Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej-tápszer. Vajon ez...

Anyatej-tápszer. Vajon ez lehet a kulcs a dologban?

Figyelt kérdés

6hónapos a babám, anyatejes. 1x volt beteg 6hónap alatt, tavasszal, amikor nagyon t@kony idő volt. Picit megfázott, 2nap alatt átment rajta úgy, hogy semmilyen gyógyszert nem kellett kapni, sós-vizes párologtatás+gyakori orrszívás és ennyi, szájpenésze sem volt soha.

Ismerősöm babája tápszeres (az anyukának szinte semmi teje sem volt+az a napi kb.30ml is hamar elapadt). A babája már többször volt beteg. Megfázás, ami elhúzódott kb.1hétig, most középfülgyulladás+kisebb tüdőgyulladás is, antibiotikumot kellett kapnia, stb. Szájpenésze is volt...

Vajon van összefüggés a 2baba egészsége és a táplálásuk között?


2013. aug. 7. 14:25
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Ikreim tápszeresek, novemberben születtek. A nagy lányom mikor hazajöttünk a kórházból akkor is beteg volt és feburáig szinte állandóan, ennek ellenére a kicsik csak annyira voltak betegek, hogy 1 napigszívni kellett az orrukat. A nagy lánynak nem egyszerű megfázása volt, volt tüdőgyulladás, arcüreggyull. és szinte minden alkalommal lázas volt.
2013. aug. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Semmi összefüggés nincs a világon, hidd el.

Lehet a te kisbabád nem lesz beteg még akár egy évig sem, de ha majd bekerül a bölcsibe-oviba, meglátod ugyanolyan beteges lesz, mint bármelyik másik gyerek! Mert itt sincs smmilyen összefüggés, hogy azok a gyerekek, akik többször- vagy kevésbé voltak betegesek a közösségbe kerülés előtt, azok többé-vagy kevésbé betegesek-e?

És ezt a már nyugdíjas korú gyerekorvosunk mondta, aki már igencsak sok tapasztalattal bír.

Nekem pl a legnagyobbik fiam, (jelenelg 5, 3, és egy évesek) kiscsoportban kb 5x volt beteg, de jobban ledöntötte őt a betegség, lázas volt, antibio is kellett 2x. Középsőben kb havona letaknyosodott, de kb 2-3napig kellett csak többet az orrát fujnia, meg kapott kis vitamint, köptetőt maximum, a gyerekorvosig egyszer sem jutottunk el.

Kiváncsi vagyok a nagycsoport milyen lesz.

Nekem egyébként mindhárom gyerekem születésétől tápszeres, és nemigen voltak betegesek.

Itt is vannak pro-és kontra ismeretségek. Pl van 2olyan ismerősöm is, akinek anyatejes volt a babája elég sokáig, és 1éves korig szitne antibiotikumon éltek...

Szóval sokminden előfordul- ahogy más is írta 2kisbabából nem lehet nagy következtetést levonni.


További jó egészséget nektek!!!

2013. aug. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Akkor közelítsük meg másképp a dolgot: hogyhogy itt a válaszadók 80-90%-a azt írta, hogy az ő ismeretségi körében (vagy esetleg saját gyermek) a tápszeres babák kevésbé betegesek (babakorban), mint az anyatejesek. Ez miért lehet? Nem fura?

Vagy csak véletlen, genetika lenne?

Lehet, hogy a tápszer a mai világban már ugymond jobb, mint az anyatej a sok 'műkajától' (mert ma már melyik kaja nem mű), amit anyuka megeszik?

Vagy egyszerűen túlmisztifikálták már az anyatejet, csodaszernek van beállítva, de valójában egy szimpla táplálékról beszélünk, ahogyan a tápszer is egy táplálék...

2013. aug. 7. 21:59
 24/33 anonim ***** válasza:
Utolsó bekezdéssel értek a legjobban egyet kedves kérdező,de az utolsó előttiben is van igazság.
2013. aug. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy írod, szerintem a mai világban egy kicsit túlmisztifikálták ezt az anyatej dolgot, túlságosan is. Kisfiamat 2 hónapos koráig szoptattam csak,mert nem bírta az anyatejet, pedig ömlött a mellemből a tej...van ilyen. Elkerültem vele a gasztroenterológiára, megoldódott a problémánk, kapott tápszert. Ellenben van ismerősöm aki a mai napig szoptatja 20 hónapos kisfiát, azt mondom becsülendő dolog,bár csak én is megtehettem volna, de nekünk sajnos nem jött be ez az anyatej téma. A kérdésedre válaszolva, szerintem nincs összefüggés, mert a kisfiam se egy beteges típus,pedig szinte, ahogy írtam csak tápszert kapott. Most egy éves,kb. Kétszer volt taknyos össze-vissz.
2013. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

22-es vagyok, és valóban nagy igazságot írsz- szerintem is túl van lihegve ez az anyatejes dolog.

Van olyan ismerősöm is, akinek a babája 2hónapig kínlódott, éjjel-nappal sírt olyan hasfájós volt- mire kiderült, hogy a saját anyukája tejére allergiás.... szóval természetesen én is azt mondom, hogy a legjobb táplálék a babának az anyatej, de van, hogy nem minden áron.

A mai tápszerek szerintem nagyon jók. Ha a szoptatás valamiért nem megy, akkor nem kell tőle félni.

Ettől függetlenül szerintem még mindig nincs összefüggés a betegesség és a táplálás között.

2013. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudjatok, de azért ne legyetek már okosabbak, mint a világ összes orvosa együttvéve... Minden szakértő egyöntetűen állítja, hogy a legjobb tápszer sem jobb, mint egy egyébként normális, egészséges (tehát nem tüdőbeteg, nem AIDS-es, nem cigiző) anyuka anyateje. Nem értek hozzá, nem vagyok orvos, de állítólag több ezer olyan összetevője van, amit a tápszerbe még nem tudtak beletenni. Oké, nátha ellen nem véd, de ha egy tápszeres gyerek ritkábban fázik meg, mint egy anyatejes, az nem azért van, mert a tápszer jobb, hanem mert jobb az immunrendszere (ami egy adottság), vagy jobban felöltöztetik télen, vagy mit tudom én. Ismerek én folyton betegeskedő és makkegészséges tápszeres babát is, anyatejest is.

Aki pedig tényleg elhiszi, hogy direkt a jónép megtévesztése céljából propagálják az anyatejet, pedig a tápszer mennyivel egészségesebb, elárulná, hogy miért tennék? Az anyatejes tápláláshoz senkinek nem fűződik anyagi érdeke. Aki kizárólag szoptatja a babáját, az hónapokig konkrétan 0 Ft-ból oldja meg a táplálását. Senki nem húz hasznot belőle.

2013. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy marhaság meg minden, de egyszer olvastam valami 'leleplező' cikket, (olyasmi, mint az, hogy repülőgépekről szórják a levegőbe a mérget, mert túlnépesedés van, stb.), és arról írtak, hogy miért van mostanság annyira felkapva a szoptatás téma.

Ebben az volt a válasz, hogy mert az anyukák szülés után ugye mindenféle injekciókat kapnak, és ezekben az injekciókban van egy olyan anyag, ami szoptatás által a babába is átkerül és amelytől nem megfelelően épül ki a baba immunrendszere...a legtöbb anya pedig szoptatni szeretne nyilván, még azért manapság is gyakoribb az anyatejes, mint a tápszeres babó.

Nem hiszek ebben, de azért akarva-akaratlanul is szöget üt az ember fejébe.

2013. aug. 7. 22:58
 29/33 A kérdező kommentje:
Mondjuk most már eléggé eltértem a témától :D
2013. aug. 7. 23:00
 30/33 anonim ***** válasza:
27es azért ez nem igaz,elég sok érdek fűződik a szoptatáshoz gondolj csak utána,de amúgy teljesen mindegy mivel jössz, nem csodaszer és erről beszéltünk,szimpla táplálék
2013. aug. 8. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!