Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes kisfiam már több mint...

4 hetes kisfiam már több mint 1 kg-ot hízott a születési súlyához képest. A védőnő azzal riogatott, hogy túletetem, és hogy a hízással gond lehet, mert majd nem bírja a pici szive. Van e okom aggodalomra?

Figyelt kérdés
4 hetes kisfiam már több mint 1 kg-ot hízott a születési súlyához képest. A védőnő azzal riogatott, hogy túletetem, és hogy a hízással gond lehet, mert majd nem bírja a pici szive. Én úgy gondoltam, hogy egy baba nem eheti túl magát, mert ösztönlényecske, és hogy változó, hogy melyik baba hogyan gyarapszik. Van e okom aggodalomra?
2008. nov. 4. 07:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs :) Teljesen jól gondolod, anyatejjel nem lehet túletetni a babákat, bár ez nem derült ki, h azt kap-e. És valóban, annyit esznek, amennyi jólesik nekik. Ha kicsivel többet híztatok, mint egy kg, az tökéletes, mi is havonta 1 - 1,2kg-ot híztunk és nagyon csini a babám, 7 hónaposan 8.5 kg :) igaz majdnem 70cm hosszú is. Szóval nincs okod az aggodalomra, ha a kicsibabád kiegyensúlyozottnak látszik és nincs problémája az elfogyasztott adagokkal.
2008. nov. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a védőnőd úgy tűnik nem ért a szakmájához.ne aggódj,nagyon szépen fejlődhet a picid.az én kislányom is havonta egy kilókat hízott.kb::6 hó koráig.utána fél kilókat,utána még kevesebbet hiszen ekkortájt amit esznek azt le is tornázzák.most egy átlagos testalkattal rendelkező kislány aki 23 hónapos koráig szopizott.ja:és mondom nem kövér
2008. nov. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ne ijedj meg, nem eteted túl a babát. első év a csecsemők számára hízási időszak. arányosan változik a súlya, hossza is. nem emelítetted, de ha kisebb súllyal született a baba, azok a csecsemők, meg még többet képesek hízni. az anyatejjel pedig nem lehet túl etetni, hisz csak annyit eszik amennyi jól esik neki. az első félévben többet híznak, a 2. félévtől kevesebbet, és utána pedig le is fogja mozogni, amikor kúszik, mászik...
2008. nov. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én ugyanígy voltam, nekem is több mint egy kilót szedett fel a fiam a 4. hétre, sőt ebből az utolsó 2 hétben 700g-ot. Lecseszerintettek, hogy sokat eszik. De hát mondom éhes, meg eleve 4 kg-val szültem, ugyhogy pont jó kell legyen a súlya.

Egyébként, 2 dolgot olvastam pont ezen az oldalon.

Az egyik: 1 hónappal születése után, jó ha 1 kg-ot gyarapodik a gyermek.

A másik: a 3. hét és a 4. hét között van náluk egy óriási súlygyarapodás, aztán ez lecsökken az étvágyukkal együtt.

Nekem ebben az időszakban naponta 8-9 szer evett, 2 óránkét (ellenben éjszaka egyhuzamban aludt 6-7 órát is)


Mi most így vagyunk. 6 hetes a kicsi fiam, de most összesen talán 250g-ot hízott két hét alatt. És mostmár csak napi 6-7 evés van, állítólag így ideális.

Ne aggódj, szerintem minden rendben. Nem lesz itt gond, nem mindenben kell a védőnőre hallgatni, néha már túlságosan is elavultak a módszereik.

Üdv: 6 hetes manó anyuja

2008. nov. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Az én babám a 2.hétre hízott 1kilót és csak anyatejes.

A gyerekorvos és a védőnő annyit mondott, hogy AZ IGEN!

:D

Szóval na aggódj nem eteted túl! Így etesd továbbra is, majd le mozogja, ha már tud mászni, meg járni.

2008. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az én lányom is havonta hízott 1 kg 4 hós koráig, most csak azért nem tudom mennyit hízott, mert a héten viszem méretni.

2008. nov. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Valóban nem kell félni attól, hogy szopizással annyira meg tudna hízni, hogy az ártana a baba szívének, vagy keringési rendszerének, még tápszerrel sem,ám egy dolgot érdemes azért szem előtt tartani!

Azok az anyák akik szoptatás alatt egészségtelenül táplálkoznak (hurka, kolbász, szalonna, disznó hús és egyéb zsíros ételek) és nem tartanak egy minimális diétát valóban képesek nagyobb zsírpárnát tenni a babájukra! A baba számára hasonló minőségű lesz az anyatej, mint az anyának a tápláléka!


Véleményem szerint aki azon aggódik, hogy most tényleg túltáplálja-e a babáját véletlenül sem tartozik a fent emlíett anyák körébe, mert ők általában ezzel nem törődnek, úgyhogy csak nyugalom kedves kérdező és akkor adj enni a gyerkőcnek és annyit amire és amikor ő igényt tart!

2008. nov. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne aggódj, az én bébim 1,1 kg hízott 1. hónapos korára. Nekem azt mondta a ..... védőnő, hogy álljunk át a 3,5 - 4 órás evésre. Ja, akkor volt a bébi 3,6 kg. Megijedtem, utánanéztem, TÖK NORMÁLIS az első hónapban az 1-1,5 kg hízás. Azóta - meg azelőtt is - fenntartással fogadom az összes védőnői tanácsot.

ÜDv.

2008. nov. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Háááát...én is aggódtam eleinte, de aztán rájöttem teljesen felesleges. A kisbabák nem egy-ütemben fejlődnek, hidd el nem lesz mindig így. Az én kisfiam az első hónapban 1700gr-t hízott, a 2. hóban 1500gr-t, a 3. hóban 800gr-t és a 4. hónapban 600gr-t. Most 8 kg-nál jár, 4,5 hónapos és gyönyörű baba.

Eleinte nekünk azt mondták nem, nem baj, de majd később fog csinálni dolgokat, mert nem bírja a súlyát. Ehhez képest már 1 hónapja átfordul hasról hátra és vissza, hason teljesen kinyomja magát...szóval semmivel sincs lemaradva...

Minden jót!

2008. nov. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
tényleg ne foglalkozz vele. A babád úgy is elfordítja a fejét ha már nem kér több tejcsit. Te pedig gondolom nem erőlteted bele. 4200grammal született a babám és 3 hónaposan már több mint 7 kg volt. Se a gyerekorvos, se a védőnő egy rossz szót nem mondott. Sőt... Ha anyatejet kap a babód 3 hónapos korára előfordulhat hogy megduplázza a születési súlyát, persze az sem baj, ha csak fél éves korára éri el ezt a súlyt mindkettő természetes.
2008. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!