Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hónapos korú babánál kialakul...

Isabel25 kérdése:

4hónapos korú babánál kialakulhat könnycsatorna elzáródás? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Kisfiam ma reggel kicsit csipás szemmel ébredt. (egyébként fogzik) Olyan, mintha mindig könnyes lenne a szeme. Könnycsatorna elzáródásra gondoltam, mert ezen kívül más tünete nincs egyelőre. Olvastam , hogy ez inkább újszülött korra jellemző és, hogy 3 hós korig átmossák a szemet, de utána már nem ajánlott ez a beavatkozás. csepegtettem bele neki anyatejet. Volt valaki hasonló helyzetben? Fogzásnak lehet ez következménye?

2013. júl. 18. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Most kicsit csipás a szeme nem kell egyből minden bajra gondolni -.-" ha könnyezik öblögesd kamillával ha nem jo akkor orvos ne itt várd a csodát!
2013. júl. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a kamilla nem jó erre, allergiát okozhat és szárít. akinek ilyen van, annak újszülött kortól van ez (tudtommal). nem hiszem, hogy ez később kialakulhat. lehet, hogy huzatot kapott a szeme vagy ilyesmi. sztem is mutasd meg orvosnak. a könnycsatorna mosást egyébként később is csinálják, akár többször is. de előtte többféle szemcseppet írnak fel.
2013. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Még aznap elvittem orvoshoz.kötőhártya gyulladása van.kaptunk antibiotikumos szemcseppet.tegnap óta használjuk, de azóta rosszabb lett..anyatejes csepegtetésről van tapasztalta valakinek?
2013. júl. 19. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:
mi próbáltuk, semmit se segített
2013. júl. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na szóval a Tobrex bevált.közben voltunk másik dokinál is mert húzogatta a fülét és beparáztam, de szerencsére semmi..viszont ez a másik doki azt mondta hogy 2 hétig csepegtessek! Hát az állati sok! úgyhogy 5 nap után megpróbálom az anyatejet! :-) már semmi tünete sincs!
2013. júl. 22. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!