Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljam? 6 hetes...

Hogyan csináljam? 6 hetes kisfiam nagyon fel lett kapatva és mostmár nem tudom letenni egész nap fogni kell különben sir ha leteszem, sőt inkább ordit, ha felveszem elhallgat tehát semmi baja. Imádom de nem bírom állandóan tartani.

Figyelt kérdés
hasfájós volt (illetve még az is) ezért sűrűn felvettük hogy ne sirjon, aztán korházban is voltunk ott is 24 ből 24et a kezemben volt mivel állandóan csesztették, na már most úgy hozzászokott a kézben léthez hogy nem tudom lerakni,
2013. júl. 30. 13:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
35%
PEdig igenis megszokja a pici a kézben létet.Tudja jól ha ordít,felveszik.40fokban nem kellemes hordozás senkinek sem.Babakocsi esetleg vagy játszószék hátradöntve lehet jobb lenne.Elején nekünk is abba pihent a pici,mert úgy nem rángott.3hetesen pedig hasra tettük és 2x hagytuk sirni(elsőnek 5percet,utána 2percet).Azóta tud aludni magától is és nagyon vidám 10hónapos kisbaba,aki épp bárányhimlős.
2013. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Nekünk sokat segített az elektromos szobahinta ami zenélt is. Esetleg próbáld meg, olcsón lehet használtat kapni. Ilyen melegben én sem hordoztam magamon a kislányomat! És elhiszem, hogy fárasztó a kis csomagot cipelni egész nap - pláne ha fáradt vagy az éjszakázástól.

Csajok, nem kell kioktatni szegény kérdezőt, elég ha válaszolunk neki. Legyen szép napotok!

2013. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
42%
Kedves Anyukák! Baja csak annak lehet a másikkal akik magukkal sincsenek megelégedve. Ti biztos jobban csináljátok mint a Kérdező anyuka. Akkor segíteni kellene neki. Ha meg nem megy, meg kell tartani a véleményt magatoknak, és legyetek egy kicsit toleránsabbak a másikkal. Legalább mi anyukák tartsunk össze, hogy szebb legyen a jövő nemzedéke, és ne a mások szidalmazását tanulják.
2013. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
79%

Az én lányom is pont ilyen volt. Attól, még volt házimunka és voltak szükségleteim is pl : evés stb. Manapság divat az igény szerinti szoptatás, no meg a hordozás, aki nem ezt teszi azt egyből nem is kell anyának tekinteni...

Az én kicsim is csak rajtam volt el, de nem tudott rajtam igazán pihentetően aludni pl! Azt nem sem említem,h mennyire kényelmes így 10-20 perceket vagy akár órákat tölteni..

Én elkezdtem szépen fokozatosan leszoktatni magamról, pl, mellette voltam simiztem, játszottunk, apránként hozzászokott a játszószőnyeghez, azt szerette, a babahintát utálta.. Az alvásnál is ugyanezt tettem..

Nem szenvedett érzelmi törést attól, mert nem volt egész nap magamra kötve!:)Nyugodt kiegyensúlyozott baba volt:)

2013. júl. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
40%

úúútálom ezt a letorkollást !

miért nem tudjátok átérezni egy első gyermekes anyuka kétségeit? ti nem voltatok összezavarodva? amikor egyik oldalról ezt tanácsolják, másikról azt, harmadikról amazt, majd egy újságban újabb véleményt olvasol, holnap a szomszéd mást tanácsol. ..???


kedves kérdező! sajnos első gyermekes lévén nem tudok biztos tanácsot adni, én is voltam ugyanezen kétségek közt! mindig azon pánikoltam, h. ölbebaba lesz, aztán azon, h. nem adok neki elég közelséget. most 4 hós, jól elvan egyedül egy darabig ,sztem életkorának megfelelő ideig. amikor fájt a hasa ringattam, ha elaludt letettem. persze volt időszak, mikor 5 perc sem telt el és ébredt is. ezt át kell vészelni. az sztem is tuti ,h. őt még nem tudod ilyen téren elkényeztetni. viszont nehéz megérezni azt a határt, amikor már nem lélektani szükséglete az ölbenlét. ezen minden anyukának tűzkeresztséget kell viselnie. sok sikert kívánok !

2013. júl. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
10%

Én azért nem tudom ilyen esetekben a kérdezőt sajnálni, mert minden anyuka volt kezdő. Én is. Nekem is mondták, hogy hagyjam sírni, erősödik a tüdeje stb. De nekem eszembe sem jutott ilyet tenni, egyszerűen tudtam, hogy még nagyon pici, tisztában voltam kb az értelmi képességeivel, logikusnak tűnt, hogy egy ilyen pici baba még nem fog manipulálni, hanem természetes, és normális igénye a testközelség, hiszen nemrég még a hasamban volt.

Én is össze voltam zavarodva bizonyos kérdésekben, de nem ilyen evidens dolgokban.

2013. júl. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Igen, alapvetően szükség van arra még ennyi idősen, hogy ölben legyen. DE: sosem értettem azt hogy képes arra egy anyuka ha egyedül van a babával, hogy MINDIG ugorjon és felvegye ha sír. Saját példámból kiindulva: abszolút nem vagyok a sírnihagyás híve, de ha jött a szükség, és sietnem kellett WC-re, ha a kellős közepén voltam egy házimunkának, amit már be akartam gyorsan fejezni, hogy utána nyugodtan rákoncentrálhassak, ha épp akkor sírt mikor jött a kenyeres és ki kellett mennem megvenni... (naná hogy csomószor pont előtte ébredt fel ;))stb... szóval sok olyan helyzet volt amikor igenis nem tudtam ugrani, és hagytam sírni. Szívesen babusgattam volna, de hát ember vagyok én is, és segítség nélkül ez nem megy. A picinek is jobb szerintem ha az anyuka úgy tudja babusgatni, hogy nem feszeng, hogy WC-re kéne menni, szomjas, korog a gyomra, stb. Nálam az volt a menetrend, amikor ennyi idő volt, hogy ha ébredt, először gyorsan WC és legalább 1 pohár víz, hogy ne kelljen megszakítanom a szoptatást amiatt hogy majdnem bepisilek, vagy kínoz a szomjúság. így kb 2-3 percig amíg ezeket elintéztem, hagytam sírni hogy utána nyugodtan szopiztathassam. Egyébként az első hetekben én voltam egyszer olyan fáradt, hogy mikor sokat fent voltam vele éjszaka, másnap reggel nem volt erőm felkelni hozzá mikor sírt (Szerencsére akkor elaludt, nem volt éhes.) 9 hónapos, de nem látom hogy megsínylette volna hogy mikor a szükség úgy hozta, sírni hagytam rövid időkre. Vidám, elégedett kisbaba.
2013. júl. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
54%

Nem mindegy, hogy mondjuk az anyuka épp a wc-n van, amikor felsír a baba és ezért 1-2 percet várnia kell, vagy hogy direkt, "nevelési célzattal" sírni hagyjuk.

Velem is előfordult, hogy nem tudtam egy pillanat alatt ott teremni, amikor sírt a babám, de igyekeztem a lehető leggyorsabban megoldani a problémáját, akkor is, ha az csak egy kis szeretethiány volt. Ha épp takarítottam, akkor igen, félbe hagytam a takarítást, ha elkezdett sírni a babám. Nem akkor álltam neki főzni, amikor hallottam, hogy már ébredezik.

Persze nem könnyű egy kisbabával segítség nélkül, de azért meg lehet oldani úgy, hogy nem hagyjuk hosszú percekig, netán órákig sírni a babát. Előfordult velem is, hogy egy kicsit nagyobb volt a rendetlenség, felgyűlt a szennyes vagy maradt pár tányér a mosogatóban, esetleg nem volt idő főzni, ezért vagy rendeltünk kaját, vagy hideget ettünk. Szerintem ezek nem olyan nagy horderejű problémák. A házimunka megvár, a gyerekek viszont gyorsan felnőnek, és később már nem lehet helyrehozni azokat a károkat, amiket esetlegesen azzal okoztunk, hogy a házimunkát a gyerek igényei elé helyeztünk. Egyébként ezek a károk nem feltétlenül jelentkeznek azonnal. Sokszor csak évekkel később üt vissza a probléma, amikor az anyuka nem érti, hogy miért üvölt kétségbeesetten a gyereke, amikor otthagyja az oviban, nem érti, hogy miért megy neki olyan nehezen a leválás.

Érdemes megnézni ezzel kapcsolatban ezt a videót, Dr. Ranschburg Jenő nagyon szépen elmagyarázza, hogy miért fontos kialakítani a babákban a tudatot, hogy ha jeleznek, akkor a világ (ami ilyenkor elsősorban a szülőket jelenti) válaszol: http://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

2013. júl. 31. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
73%
kedves 16-os! miért gondolod, h. ami neked nyilvánvaló, az másoknak is az? egyáltalán nem evidencia mindenkinek egy olyan dolog ,ami számomra/számodra az. nagyon örülök, h. benned, ilyen mélyről jövő anyai ösztönök vannak, de aki ezekben hiányt szenved, ill tanácsot kér, elsősorban támogasd és ne bíráld!
2013. júl. 31. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!