Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csípőn hordozásról tapasztalatok?

Csípőn hordozásról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nem terheli annyira a medencét? Könnyebb, mint elöl? Hány hónapos kortól lehet, hánytól érdemes?
2013. aug. 6. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem 6hónapos a lányom. Szoktam a csipőmön is hordani, azért mert igy jobban tud nézelődni, meg talán picit könnyebb is igy, de tulajdonképpen nem gondolkodtam még ezeken a dolgokon. Csak úgy jött, hogy hol a csipőmre teszem, hol előre. :)
2013. aug. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De megterhelő, ezért kell váltogatva hordani és csak rövid távon.

Én amúgy sosem hordoztam így, csak mindenütt ezt olvasni.

Kb. 6 hónapos volt a lányom mikortól a hátamon hordozom, azelőtt elől volt.

2013. aug. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én imádom a csípőmön hurcolni, sokkal könnyebb és kényelmesebb így szerintem. Én nagyjából 6 hónapos korától viszem így, kell, hogy tudja ő is tartani magát, elég legyen egy kézzel tartani.
2013. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem konnyebb, mint elol, viszont valoban sokkal megterhelobb. Nem is ajanljak hosszu utra, csak ilyen kis feloras setakra. Es igen, elvileg cserelgetni kellene az oldalakat, de a legtobben ezt nem tudjak megtenni, mert csak az egyik oldalon kenyelmes vinni a gyereket. Szigoruan stabilan ulni tudo gyerket szabad csak igy vinni.
2013. aug. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem elöl egyáltalán nem volt kényelmes hordozni, így amint stabilan tartották a fejüket, mentek is a hátamra. Csípőn akkor viszem, ha csak úgy natúr van a gyerek, azaz kendő nélkül, felkapom, lerakom, rövidebb távra. Menet közben át szoktam tenni a másik oldalra, sőt néha ő maga kéretőzik át.

Amikor már szépen egyenesen tartja magát, akkor lehet hordozóeszköz nélkül csípőre "ültetve" vinni. Kendőbe kötve lehet hamarabb is, hiszen az szépen támasztja a gerincét.

2013. aug. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Első Válaszoló: ha elöl viszed a babát, feléd van az arca?

2013. aug. 7. 18:53
 7/9 anonim ***** válasza:
Soha nem szabad arccal kifelé hordozni a gyereket!!!!
2013. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tudom, arra vagyok kíváncsi, hogy féléves baba még jól tűri-e, ill. meddig szereti a befelé hordozást.
2013. aug. 8. 20:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Bármeddig szeretik a befelé hordozást.

Ha nagyobb, úgyis a hátadon hordozod, onnan tud nézelődni.

2013. aug. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!