Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csak fél évig lehet...

Eszo kérdése:

Miért csak fél évig lehet tárolni lefagyasztva az anyatejet?

Figyelt kérdés
utána dobjam ki?? igazából nem értem,hogy az a tej honnét tudná,hogy pl 5 hónapja vagy 8-9 van lefagyasztva...mitől romlik meg??!!
2013. júl. 20. 12:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A legfrissebb infó az, hogy egy évig.

Szerintem ami tárolás közben árthat az az amikor más ételcsomagokról rákenődik valami más, vagy a fagyasztó ajtajának nyitogatásakor bemegy a meleg levegő (hosszú távú élelmiszer tároláshoz -18 kell, vagy annál alacsonyabb hőfok). Nem azzal gyanúsítalak, hogy koszos lenne a háztartásod, hanem mindenhol vannak kórokozók, ez természetes.

Az érem másik oldala az, hogy kell egy kis baci az egészséges immunrendszerhez, és az élő tejben vannak baktériumölő anyagok. (nem tudom ezek túlélik-e a fagyasztást)

Előbb-utóbb azért érdemes felhasználni. Ha nem issza meg senki a háztartásból, akkor főzéshez is el lehet használni.

2013. júl. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
én is úgy tudtam h fél évig.. aztán olvastam, hogy 3 hónapig. utána kidobom, ha nem fogy el. volt már csirke, ami a fagyóban romlott meg nekem, igaz jó sokáig ott volt, kb fél évig
2013. júl. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!