Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 hónapos gyerköcnek mit...

12 hónapos gyerköcnek mit adtók egésznap enni? Reggeli tízórai ebéd uzsi vacsi

Figyelt kérdés
2009. okt. 24. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Reggel még szopizik, így ritkán kér mást is. Délelőtt kap valami gyümölcsöt, főtt zöldséget, esetleg valamilyen itthon készített joghurtot gyümölccsel. Délben főzelék feltéttel vagy ha olyat főzök, azt eszi, amit mi. Uzsonnára gyümölcsös túró, valamilyen joghurt, de néha nem is uzsonnázik (olyankor még keveset szopizik). Vacsorára falatkák valamilyen kenőkével, esetleg főzelék és még szopizik is. Éjjel 1-2x felébred és kap cicit,de az csak a visszaalváshoz kell:)).
2009. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Reggeli 240ml tápszer. Tízóraira jó minőségű felvágott, pár falat kenyér, valamilyen gyümi. Ebédre főzelék, vagy az amit mi eszünk kicsit pépesítve. Uzsonnára gyümi, keksz,v. piskóta. Vacsra joghurt túróval, vagy krémtúró sajttal, vagy főzelék a déliből. Lefekvés előtt 240ml jóéjszakát tápi.

A reggeli és esti tápszer szinte mindíg elfogy. Az ebéd is elég jókora adag. A többi étkezésnél nem eszik sokat. Gyümölcsből most csak azt fogadja el amit a kezébe foghat és egyedül ehet (puha alma, banán). Szívesen megeszi a kefírt natúran, és a csemegeuborkát is elrágcsálja:)

Nem kövér, és nem is sovány.

2009. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hajnalban kb 2,5 deci tápszer, reggelire kenyér általában sonkával és paradicsommal, délben főzelék, uzsira gyümölcs tűróval vagy tejpéppel vacsorára főzelék.
2009. okt. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Reggeli 2 dl tej, kenyér, virsli, májkrém, lekvár, vajas-mézes, szalmi, paprika, paradicsom, sajt.

Ebéd főtt étel, amit mi eszünk

uszira gyümölcsöt kap

vacsi ami az ebéd volt

és lefekvés előtt megint 2 dl tej.

2009. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Reggel, ébredéskor szopi, utána kb. 1 óra múlva barna vagy fehérkenyér-falatkák joghurttal, túróval, hozzá gyümölcs vagy friss reszelt uborka, paradicsom (csak darabosat fogad el ilyenkor, és imádja a kenyeret, az a csali a gyümihez), néha még a délelőtt folyamán szopi, de nem mindig, ebédre főzi hússal, vagy ha olyan akkor a miénket eszi nálunk is, délutáni alvás után szopi esetleg egy kis gyümi nassolás, vacsi: főtt krumpi vagy kenyérfalatkák a reggelihez hasonlóan, most ismertetem a mogyoróvajjal (nem Nutella), fürcsi után lefekvéshez még egy kis szopi. Éjjel 2-3x ébred, de ebből kb. csak egyszer szopik is.
2009. okt. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, érdekes én még nem adok kenyeret ,szalámit, most ugy csodálkozom magamon.
2009. okt. 31. 21:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 9,5 kg és 80 cm. Reggel 240 tápi, egy óra mulva próbálok kenyeret/kalácsot ,ilyesmit kínálni, morzsányit eszik,teát iszik, elvan délig,akkor főzelék (200-250g) majd a főzire rá két órára simán éhes, ilyenkor tejpépet eszik,amit csak üvegből hajlandó elfogadni, ha maradt a főziből,előtte még belapátolja majd ráissza a 200 tejpépet. Fél hatkor eszik 200-250 g gyümölcsöt sinlaccal vagy babakeksszel, hogy töményebb legyen, lefekvés előtt 240 tápi. Hát mi itt tartunk.
2009. okt. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
21.53-as vagyok. Én sem adok még neki felvágottat, virslit, úgy tervezem 2 éves koráig. Akkor már lesz olyan testsúlyú, hogy a bennük lévő vegyszereket jobban tűrje a szervezete. Addig csak rendes húst kap. Édességet szintén nem, csak gyümit.
2009. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hát ha hiszitek ha nem, én babysitter vagyok! (németo.) A gyerek már 17 hónapos, és az anyja nem ad neki normális kaját! Én se főzhetek neki! Reggeli vajaszsömle túróval meg lekvárral, ebédre hülye üveges répa, amitől a gyerek elüt a többi gyeretktől, kicsapódik a répa a testén, tiszta sárga! Persze ezt nem veszi észre az anyja..vacsora meg kakaó meg keksz! Szegény gyerek... Én 19 éves vagyok és én tudom, hogy mit lehet adni a gyereknek már...Az anyuka meg ahelyett hogy főzne vmit neki, leül a tv elé újságot olvasni! Olyan idegesítő...én főznék neki, de nincs semmi..mert uriak, mindig rendelnek! Idétlenek...szegény gyereket sajnálom...
2009. nov. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, a gyerek érdekében adj neki normális ennivalót, főzz neki néha, vegyél neki egy kis zöldséget, húst, nem azt mondom,hogy minden nap, de legalább néha...vagy mond a nőnek,hogy egyik este főzöl nekik valami finomat, de kell hozzá vásárolnod, igy meg tudnád venni neki, amit ehetne. A nő ugysincs egész nap otthon, gondolom azért alkalmaz téged. Ha látja a gyermek fejlődését, hátha engedné neked, hogy kicsit főzz neki.
2009. nov. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!