Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Hogyan fejlesszem...

Mit tegyek? Hogyan fejlesszem a beszédét? Vigyem szakemberhez?

Figyelt kérdés
1,5 éves kislányom csak a "nem", "mama" és a "vauvau" szavakat használja. Egyébként mindent megért, kérésemet teljesíti, pl. tedd le, vidd el onnan stb. Kérdésekre vagy a nem szóval vagy bólogatással válaszol. Ha akar valamit mutogat. Lehet butaság részemről, de úgy tűnik mintha, direkt, azért se szólalna meg. Ja és még valami, olvastam, hogy nagyon jó, ha tudunk együtt mesekönyvet nézegetni, na ezt vele nem lehet, begurul rajta és jó messzire dobja egy perc után. Fura ez nekem mert a testvére egészen más volt, könnyen tanult, beszélt. A válaszokat előre is köszi!
2013. aug. 6. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Másfél évesen még nagyon kevés gyerek beszél. Ha érett lesz majd rá, jó félév múlva, akkor nem fog beállni a szája.

Nem hiszem, hogy a testvére ebben a korban már beszélt.

2013. aug. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne parázz, nem lesz semmi probléma. Az én fiam 19 hónapos, kb ott tart, mint a te lányod. Ő még az anyát, apát se nagyon mondja, mindenre "tá"-t mond, érteni megért szerintem mindent, de beszélni nem beszél. A kukát mondja egyedül magától, azt tudja is használni. Nagyjából ennyi. Én sem tudok neki semmit olvasni, nem érdekli, csak mutogat a képekre, amiknek a nevét kell megmondanom, ez is kb 1 percig. Tény, hogy nincs testvére, és a játszótéren kívül nem nagyon van sehol.
2013. aug. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van a gyereked, hagyd békén.

A legtöbb gyerek 1,5 évesen még nem beszél.

3 éves korig kell beszélniük.

Én egyik gyerekem 2,5 évesen kezdett beszélni, 1 hónap alatt behozta az összes lemaradását.

2013. aug. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Szia!Az én fiam ugyanezt csinálja!Kissé aggódó tipus vagyok(nem kúszik,nem áll fel,nem jön a foga stb.)De a fiam minden problémájához felnőtt,tehát megoldjaSőt,a lányod már legalább beszél,a fiam ebben is lemaradt,mert csak mutogat.Mi azért nem félünk,Te se félj!Sokat nevessen,az a lényeg!!!
2013. aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lassan két éves a lányom,és még nem sok szót mond, most fog még csak beindulni.
2013. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet az a baj, hogy a nagyhoz hasonlítom, ő már másfél évesen szinte mindent ismételt utánunk, legalábbis próbálkozott. A kicsi meg nem is próbálkozik csak bemondja, hogy "NEM" ! De majdcsak beindul.
2013. aug. 6. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!