Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek hogy lehet egy...

Szerintetek hogy lehet egy baba ilyen okos? Adottság vagy tanítás, foglalkozás kérdése? Bővebben lent

Figyelt kérdés

egy ismerősöm babája iszonyat okos, de tényleg a 2 szememmel láttam, tehát nem ő túlozza el.

a gyerek 8-9 hónaposan 2 szót is tudott mondani, pogácsát sütni, ha kellett valami akkor kérte a kezével, zenére táncol (persze a maga módján rázza a kis fejét)

sokat beszél ( baba nyelven), kérésre megmutatja azokat az állatokat amit kérdezünk tőle, persze csak párat amit ismer, és a tekintetével nézz rá, még nem a kezével.

Tudja kérni, ha hintázni szeretne.


Szerintetek ez öröklődés vagy az hogy iszonyat sokat van vele foglalkozva?

Mert én is sokat foglalkozok a majdnem ennyi idős babámmal de ezeket nem igazán csinálja.


Hogy tanítsam?


tietek mit csinál ennyi idősen?


2009. okt. 22. 12:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindkettő.Ismerek egy kislányt aki

8 hónaposan:

pápát intett

táncolt

ki-be kapcsolta a hifit

csi-csip csókázott

9 hónaposan:

teregetett az anyjával

bedobálta a formakockákat

visszaguritotta a labdát,és kockákat pakolt egymásra

Mindig előrébb volt 2-3 hónappal az átlagnál.Nagypapának 2 diplomája és 3 nyelvvizsgája van,az apjának meg óriási lexikális tudása!

2009. okt. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%

Azért mert valamelyik gyerek előbb integet pápát, attól még nem lesz okosabb, ügyesebb, nem lesz jobb tanuló. Semmilyen jelentősége nincs ennek.

Az én babám is csinált olyanokat, hogy csak néztem, bizonyos dolgokat nagyon korán kezdett, más dolgokkal meg totál el van maradva, a szomszéd gyerek meg pont fordítva, a másik szomszéd meg mindent tud, a negyedik meg nagyon keveset, és?! Kit érdekel ez ?! 2 éves korukra ugyanott fognak tartani.

Egyébként is bosszant, amikor kiszseniket akarnak csinálni a gyerekekből. Természetesen mindenki tanítgatja a gyerekét, játszik vele, én is, de ettől még nem lesznek egyformák, nem kis robotok, hanem emberek. Én is nagyon örülök, amikor elkezd egy új dolgot, örülök, hogy milyen okos és ügyes, elujságolom mindenkinek, de nem nyomasztom sem magam , sem a gyereket azzal, ha valaki előbb csinálta ezeket az utcában mint mi.

Persze, foglalkozás kérdése is, ezt nem vitatom, de nem csak ettől függ. Én tottálisan ugyanannyit foglalkozom a gyerekkel, mint a barátnőm, ráadásul még nagyjából ugyazaokat a dolgokat tanítgatjuk, daloljuk, mégis teljesen más a két gyerek.

2009. okt. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek atlagos dolgok es minden baba hasonlokat csinal, valamit hamarabb, valamit kesobb. Az enyem a mozgasfejlodesben volt lemaradva, viszont mar 9 honaposan mondja, h anya, apu, gyuru, baba, mama, buu, hamm, nem, vau. Mondjuk en eleg szoszatyar vagyok a ferjem szerint,be nem all a szam. Gondolom, ezt leste el a gyerek. O mar 7 honapos kora ota razogatja magat a zenere (labfejet mozgatja,ahogy meghallja a dallamokat), most mar a popsijat is. Annyiban igaza van az elottem szolonak, h ez kesobb valtozhat. Lelassul a fejlodes, a lemaradt babake meg felgyorsul.

Az enyem nem tud pogacsat sutni, igaz en sose tanitottam neki ezt. Viszont mutogat mar az kezecskejevel, ha valamit megszeretne nezni. Ha valamit nem szabad neki razza a fejet, a kis mutato ujjat felemeli (ahogy tolunk leste ) es mondogatja, h nem, nem...Taviranyitot profi modon kezeli.Billenytuzetet 4 honapos kora ota gyepalja (tiszta apja). Spriccel a viragspriccelommel:-)Szerintem ez tanulas...nem biztos,h tudatos, hanem, h miket lesnek el tolunk. Csodalatosan okosak ezek a babak!

2009. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem is gyermektől függ. Se én, se a párom nem egy zseni, de a kisfiam féléves kora óta imádja a könyveket és a labdát. 10 hónaposan ment, és azóta tényleg szinte mint a nagyok rúgja a bőrt. Szinte minden állathangot leutánzott ugyancsak ennyi idősen. 1 évesen már 2-3 szavas mondatokat mondott. Ő is szeret formákat pakolni, leutánozza amit mi csinálunk: vasal, porszívózik, seper. Most 14 hónapos és megmondja, hogy mit szeretne enni: joghurt, leves, párizsi, virsli, alma, répa stb.Tudja, hogy kit hogyan hívnak, megkülönbözteti nénit, bácsit, kisfiút és kislányt. Köszön, hogy szia, hello. Én magam is el vagyok képedve, hogy milyen szókincse van, és milyen szépen kifejezi magát. Rengeteget foglalkozom vele az igaz, de nagyon igényli is.
2009. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is megcsinálta,de őszintén megmondom nagyon keveset foglalkoztam vele,mert a nővére problémás gyerek volt.Viszont ő mindig ott volt körülöttünk,látta,hallotta,hogy mit beszélünk,játszunk a nagyobbal.5 évesen magától megtanult olvasni.Az egy hatalmas élmény volt,amikor edzésről jövet elolvasott egy óriás plakátot.

Sajnos általános iskolát rosszul választottunk.Jó fejű gyerek,de 16 évesen nem igazán akar tanulni,viszont remekül zenél.

2009. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!