Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz szülő vagyok mert 9...

Rossz szülő vagyok mert 9 hónapos babámnál abbahagynám a tápszert?

Figyelt kérdés

akik kérdezik mikor hagynám abba és mondom hogy még fél csomaggal van és ennyi mindenki meglepődten néz rám.

Már nem egyszer ivott tejet reggelihez nem lett tőle semmi baja, mindennap kap joghurtot tejes ételt.


Napi 2-3 dl tejterméknek kell meglennie az meglenne a babámnál.

Nem érte mi ebben a rossz hogy nem szeretném már tápszerezni?!


Anno nem is volt tápszer most meg annyira erőltetik 1-2 éves korig...



2013. júl. 22. 17:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Nem vagy rossz szülő,és Te tudod mi jó a gyerekednek. Én is hasonló cipőben jártam,annyi különbséggel,hogy én napi 1x-2x azért adtam neki a tápszert. A te döntésed,nem hagyd magad befolyásolni!!
2013. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen a te gyermeked, te tudod mit adsz neki. A tehéntejet nem ajánlják a gyerek 1 éves kora alatt, ezzel megakadályozva pl. a laktózallergiát.

Lehet, hogy most nincs baja, de 5 év múlva is előjöhet az allergia. Nekem volt ismerős körben olyan, hogy az anyának nem volt pénze tápszerre, a gyerek túl korán kapott tehéntejet, bizony 5-6 éves kora körül tejcukorérzékenységet és még lisztérzékenységet is megállapítottak. Persze ki tudja, hogy azért volt-e, mert korán kapott tejet.

2013. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Napi fél liter tejterméknek kell meglennie, azt sajtból nem fogja összecsipegetni.

Akkor adj neki rizstejet, ha nem akarsz tápszert.

2013. júl. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves kora előtt nem tenném, nem ezen spórolnék, hanem máson... Ahogy a többiek is írták, később lehet ebből problémája és a lisztérzékeny koszt többe fog kerülni, mint most a tápszer. Te tudod egyébként.
2013. júl. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nem értem miért jön szinte mindenki a pénzzel...

nem rémlik hogy azt írtam volna nincs rá pénzünk azért hagynám abba...

2013. júl. 22. 17:11
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Anno tényleg nem volt tápszer és ez meg is látszik, mert a mostani 20-35 éves generáció nagy része valamilyen allergiás megbetegedésben szenved. És ez nem azt jelenti, hogy tüsszent párat, mint azt oly sokan szeretik elbagatelizálni. A felnőtt korban szerzett allergiát pedig sok helyen a gyerekkorban nem megfelelően kialakult immunrendszerre vezetik vissza. Amelynek oka pedig a helytelen, nem megfelelő időben elkezdett táplálkozás.


Persze az ezt megelőző generációk sem tápszeren nőttek fel. Annál inkább a saját maguk által megtermelt, permet, tartósítószer, ízfokozó és egyéb hozzáadott anyag mentes ételeken.


Szóval én még várnák a helyedben.


A tápszer szerintem a legbiztonságosabb élelem, amit gyermekednek adhatsz, persze az anyatejen kívül. Én hiszek ebben és bízom abban, hogy pár év múlva sem derül ki más...


A tehéntejjel különösen várnák a helyedben, legalább a baba 1,5 éves koráig, főleg az üzletivel.


És most várom a lepontozást :-)

2013. júl. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
65%

Könyörgöm, egy ember írta a pénzt, azonkívül senki sem azzal jött,hogy hú de rossz anya vagy, ha 3 éves koráig nem tömöd napi 5ször tápszerrel...


Ha anyatejes lenne, akkor is inna annyi tejet,mint amennyi tápszert kellene.

Miért vagy ennyire tápszer ellenes? nem hülyeségből ajánlják, hidd el.

2013. júl. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem azzal van a baj, hogy nem akarsz tápszert adni, bár még nyugodtan adhatnád, hanem azzal, hogy tehéntejet adsz neki ehelyett, ami ráadásul különösen tiltólistás 1 év alatti babáknál... Nem a pénz, vagy a tápszer a gond...
2013. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
33%

"Persze az ezt megelőző generációk sem tápszeren nőttek fel. Annál inkább a saját maguk által megtermelt, permet, tartósítószer, ízfokozó és egyéb hozzáadott anyag mentes ételeken."


Tehát 2 generáció nem tápszeren nőtt fel, és az egyik allergiás lett a másik nem, akkor nem inkább pont az az oka az allergiának, amit te magad írtál? Ízfokozó, tartósítószer és egyéb hozzáadott anyag?? Ezek egyike sincsen a tejben :)


Több egészségügyben dolgozó ismerősöm van, aki 1 éves kora előtt adott tejet a gyerekének, még sincsen semmi bajuk, az orvos se látta őket már évek óta, pedig már bőven tinédzserek!

2013. júl. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
14%
9. vagyok ismét, az lemaradt, hogy hallottátok már azt a szót hogy lobbi? Ez áll a tápszer mögött legfőképpen, hatalmas üzlet...
2013. júl. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!