Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálhatnék a kisfiammal?

Mit csinálhatnék a kisfiammal?

Figyelt kérdés
Jövőhéten lesz 3 hónapos.Eddig anyatejes volt,de sajnos egyre kevesebb a tejem,neki pedig egyre nagyobb az étvágya,ezért már tápszerrel kell pótolnom.Viszont amióta tápszert is kap,nem bír a kakival.Amíg csak anyatejes volt,tudott rendesen kakilni,egy nap volt kb 3-4 kakis pelusa.Most viszont már 4 napja küszködünk a kakival.Szerdán egyáltalán nem volt kaki,húzgálta fel a lábát és sokat sírt.Csütörtökön venni akartunk neki Laevolac kúpot,de nem volt csak szirup.Úgyhogy adtunk neki szirupot,attól volt is 2x kaki aznap..tegnap viszont hiába adtam neki szirupot nem jött kaki.Fájt tőle a hasa mert sírt meg húzta fel a lábát.Tegnap már puki sem nagyon akart tőle menni.Ma sem volt még kaki,puki is alig,és ma is küszködik.Aludni nagyon keveset tud,mert szenved tőle.Éjszaka még csak-csak alszik is,de a nappal valami katasztrófa.Ma fél8 óta fel van,kb 20 perce aludt el.Az Espumizan cseppet és az Infacolt próbáltam az elején,mert hasfájós volt,de az nem segített neki,mert csak fokozta a hasfáját,ezért nem is merem megpróbálni megint.Nem tudom,mit tehetnék még?!Ma még nem adtam neki szirupot,de nem is tudom,hogy merjek-e adni neki,mert tegnap sem volt tőle kaki meg puki is alig,csak zuborogott a hasa.
2013. júl. 20. 11:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Míg csak anyatejes volt segített neki a kakiban a Mecsek tejszaporító teám,mert abban van édeskömény meg ánizs,és átment neki a tejbe és segítette neki az emésztést meg a normális bélműködést.De amióta tápszert is kap,már a tea sem segít rajta.Jól megkavart a tápszer mindent!! :(
2013. júl. 20. 11:04
 2/9 anonim ***** válasza:
Válts tápit. A szélcsövet probáljátok ki.
2013. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A szélcső az micsoda?

Beba Pro-s tápit kapott,de az elfogyott és most Milumil-eset kap..ugyan az a helyzet..a Bebástól sem volt kaki meg most a Milumil-estől sincs.

2013. júl. 20. 11:17
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy adjak neki folyadékot??Vizet vagy teát??Mert eddig én nem adtam neki,az anyatej fedezte ezt is..viszont amióta tápis azóta nem adtam plusz folyadékot..adjak neki most már 2 evés között teát és akkor lesz kaki??
2013. júl. 20. 11:23
 5/9 anonim ***** válasza:

Adj neki folyadékot is mindenképpen. Tápi mellé kell.

A szélcső egy gumicső aminek üreges a belseje és bedugod az első jelig a popijába kicsit mozgatod, forgatod és egyrészt leereszti mint egy lufit :) Másrészt kakilásra ingerli, mint a lázmérő csak ez kimondottan erre való a lázmérő nem. Kitartónak kell lenni 10-15 percig is mozgathatod.

A másik hogy masszirozd a hasát orának ellentétesen, olajjal krémmel, és utána tornáztasd. Hanyadt fekszik és kinyujtod mind2 lábát egyenesen utána felnyomod ugy hogy a combja és a vádlija derékszöget alkosson, utána megint nyujtod, és megint felnyomod, utána a lábát ugy nyomd oda hogy a combját nyomd oda a pocihoz ugy hogy a vádliját fogod. Ezeket váltogasd. Nekünk nagyon bevált még a tigris log a fárol poz hason fekve sétálsz vele a hasén a két tenyered. A másik még hogy a hason altatás nagyon jó, nálunk elmulasztotta a nehéz kakilós korszakot. :))

2013. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Húú ez a szélcső elég brutálisan hangzik..de lehet,hogy megpróbáljuk.Ilyen csövet egyébként hol lehet beszerezni?

Hát az én kisfiam utál hason lenni..amikor hasra teszem torka szakadtából ordít,úgyhogy ez nagyon nem jön be nálunk.

2013. júl. 20. 17:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Szélcsövet gyógyszertárban kapsz, kb 1000 Ft. Brutálisan hangzik, de nálunk is csak ez segített sajnos.
2013. júl. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg hason altatni, először sok baba nem szereti. Meg az is jó - az előző is írta - hogy úgy fekteted az alkarodra hassal lefelé, hogy a fejecskéje a könyökhajlatodban van, a tenyered pedig kb. a pelus alatt, össze is kulcsolhatod a két kezed. Ha így ringatod, lehet, el is alszik, de a hasfájásra is jó. Én simán adnék neki édeskömény teát, ne csináld erősre, vannak olyan "babamosoly" teák, amiket 2 hetes kortól lehet adni. És ha még szoptatsz (tápi mellett), te is igyál ilyeneket. Én a szélcső előtt megpróbálnám a kúpot, hátha segít. Ja és a torna nagyon jó, mi mindig tornáztattuk a fiamat, amíg még hagyta, utána meg már maga mozgott annyit, hogy nem volt rá szüksége.
2013. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na most kérdésem,hogy akkor most hasfájós vagy az a baj hogy nem tud kakilni??Nem mindegy...

Ha azóta nem tud kakilni mióta tápit eszik akkor válts tápit!

Milupa Komfort vagy Lactogen Harmony ezek nagyon jók hasfájós,szorulásos babáknak!

És igen adhatsz neki inni két etetés között,gyengére főzött cukros kamillateát(igen jól írtam cukrosat mert az felel a belekbe az erjedésért és attól tud kakilni)


Remélem tudtam segíteni!

2013. júl. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!