Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ferde a kisbabám teste?

Miért ferde a kisbabám teste?

Figyelt kérdés
Két hetes a kislányom és észrevettem, hogy általában ferdén tartja a kis testét. Szinte mindig a bal karomon tartom, a jobb karommal olyan szerencsétlen vagyok.. Így általában gyengéden "körém" hajol a kis testével. viszont ha a jobb karomban van akkor is abba az irányba hajlik, szóval akkor el a testemtől. A kis fejét is általában csak az egyik irányba fordítja, a kis feje el is kezdett lapulni.. :( Ez nagy baj, forgassam? Néztem a kis testét és egyenesen is tudja tartani, de általában erősen meg van feszülve és akkor az egyik irányba hajlik.. :(
2013. aug. 2. 19:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

pontosan, az ortopédus és a neurológus nem foglalkozik ilyennel, csak ha súlyos.

én is elvittem, nekünk is kifliben feküdt a pociban.

rám bízták, én elvittem, mert határeset volt.

nem lesz kellemes, de vidd el feltétlen!

a gyerekorvos nem szúrta ki?

utolsó vagyok.

2013. aug. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Külföldön élek és eddig egyszer voltunk dokinál. Sajnos nem a magyar doktornéni volt mert nyaral, hanem egy osztrák pali. Normálisnak tűnt de nagyon bosszant, hogy nem vette észre.. :( Meg mondjuk a kórházban is ott voltunk 4 napot, nem hiszem el, hogy senki nem szúrta ki... Megvárom amíg a doktornénink hazajön a nyaralásról és elmegyünk hozzá. Most nagyon aggódom emiatt... :( Próbáljuk neki gyengéden mozgatni a kis testét, masszírozni, a kis fejét is forgatni de általában sajnos egyből visszafordítja..
2013. aug. 3. 08:27
 13/14 anonim ***** válasza:

szerintem ne nyúljatok hozzá.

a dokinő meg tudja erősíteni ha gond van, de szakember segítsége kell. a kinti viszonyokat nem ismerem, itt a gyógytornász nem lett volna elég nálunk pl.

2013. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A jól képzett gyógytornász elég. Külföldön is vannak már Dévényes gyógytornászok, a honlapon elérhetőséggel. Mi voltunk fejlődés neurológián a nyaki hipotónia miatt, le sem szarták a C-tartást!!!!!!pedig mondtam. A kórházi zárónkon már rajta volt, 2,5 hónapra rá kaptam időpontot, addigra rendben voltunk a Dévénynek köszönhetően, aztán a doktornő (?) újabb hülyeségeket talált ki (6 hónaposan nem ült magától????) na ez volt az utolsó csepp soha többet nem vittem. Kontrollra járunk a Dévényes gyógytornászhoz, ha gond lenne, ő küldeni fog....ti ne álljatok neki tornáztatni, a gyógytornász mutat speciális feladatokat majd! Annyit tehetsz, hogy amelyik oldalára nem szívesen fordítja a fejét, tegyél oda játékokat, zörgőt, vagy a csuklójára, hogy arra fordítsa a fejét, megemelheted a kiságy azon lábait (3-4 könyv) amerre fordítja a fejét, így kénytelen lesz az ellenkező oldalra fordítani, mert elfárad. Ezeket gyógytornász, védőnő mondta.
2013. aug. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!