Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fél sok anyuka másra...

Miért fél sok anyuka másra bízni a kisbabáját? És, ha valaki megteszi, miért kövezik meg érte?

Figyelt kérdés

Sok válasznál olvasni, hogy "a hat hónapos gyerekemet nem is bíznám rá senkire" (ha pl. egy éjszakáról, vagy hétvégéről van szó) és még többen a szoknyájuk mellett tudnák a gyereket ovis koráig. Szerintetek ez egészséges? És mi lehet az oka annak, hogy ennyire ki akarják sajátítani a gyereket?


Nekem pl. hatalmas segítség volt az anyósom, ill. egy fogadott bébiszitter (akit alaposan leellenőriztünk) mert amikor az első gyerekemet szültem, még előttem volt az államvizsga. Éjszakákba nyúlóan tanultam, és persze napközben az óráimon is meg kellett jelennem. Egyedül nem tudtam volta végigcsinálni. Persze sokszor én is itthon voltam, amikor más vigyázott a gyerekre, megszoptattam, stb, de pl. vizsgaidőszakban sokszor 1-2 napig más vigyázott rá.


Persze ez kicsit más helyzet volt, mint amikor valaki egy hétvégét a férjével szeretne tölteni és ezért bízza másra a gyerekét, de szerintem az is teljesen rendben van.


2013. aug. 5. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Mert átestek a ló túloldalára. Volt itt pár hete egy kérdés, ahol tök normálisnak találták, hogy az anya a félt az apával kettesbe hagyni a gyereket. Komolyan mintha valami sorozat gyilkosnak szülne mindenki.
2013. aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%
Én se hagynám az apjával a gyerekemet. Egyszerűen túl sok hülyeséget csinál. A gyerek már rég mászik, de ő otthagyja a franciaágy közepén, mert megy ajtót nyitni. Otthagyja a kádban ülve egyedül a vízben, stb... és amikor persze szólok ezekért én vagyok a hisztis meg a paramami. De ettől függetlenül imádom, nem fogunk ezért elválni. Az anyámra bármikor rábíznám, rá is bíztam sokszor, ha dolgom volt.
2013. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
sajnos annyira túl van problémázva már ez a gyerekvállalás,gyereknevelés kérdés.Akik soha sem hagyják senkire,sosem kapcsolódnak ki nem veszik észre hogy maguknak a párjuknak és a saját gyereküknek tesznek rosszat.Igen emlékszem erre a kérdésre anyuka egy éjszakára otthon hagyná a félévest,és már támadták,hogy ha gyereket szült vállalja,hogy nem lehetnek saját igényei.Külföldön 6 hónapos gyerek mellöl anyuka megy dolgozni,nálunk van ilyen luxus,megjegyzem hülyeségnek tartom azt is,hogy 3 éves koráig otthon tartják a gyereket..Én is tanultam 6 hetes babámra anyukám vigyázott 1-1 napot, 2-3 hetes korától napi 1-1 órára ki kellett mozduljak az etetések között,mert azt hittem megőrülök a bezártságtól,engem kiakaszt az otthon ülés,a monotonitás,nem lehet mindenki birka türelmű,otthon üldögélő valaki.Igenis vannak a szülőknek is igényeik,és fontosak.Régen mikor több generáció élt együtt nem csak az anyuka volt a gyerekkel felnőttek méghozzá egészségesen.Ez a sok pszihomókus könyv,mindenféle idióta tanácsok és ajánlások a hibások,és a sok befásult anyuka aki irigységből támadj azt aki nincs a gyerekével az év minden napján 24 órában.Amúgy egy kisgyerek fejlődésének jót tesz ha többen veszik körül,mások is vannak vele,az új környezet.
2013. aug. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nálunk a férjemmel semmi ilyen gond sincs, csak rengeteget dolgozik, s ha eljött volna gyedre, kirúgták volna. Nekem viszont csak 4 hónapot kellett végigcsinálnom így és utána babázhattam.
2013. aug. 5. 18:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az megint a másik véglet amikor itt is írta a fiatal anyuka, hogy ő megőrül az 5 hetes babájától, kell neki pár nap szabadság, utazgatás, barátnőzés. :D
2013. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
mert most ez a divat... múltkor pont erről mesélt a pszichológus csaj a tv-ben, hogy mindenki bőszen hangoztatja, neki az a jó, ha napi 24 órában a gyerek mellett van, aztán meg a rendelőben bevallják, hogy tiszta idegbeteget emiatt
2013. aug. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem mindenki csinálja saját érzései, belátása, ösztönei szerint.

Egyik sem bűn, tök fölösleges ilyeneken egymásnak feszülni, hogy ki hogy érzi ezeket a dolgokat, és a másikat fikázni, mert ő mást gondol.

Aki úgy érzi, hogy szüksége van bármilyen okból arra, hogy másra bízza a gyerekét és van rá lehetősége, tegye. Ha meg nem szeretné, ne bízza. Ilyen egyszerű ez.

Nyilván, ha valaki feltesz egy olyan kérdést, hogy te bíznád-e másra a gyerekedet, jönni fog ilyen válasz is, meg olyan is. Azt sem értem, hogy minek ezt megkérdezni, csak a feszültséget szítja vele.

2013. aug. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én a 2 évesem még senkire nem tudtam rá bízni. Irigylem azokat akik ki tudnak mozdulni. Nekem nincs senkim csak a férjem és a nagymamám. A párom rengeteget dolgozik, nagymamám pedig bár még nem túl öreg, de sajnos beteg. Ha ő elesik véletlenül, nem bír felállni, mert nem hajlik a térde. És sajnos már többször elesett. Félek rábízni a gyermekem.

De aki teheti az mozduljon ki. Én még egy évet valahogy átvészelek, aztán megy óviba.

2013. aug. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomat egészen picinek hozzá szoktattuk hogy nem lehetek mindig vele.Akkor a szüleimre bíztam.Vagy azért mert elmentem vásárolni,kozmetikushoz,vagy elmentem éjszakára egy kicsit kikapcsolódni.De ez ritka,1 évbe egyszer ha van ilyen.
2013. aug. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem félek másra hagyni,csak simán nem akarom.Mondjuk nincs is kire.De ha lenne sem hagynám éjjelre másra,mert nekem így jó.10hónapos most.Jövőre már fogom hagyni nagyszülőknél több napra is,ha ráérnek,de mivel messze laknak igy a pici nem ismeri őket és fél.Most van az anyamániája,így még párommal sincs el,pedig az apja és minden nap látja...
2013. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!