Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, miért adtok ebben a...

Anyukák, miért adtok ebben a 30 fokos melegben bodyt a gyerekre alváshoz?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés válaszaiban olvasom,hogy miben alszanak a kicsik ilyen melegben. Sokan adnak ilyen időben bodyt a gyerekre-de írja az anyuka,hogy izzad, csupa víz. Akkor miért nem veszi le??????????????, Nem jobb lenne pelusban vagy bugyiban-gatyeszban aludnia szegény gyereknek????

Én az egy évesemre csak pelust adok mert 30 fok van a szobájában. Nem kínzom bodyval....

Bocs,csak egy kérdés volt...



2013. júl. 29. 19:19
1 2 3
 1/21 Kerria ***** válasza:
51%
20 hónapos a kislányom, ha nem adok rá bodyt, akkor leszedi magáról a pelust... :( Próbáltam már fordítva is ráadni, úgy tovább szöszölt vele, de csak megoldotta. Bodyban még sohasem vetkőzött le.
2013. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Én adtam rá bodyt mindég, sőt már 4 éves a kisfiam, most egy vékony trikóban alszik (ami nagyobb rá, így szellős). Mindezt azért, mert a derekát a kis veséjét féltem. Én is betakarom a derekamat éjjelre, hiába van 30 fok. DE így őt nem takarom be.
2013. júl. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

Az én 6 hósomra is adok egy bodyt.Azért mert kifázhat a veséje,és kap egy szép kis vesemedence gyulladást.Azt pedig nem szeretném.

Egy eü.-s anyuka

2013. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
én is szoktam ráadni ujjatlan badyt,mert így nyugodtabb vagyok,ha hajnalba kicsit hüvösebb van akkor nem aggódok hogy fázik a dereka.
2013. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Te nem adsz, mas meg igen. Es akkor mi van? :-)
2013. júl. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
Az ember maghőmérséklete 37 fok, nem 30, tehát alapból még hülünk, további az alvás un. NREM fázisaibana testhőmérséklet normális körülmények között esik. Igaz ugyan, hogy erre válszként REM dázisben meg emelkedik, de mégis az a jellemző, hogy alvás közben az ember hül. egy német kutatás szerint az ember sokkal jobban alszik, és kevesebbszer ébred fel, ha bőr hőingadozását mesterséges módon, pl ruhával csökkentjük. Ezt igazolja a gyakorlat, szinte mindenkinek volt már olyan, hogy este majd meg döglött melegében, mégis éjjel magára húzta azt a pokrócot.
2013. júl. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
32%
Én most tettem le a kislányomat,egy pelusban alszik ,viszont amikor én megyek aludni(11körül) adok rá egy bodyt(nem ébred fel rá.). Most nagyon izzad.
2013. júl. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
a két évesemre trikót adok estére...
2013. júl. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%
30 fokban én sem alszom meztelenül, nekem is jólesik egy ujjatlan felső és egy bugyi, vagy rövid nadrág. Sőt, hajnalban még a derekamat be is takarom.
2013. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
40%
Nálunk 32 fok van,én legszívesebben pelust sem adnék rá,de akkor cifra éjszakánk lenne. 30ra tudom lecsökkenteni úgy,hogy 3 ablak van a szobánkban tárva-nyitva. Nem szeretek meztelenül aludni,valami kis pléd mindig kell a lábaim közé,de most annyira eszetlen meleg van,hogy nem bírom elviselni. A fiamra nem adok semmit,rajtam is csak bugyi van. Többször megébred az éjszaka,így ha (adná az ég) ne adj isten hűvösebb lenne,akkor betakarnám egy textilpelussal. Amikor én még nem izzadok,róla már akkor is ömlik a víz,pedig egy helyben fekszik... Így a válasz: én is féltem,hogy megfázik,de 32 fokban egy fuvallat nélkül nem hiszem,hogy gond lenne,legalábbis még nem lett baja az eddigi body nélküli alvásoktól. 10 hónapos.
2013. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!