Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nyafogós a babája,...

Akinek nyafogós a babája, annál mindig családi problémák/stressz/ideges anya áll a háttérben?

Figyelt kérdés

Nem elméleti kérdés akar lenni, hanem akinek nyafogósabb a babája, azoknál lennék kíváncsi a válaszára.

Nem a pár napja egy picit nyafogósabb babócákra, hanem az általában nyafogósra...

köszi


2013. júl. 27. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:

A lányom érzékenyebb tipus, katasztrofális alvó, minden frontot/szeles vagy havas időt stb megérez pedig már 5 éves és igen, mondhatni, hogy kisebb a tűrőképessége minden téren . A fiam ellenben egy nyugis pasi, fát vághatsz a hátán azon sem húzza fel magát.

pedig ugyanaz az anyjuk :) szóval szerintem leginkább a gyerek alaphabitusán múlik, persze vannak esetek, amikor nyilván belejátszik a szülő idegállapota, vagy bizonytalansága stb, de mondjuk testvéreknél kevésbé egyértelmű hogy ez állna a háttérben.

2013. júl. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ellenkező oldal vagyok.

A fiam 8 hónapos, születésétől ezidáig álombaba, mosolygós, érdeklődő, nem nyafogós, nem sírós, elvan magában is.

Én viszont magánéleti és pénzügyi gondok miatt egy idegbeteg hárpia vagyok (túlzások nélkül).

Tehát nem biztos, hogy a kettő összefügg.

2013. júl. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. gyerekem finoman szólva is idegbajos. Meg is kaptam, hogy tuti, hogy én vagyok az oka.

Erre született még két nyugi, mosoly, szófogadó gyerekem, akik alig sírnak, nem hisztériáznak, nem követelőznek.

Én nem változtam, csak talán türelmetlenebb lettem, mégis a két kisebb álomgyerek.

2013. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább a várandósság befolyásolhatja jobban. Anyukám velem és öcsémmel is idegbeteg, stresszes terhességet élt meg, és szorongásként, betegségekben ez a mai napig megjelenik nálunk. Elképzelhetőnek tartom, hogy a nyafogás is valami ilyesmi következménye, bár ezt a nyafogó gyerekek anyukái tudnák megmondani, ha elmesélik, milyen volt az adott terhességük.
2013. júl. 28. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

1. terhességemmel semmi gond nem volt- idegbajos a kisfiúnk, mint írtam

2. terhességemnél rossz eredmények jöttek ki, 1:35down, rossz afp,..... maga volt a pokol lelkileg, fizikailag- ő a legaranyosabb, legtündéribb kislány, akit láttam, 2,5 éves, dackorszak alig-alig van, szabálykövető, kiegyensúlyozott, akkor sír, ha a nagy bántja.....

3. terhességem semmi extra: jó természetű kisfiú, bár rendkívül mozgékony.

2013. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!