Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok is öklendezett a...

A ti babátok is öklendezett a darabos ételtől? Mikor múlik ez el?

Figyelt kérdés
7 hónapos a babám.6 hós kora óta hozzátáplálom,addig kizárólag anyatejet kapott.De csak is a folyékony pépes ételeket eszi meg.Amibe egy pici darab is van,öklendezik,fuldoklik,kihányja.Mikor fog tudni darabosat is enni?Nincs még egy foga sem.
2013. júl. 25. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Még ne aggódj emiatt. Próbálgasd neki néha-néha elfogja majd fogadni. az én lányomnak is beletelt egy kis időbe mire nem öklendezett tőle
2013. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Meg fogja szokni.Próbáld meg puhára főzni a zöldséget és csak villával,vagy a falatot az ujjaddal szétnyomni,már úgy is "keményebb"mint pépesen.
2013. júl. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Már azt is csináltam,hogy az ujjammal nyomtam szét,és úgy adtam a szájába.De öklendezni kezd egyből. :(

Nektek hány hónapos volt,amikor már evett darabosabbat is?

2013. júl. 25. 21:43
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ezt még ennyire erőltetned.

Én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, most 8 hós és még pépeset kap. Először tanuljon meg kanálból enni és szokja az evést, szerintem nem kell ezt siettetni

2013. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem akarom én siettetni,isten ments!

Csak első baba,és fogalmam sincs,hogy mikorra kell tudnia darabosat is enni.

Aggódtam egy picit,hogy valami gond lehet.

De akkor nincs,csak ki kell várni.

Köszi nektek!

2013. júl. 25. 21:52
 6/16 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 9-10 hónapos volt mikor hajlandó volt enni darabosat,pedig szendvics darabkákat,pufit ilyesmiket már nyomta maga befele:D

Vannak olyan időszakok is amikor ismét kiköpi,öklendezik a darabos kajától.Lassan pedig 14 hónapos:)

Ne aggódj,nincs elkésve semmiről 7 hónaposan.

Tökéletes a babád:)

2013. júl. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Egyébként én is elgondolkozom néha, hogy mikor és hogyan fogok átállni a darabos kajákra és őszintén megmondjam, egyenlőre fogalmam sincs. :D

Az tuti, hogy 7 hósan még ráér a babád pépeset kanalazgatni :)

2013. júl. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én egyik napról a másikra átálltam,csak villával törtem neki össze az ételt,kivétel a húst,azt mixelve ajánlják addig amig nincs rágófoga.Először kicsit több főzőlevet tettem hozzá,majd mindig kicsit kevesebbet:)

6-os voltam

2013. júl. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom a mai napig öklendezik a darabos ételektől, pedig már lassan 1 éves lesz. Először mindig megnézi, hogy mit adok neki, ha látja, hogy kicsit darabos, akkor már ki sem nyitja a száját, de nem adom fel, utána mégis rászánja magát, hogy megkóstolja, de köhög tőle és löki el, úgyhogy már nem erőltetem.
2013. júl. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
11 és fél hónapos lányunk még mindig öklendezik, ha csak egy kicsit is darabos, pedig 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálst.
2013. júl. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!