Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elég a tejem ha átalussza az...

Elég a tejem ha átalussza az éjszakát?

Figyelt kérdés
Este 9kor legkésőbb alszik és reggel 7kor legközelebb. Reggel 200at eszik, napközben 3x de 100 alatt és sír közben, utána. Viszont utána megnyukszik, alszik rendesen és jókedvű. Este lefejt tejjel pótolom és úgy is kb 200at eszik. Viszont mostanában nem lesz olyan nehéz a pelenka a pisitől és szorulása van. 2-3 naponta kakil. KétsZer adtam neki tápszert este, mert nem tudtam eleget fejni. Nem is hízik úgy mint eddig. Adják neki napközben is tápszert? Nem szeretném ha a szoptatás rovására menne. :( ja és cumisüvegből adom neki, a kanáltól sír mert türelmetlen, a pohárból félrenyel...
2013. júl. 27. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a baba, aki este 9-től reggel 7-ig alszik, nem hiszem, hogy éhes... Leírod, hogy nehéz a pelenka a pisitől, szóval van folyadék bőven, ami neki kell. Azt nem írtad mennyi idős ugyan... Azt sem értem, hogy eddig miért kellett már kétszer tápszert kapnia, miért kell este pótolni. Próbáld a babádra bízni mennyit akar enni és bízni a jelekben, ami küld neked. Ha nem szeretnéd, hogy a szoptatás rovására menjen, akkor bízz a babádban és felejtsd el sürgősen a tápszert, kivéve, ha a gyerekorvos a státuszon azt mondja, hogy szükséges, mert egy grammot sem gyarapodott.
2013. júl. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy nem nehéz a pisitől, mint régen. Azért pótlom, mert kb 40et eszik és igényli. Annyira sír utána. Orvossal egyeztettem előtte, kedden megyünk, akkor megnézi. De azt mondta nem baj ha este kétnaponta kap tápszert. De köszönöm, igyekszem a szoptatást "erőltetni", de nagyon sokat szenvedek vele, hogy ennyi is legyen...
2013. júl. 27. 14:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én azt mondom mindent megér a szoptatás és mindent meg kell tenni érte, de, ha nem megy, akkor azért ne menjünk el a végsőkig... Igyál rengeteg folyadékot, próbálj a szénhidrátra is figyelni, hogy meglegyen elég! És sok pihenés, hátha több tej lesz! Ha indokolt a tápszer, akkor nincs mit tenni, az a lényeg, hogy a babád ne maradjon éhes, és jól érezze magát!
2013. júl. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm!:)
2013. júl. 27. 15:54
 5/7 anonim ***** válasza:
A tápszertől sokkal jobban eltelik, és lehet ugyan, hogy nem ébred fel, de egyre kevesebb tejed lesz. Ne aggódj, este mindenkinek kevesebb, de zsírdúsabb, táplálóbb összetételű teje termelődik. Ha a baba azzal is jól elvan éjjel, akkor nincs ok a tápszerre sem az aggódásra! :)
2013. júl. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, és anyatejes babánál teljesen normális, hogy 2-3 naponta kakil, azért van, mert mindent hasznosít az anyatejből, nincs "felesleg".
2013. júl. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még az anyatejtől aludt éjjel. Mondjuk most is, csak a meleg miatt nem annyira. Igyekszem minél tovább "kitartani". Lassan meg elkezdem a kóstoltatást. Köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 27. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!