Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej-tápszer. Vajon ez...

Anyatej-tápszer. Vajon ez lehet a kulcs a dologban?

Figyelt kérdés

6hónapos a babám, anyatejes. 1x volt beteg 6hónap alatt, tavasszal, amikor nagyon t@kony idő volt. Picit megfázott, 2nap alatt átment rajta úgy, hogy semmilyen gyógyszert nem kellett kapni, sós-vizes párologtatás+gyakori orrszívás és ennyi, szájpenésze sem volt soha.

Ismerősöm babája tápszeres (az anyukának szinte semmi teje sem volt+az a napi kb.30ml is hamar elapadt). A babája már többször volt beteg. Megfázás, ami elhúzódott kb.1hétig, most középfülgyulladás+kisebb tüdőgyulladás is, antibiotikumot kellett kapnia, stb. Szájpenésze is volt...

Vajon van összefüggés a 2baba egészsége és a táplálásuk között?


2013. aug. 7. 14:25
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Így van, full genetika. Az enyém 4 hónapos korától anyatej+tápszer, 5,5 hónapos korától hozzátáplálás+tápszer. Most 19 hónapos, eddig kétszer volt náthás, egyszer volt torokgyulladása. Egyik ismerős kisfiú anyatejes volt, kb 1,5 éves koráig, állandóan beteg volt, de szinte kéthetente. Példákat még lehetne sorolni.

Viszont, abban én hiszek, hogy a lehető legtápanyag dúsabb kajákat kapja, minél kevésbé gyengüljön le az immunrendszere. Én támogatom a gyerekitalt, reggel-este, tele van mindennel, amire nekik szükségük van.

2013. aug. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Nincs nálunka bölcsiben az én fiam aki 2 hónaposan már tápszrt is kapott összesen 4szer volt beteg 2-3 n
2013. aug. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
bocsánat elküldte,szóval 2-3 nap alatt meggyógyult,2-3 bölcsis társa akik anyatejesek voltak csak, 2 hetente nyomták az ágyat
2013. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Ez nem az elméletem. Ez egy kérdés. Köszi az eddigi válaszokat!
2013. aug. 7. 14:59
 15/33 anonim ***** válasza:

Én 1 évig szoptattam a kisfiamat, az egyik barátnőm 1 hétig szoptatta a sajátját, a másik 2,5 évig. Mind a három tiszta takony egész télen, sőt, a leghosszabban szoptatott kapott eddig a legtöbbször antibiotikumot.

Meglehetősen szoptatáspárti vagyok, de azt azért tudni kell, hogy nátha ellen nem véd az anyatej.

2013. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
Nincs! A fiam kezdetektől tápszeres volt, 10 hónapos koráig mégcsak nem is nagyon tüsszentett. Barátnőm vele egykorú fia (másfél évesek) még mindig szopizik, először 2 hónaposan volt beteg, utána pedig általában 2 havonta elkapott és a mai napig el is kap valamit!
2013. aug. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként én azért megnézetném az anyatejet, amit mondjuk egy hat hónaposnak adnak, és összehasonlítanám a vitamintartalmát a tápszerrel.A mai kaják már annyira sz@rok, hogy nem hinném, hogy a tej nyerne. Én csak hat hónapos korig vagyok anyatej párti.
2013. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
59%

Az anyatej összetétele mindig tökéletes.

Ha nem fogyaszt elég vitamint az anya, akkor az ANYA szervezete lesz vitaminhiányos, mert az anyatejhez szükséges elvonódik.

Ez evolúciósan így van "kitalálva". Nézz meg egy növényt. Ha nem locsolod, a nagy levelek kezdenek el kiszáradni és csak a legvégén a kicsik...

2013. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
53%
Bizony ha az anya nem táplálkozik egészségesen és változatosan nem lesz az anyatej "tökéletes",nincs elég vitamin az anyuka szervezetében mégis mi kerülhetne az anyatejbe?
2013. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Minden ami kell. Olyan nincs, hogy "nulla" az anya vas szintje meg vitamin szintje.


Egyébként igazad van, lehet ilyen, olyan országokban, ahol az anya éhezik, de nálunk Magyarországon ez ma nem jellemző. (Lehet hogy Szabolcs Szatmár Beregben van ilyen, nem tudom)

2013. aug. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!