Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hogy lehet egy...

Szerintetek hogy lehet egy baba ilyen okos? Adottság vagy tanítás, foglalkozás kérdése? Bővebben lent

Figyelt kérdés

egy ismerősöm babája iszonyat okos, de tényleg a 2 szememmel láttam, tehát nem ő túlozza el.

a gyerek 8-9 hónaposan 2 szót is tudott mondani, pogácsát sütni, ha kellett valami akkor kérte a kezével, zenére táncol (persze a maga módján rázza a kis fejét)

sokat beszél ( baba nyelven), kérésre megmutatja azokat az állatokat amit kérdezünk tőle, persze csak párat amit ismer, és a tekintetével nézz rá, még nem a kezével.

Tudja kérni, ha hintázni szeretne.


Szerintetek ez öröklődés vagy az hogy iszonyat sokat van vele foglalkozva?

Mert én is sokat foglalkozok a majdnem ennyi idős babámmal de ezeket nem igazán csinálja.


Hogy tanítsam?


tietek mit csinál ennyi idősen?


2009. okt. 22. 12:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez adottság. Gondolom kislány :)
2009. okt. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit off: De ez a pogácsát sütni engem totál "idegesít".

Tudom, hogy ez olyan mondóka féle, de olyan fura, hogy írjátok, hogy pl. a 9 hós babám tud pogácsát sütni...

És milyet?? Sajtosat?? :-)))))))))

2009. okt. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. Például ez:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Jó nem????????? :)

2009. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

nem kislány hanem kisfiú, miért a kislányok okosabbak?

nekem is fiam van de nem csinálja...


"pogácsát süt" tapsikol a kis kezével ha mondjuk neki a mondókát, ez miért baj?

2009. okt. 22. 12:43
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem foglalkozás kérdése. a fiam is ilyen, én 1 éves koráig minden ébren töltött percét vele töltöttem, és 9 hóaposan pl. kirakta a 3darabos formabedobót. szóval ha rengeteget foglalkoznak vele, attól simán lehet ilyen, meg persze adottság is.

hozzáteszem nem dicsekdni akarok, csak én ezt tapasztaltam. a babaszoba.hun van 1 topic, abban hónapról hónapra le van írva, h mit "kellene" tudni a babának, mi mindig 1-2 hónappal előbbre voltunk. már "nagy" a fiam, 17 hónapos, jön megy, kevesebb dolgot tudok mutatni neki, és látom, h lelassult a "tanulási folyamat".

és tényleg nem dicsekvés, mielőtt még vki nekemugrana:)

2009. okt. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

azért ritka, hogy ilyen okosak a babák nem?


ez koránt sem azt jelenti, hogy le vagyunk maradva igaz?

csak ezek a babák kivételek, ugye?

nyugtassatok meg....

2009. okt. 22. 12:51
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos, hogy ilyen okos, de téged nem igazán értelek. Nem akarlak bántani, de nem kell ilyen jellegű elvárásokat támasztani a saját gyerekeddel szemben. Gondolom első babád és még nem nagyon voltál gyerekek között. Az, hogy egy baba, gyerek 2 hónappal előbb vagy később kezd el bizonyos szavakat mondani, táncizni stb az annyira lényegtelen, hogy szavakban nem kifejezhető. Ez nem okosság kérdése. Amit leírtál az ugyanaz az eset, hogy "a szomszéd gyerek már 8 hónaposan sétál, az enyém miért nem" stb. Nem kell erőltetni semmit és főleg nem kell egy átlagosnál korábban érő gyerkőchöz hasonlítani, igazítani.

Tanítgasd őt a saját ütemetekben és ne legyenek olyan elvárásaid, amivel már most frusztrációt okozol neki. Hidd el, ő már érzi ezt, meg fogod bánni később.

Remélem nem voltam sértő vagy bunkó.

2009. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
12:48as vagyok. az utsónak tök igaza van egyébként. semmiben nincs a babád lemaradva. a fiam valszín gyorsabban tanul, de ő ilyen tipus. pl. 2 hónaposan forgott. szóval ez alkati kérdés is. biztos, h foglalkozol vele eleget, és ahogy leírtam, a fiam pl. formakirakózott, de nem dumált. a te fiad is tuti tud vmit, amit a zseni kiscsávó meg nem:)))
2009. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom,mi is 9 hónaposak vagyunk és fiú.ő is megmutat pár állatot,ha énekelek neki csinálja amit ének alatt szoktunk csinálni.integet,megmutatja az orrom,egymásra rak pár kockát de inkább szétdönti.a formabedobóba berakja a és kiveszi a formákat de még nem a lyukakon,és odaadja ha elkérem ami a kezébe van.a műanyag piramisra rá rakja a karikákat,de még össze vissza,a képeskönyvet lapozza,és bőszen csapkodja ha van benne budás autó.de nem csodagyerek,szerintem adottság.már csecsemő kora óta olyan iszonyatos éber,okos figyelemmel néz,hogy csak ámultunk akkor is,itta minden szavunk.és alig kell párszor megmutatni neki ujj dolgokat.most az ágyról való leszállást tanuljuk,kb 4 napja,de már kezdi kapiskálni mit is kell az ágy széléhez érve csinálni.de tény,rengeteget foglalkozom vele,de nem tanítom,egyszerűen játszunk,éneklünk,bújócskázunk,fogócskázunk beszélgetünk.de tudom,hogy sok ilyen baba van,de sok mindenbe meg más baba okosabb,az enyém pl nem gurítja vissza a labdát,és pogácsát sem süt.
2009. okt. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Az én kisfiam is majdnem mindezt tudja (7 hónapos),kívéve,hogy ő csak a cicát ismeri mert az van nekünk.Gondolom adottság is,és foglalkoznak is vele,ahogy én is a gyerekemmel.Nem hinném,hogy különösebben kéne tanítgatni,csak amit általában...pápá intés,csip-csip csóka meg ilyenek.Én legalábbis ezeket szoktam neki mutogatni.

2009. okt. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!