Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért fél sok anyuka másra...

Miért fél sok anyuka másra bízni a kisbabáját? És, ha valaki megteszi, miért kövezik meg érte?

Figyelt kérdés

Sok válasznál olvasni, hogy "a hat hónapos gyerekemet nem is bíznám rá senkire" (ha pl. egy éjszakáról, vagy hétvégéről van szó) és még többen a szoknyájuk mellett tudnák a gyereket ovis koráig. Szerintetek ez egészséges? És mi lehet az oka annak, hogy ennyire ki akarják sajátítani a gyereket?


Nekem pl. hatalmas segítség volt az anyósom, ill. egy fogadott bébiszitter (akit alaposan leellenőriztünk) mert amikor az első gyerekemet szültem, még előttem volt az államvizsga. Éjszakákba nyúlóan tanultam, és persze napközben az óráimon is meg kellett jelennem. Egyedül nem tudtam volta végigcsinálni. Persze sokszor én is itthon voltam, amikor más vigyázott a gyerekre, megszoptattam, stb, de pl. vizsgaidőszakban sokszor 1-2 napig más vigyázott rá.


Persze ez kicsit más helyzet volt, mint amikor valaki egy hétvégét a férjével szeretne tölteni és ezért bízza másra a gyerekét, de szerintem az is teljesen rendben van.


2013. aug. 5. 18:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekünk iszonyat nagy mákunk van, két tündéri nagyival rendelkezünk, akikre bármikor rábíznám, rábíztam a fiam. De pl. 4 hónapos volt, amikor lagziba kellett mennünk és ugye mindkét anyuka meg volt hívva, így hát "idegenre" kellett bíznom! Anyuék szomszédjában van egy hölgy, akit imádok, mellette nőttem fel és nem mellesleg bölcsis gondozónő. Ő volt a babával hajnalig, amíg haza nem értük. Semmi baja nem volt! Természetesen többször hívtam, és megbeszéltük,ha gond van, 5 perc alatt otthon vagyunk. De nem volt.

Utána 8 hónaposan ismét lagzi miatt, akkor anyósomnál aludt. Soha egyik maminál sem volt még gond vele. Sőt alapjában véve rossz alvó, érdekes ott mindig átalussza az éjszakákat!

Már másfél éves elmúlt, de most a nyáron 2-3 hetente szombaton valamelyik maminál alszik. Addig mi ki tudunk kicsit kapcsolódni, vagy csak jól kialusszuk magunkat. Nem ördögtől való dolog ez. Azért mert szülők lettünk, még felnőtt emberek is vagyunk, akinek néha igénye van a gyerekükön kívül másra is.

És speciel én áldom magunkat, hogy már korán elkezdtük szoktatni másokhoz, mert így nincs az,hogy ha valami olyan dolgom van,ahova nem tudom vinni, akkor két órán keresztül kell búcsúzkodnom, meg üvöltve otthagynom a gyereket.

2013. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
"Most van az anyamániája." Köszi, ezen jót nevettem. A szeparációs félelem egy létező dolog, amit csak erősít anyuka azzal, hogy senki másra nem bízza rá a saját gyerekét.
2013. aug. 6. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!