Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej-tápszer. Vajon ez...

Anyatej-tápszer. Vajon ez lehet a kulcs a dologban?

Figyelt kérdés

6hónapos a babám, anyatejes. 1x volt beteg 6hónap alatt, tavasszal, amikor nagyon t@kony idő volt. Picit megfázott, 2nap alatt átment rajta úgy, hogy semmilyen gyógyszert nem kellett kapni, sós-vizes párologtatás+gyakori orrszívás és ennyi, szájpenésze sem volt soha.

Ismerősöm babája tápszeres (az anyukának szinte semmi teje sem volt+az a napi kb.30ml is hamar elapadt). A babája már többször volt beteg. Megfázás, ami elhúzódott kb.1hétig, most középfülgyulladás+kisebb tüdőgyulladás is, antibiotikumot kellett kapnia, stb. Szájpenésze is volt...

Vajon van összefüggés a 2baba egészsége és a táplálásuk között?


2013. aug. 7. 14:25
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
nincs
2013. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Végre megint egy lerágott csont kérdés, ahol lehet egymás haját tépni... :S
2013. aug. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem. Barátnőm is első perctől kezdve tápszerezte a fiaát, mert nem lehetett szoptatnia. A kispai sokszor volt beteg, antibio után antibio. Annyira sajnáltam, ez ment kb 3 éves koráig.

AZ én fiam is szintén tápis volt (mostanság hagytuk el teljesen), egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor kellett a dokihoz menni.

Alkat és gén. Leginkább ez a felelős.

2013. aug. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 málna_ ***** válasza:
nincs összefüggés.
2013. aug. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Nincs. Mikor az ikreim születtek, szinte semmi tejem nem volt, tápszeresek voltak. Szinte soha nem voltak betegek. A picurkám esetében már volt(van) tejem, ő nem kap tápszert. Kicsit többet volt beteg (ez magyarázható azzal, hogy a nagyok hoztak ezt-azt az oviból). Szerintem a különbség azzal magyarázható, hogy mennyit van a pici idegenek, esetleg betegek között vagy mennyire vigyáznak a higiéniára. Etetésileg semmi összefüggés.
2013. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem bizonyítható egyértelműen.

Mint ahogy nem minden dohányos kap tüdőrákot, viszont a tüdőrákosok 90%-a dohányos.


Pl. nekem 3 anyatejes (6 hónapig kizárólag) anyatejes gyerekem van, és volt amelyik betegesebb volt, volt amelyik nem.


Hogy melyik gyerek mennyire beteges, az sokkal több dologtól függ, mint hogy hogyan táplálják. (Pl. milyen adottságokkal rendelkezik (gének), milyen környezetben él stb.)


Az anyatejnek meg vannak bizonyítottan jó tulajdonságai, az immunanyagok, amikkel a tápszer nem rendelkezik, de ettől függetlenül én semmiképp nem húznék egyenlőségjelet, főleg nem így, hogy összesen két gyereket figyelsz.

Ehhez sok gyerek sok adata kéne és kb. 70 évig kéne után követni őket, hogy később milyen az egészségük...

2013. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi összefüggés sincs, az én kisfiam tápszeres volt, másfél éves koráig még náthás sem volt, utána is csak a bölcsibe kerüléstől kezdve lett beteges, már oviba jár és nagyon ritkán beteg, a kislányom szintén tápszeres, most lett 1 éves eddig kétszer volt beteg azt is a Bátyó hozta neki ajándékba az oviból. A mostani tápszerekben meg van minden ami az egészséges fejlődéshez elengedhetetlen ... és nem nem vagyok szoptatás ellenes csak nekem nem adatott meg, hogy legyen tejem, de mindkét gyermekem egészséges és jól fejlődik, ez a lényeg!
2013. aug. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Kisfiam szeptemberben lesz 1 éves. Tápszeres. Még nem volt beteg. Szájpenésze sem volt. Bár az utóbbinak végképp nem értem, mi köze lehetne az anyatejhez vagy a tápszerhez.
2013. aug. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Ja , egyébként meg az anyatejes, gyakran beteg babáknál meg hibás a tej ? :) Vagy mi erre az elméleted? :)
2013. aug. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Az én 1 éves tápszeres babám meg még soha nem volt beteg.
2013. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!