teljesen ő is ki van merülve és a nyűgösségtől van már h nem bírnak pihenni. Nekem a védőnő is mondta h már csak azér is jó ezt alkalmazni néha mert a baba is megnyugszik nem csak a fogfájáson segít. Kitartást.

2013. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!