Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hova fordulhatok, ha 5. napja...

Hova fordulhatok, ha 5. napja nagyon lázas a 8 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés

Esténként 39 fokig megy fel a láza, nappal csak hőemelkedése van, ez már 5. napja így megy.

Étvágya amúgy van, iszik is eleget, de nagyon nyűgös, aluszékony és híg, sárgás, savanyú a széklete.

Orvosnál voltam vele 2 napja, sajnos helyettesítés volt és a doki csak legyintett, hogy fogzik, akkor vigyem vissza, ha 1 hét múlva se lesz jobban.


Szerintetek normális, hogy egy kisbaba 1 héten keresztül 39 fokos lázzal aludjon el?

Nem akarom, hogy minden nap Germicid kúppal fektessem, nappal meg egye a Nurofen szirupot, hosszú távon ez sem egészséges.


Nem hiszem, hogy a foga miatt ilyen lázas, pláne ilyen hosszú ideje.

Szerintetek mit lehet ilyenkor tenni?

Vigyem be a kórházba sima lázzal?

Vagy egy másik körzet orvosához kopogtassak be?

Vagy tényleg okozhat a fogzás ilyen hosszan tartó lázat és várjak?


Még egy foga sincs, de az alsó ínye meg van duzzadva.


2013. júl. 31. 22:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Hasa megy?

Szerintem vidd vissza, mert nagyon feluletes volt az orvos.

2013. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidd be a kórházba, mert azért 5 napos magas láz nem szórakozás! Persze lehet hogy azért aluszékony,mert a germicid-c kúpba van egy kis enyhe nyugtató is, de lehet hogy más van a dologba( a lányomnak nem használt és nem aludt tőle) és ahogy írtad, hogy híg a széklete is és savanyú, lehet hogy fertőzés lehet, hogy kiszáradás egyik jele. Szerintem ne várj és vidd be a kórházba, nálunk úgy van, ha nincs szükség kórházi ápolásra, akkor haza is jöhetünk, vagyis nem biztos, hogy bent tartanak, csak ha muszáj.


De ilyen magas láza ilyen hosszadalmasan nem a fogától van.

2013. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Nikoletta 23 ***** válasza:
100%

Szia!Én a helyedben holnap elvinném másik orvoshoz,de ha nagyon magas láza van és írtad is,hogy nyűgös telefonon beszélj gyerekorvossal és ő biztosat tud neked mondani.

Én a helyedben biztos kikérném másik orvos véleményét is!Jobbulást kívánok a kisfiadnak! :)

2013. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nincs hasmenése, csak napi 2-szer kakál, de akkor iszonyat sok és mustársárga folyós (eddig kemény, sötét volt neki).


De csak úgy bemehetek másik orvoshoz is akkor is, ha nem tartozunk a körzetébe?

A saját orvosunk csak hétfőn jön vissza, addig nem akarok várni.

2013. júl. 31. 22:32
 5/24 A kérdező kommentje:
Ja és rengeteget pisil, még többet, mint szokott, mert most a láz miatt jobban itatom, tehát szerintem a kiszáradás nem fenyegeti.
2013. júl. 31. 22:33
 6/24 anonim ***** válasza:
51%

Nem akarlak meg ijeszteni, de ne várj!Az én lányom is rengeteget ivott sőt még enni is sok édességet evet, 39 fokos láznál, és mégis ki volt száradva.

De szerintem nem mehetsz be csak úgy egy másik orvoshoz, vagy fizetned kell, vagy ha rendes akkor időpont kell.(legalábbis nálunk úgy van)

De a híg és mustár sárga széklet nem jelent jót. Ez egyfajta fertőzés lehet.

Kétszer én is megjártam a kicsi lányommal, de már harmadszorra nem fogok, mert inkább megelőzöm a bajt. Szerintem te is vidd el, hogy megnyugodj.

2013. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A doki meg se vizsgálta?

Vidd be az ügyeletre!!! Muszáj, hogy lássa egy orvos aki meg is vizsgálja, ha a helyettesítő doki nem foglalkozott vele. Az én kisfiam is 8 hónapos, tegnap bújt ki az első foga, de semmi ilyen tünete nem volt (talán picit nyűgösebb volt, de azt hittem a front miatt). Nem hiszem, hogy fogzás miatt 39 fokos láza lenne 5 napon át. Ne várj hétfőig, inkább vidd az ügyeletre.

2013. júl. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
menj vissza a dokihoz,állj a sarkadra és igenis kérj egy alapos kivizsgálást vagy kórházi beutalót,harcolnod kell,mert sajnos az orvosok nagy része-nagy tisztelet a kivételnek-nagyon lekezelőek és felületesek.nekünk például egyszer azt mondta egy doki,h fogzástól nem lehet magas láza.MOST AKKOR MELYIK VERZIÓT OKTATJÁK AZ EGYETEMEN??????
2013. júl. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

Mustársága széklet és magas láz?

Nincs benne epefesték.Hülyén hangzik,de lehet,hogy pgyulladása van,vagy epekőve?

2013. júl. 31. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Megvizsgálta (meghallgatta a tüdejét, megnézte a torkát és megnyomogatta a füle tövénél), de már ez előtt is mondta, hogy higgyem el, a foga miatt ilyen.

De most jól megijesztettetek, holnap szerintem elviszem a kórház gyerekosztályára, ott csak megvizsgálja valaki.

2013. júl. 31. 23:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!