Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej-tápszer. Vajon ez...

Anyatej-tápszer. Vajon ez lehet a kulcs a dologban?

Figyelt kérdés

6hónapos a babám, anyatejes. 1x volt beteg 6hónap alatt, tavasszal, amikor nagyon t@kony idő volt. Picit megfázott, 2nap alatt átment rajta úgy, hogy semmilyen gyógyszert nem kellett kapni, sós-vizes párologtatás+gyakori orrszívás és ennyi, szájpenésze sem volt soha.

Ismerősöm babája tápszeres (az anyukának szinte semmi teje sem volt+az a napi kb.30ml is hamar elapadt). A babája már többször volt beteg. Megfázás, ami elhúzódott kb.1hétig, most középfülgyulladás+kisebb tüdőgyulladás is, antibiotikumot kellett kapnia, stb. Szájpenésze is volt...

Vajon van összefüggés a 2baba egészsége és a táplálásuk között?


2013. aug. 7. 14:25
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Én nem állítom,hogy jobb a tápszer, dehogy. Csupán azt,hogy az anyatej sem akkora "sztár",mint ahogy meg van propagálva.

Nekem ezt szülés után két orvos is mondta. A fiam egy fertőzés miatt a koraszülöttön kötött ki. Akkor nagyon akartam vinni neki tejet, még ha kevés is van. Csesztettem a nővért, hogy de ugye megkapja, mikor stb. Akkor odajött hozzám a főorvos, akivel baráti, ismerősi viszonyunk van, és elmondta,hogy azért annyira ne gondoljam,hogy az anyatej mindenható! Persze, nagyon jó, de nem csodaszer. Sőt, nagyon sok roma babának pl. ha látják,hogy anyukája a kórház előtt cigizik, még ki is öntik a vitt tejét, minthogy nekiálljanak szűrni, tisztítani. Akkor már inkább a tápszer.

A gyerekorvos itthon szintén ugyanezt mondta!

Ettől függetlenül én is úgy gondolom,hogy a babának a legtöbb esetben (tehát ha anyuka nem cigizik, normálisan táplálkozik, nem beteges stb) a legjobb a tej. De az én extápszeres gyerekem alig beteg, míg mondjuk a férjem, akit egy évig szoptatott anyósom, allergiás, ekcémás stb.

2013. aug. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

27-es!

Senki sem haragszik Rád, nyugi!

MIndenki azt írta, hogy kicsit túllihegik az anyatej dolgot, de ettől függetlenül senki sem cáfolta, hogy ez a legjobb táplálék egy újszülöttnek!

De ha a szoptatást nem lehet megoldani valami ok miatt- akkor a tápszer is nagyon jó.

2013. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Lányom tápszeres baba volt, alig beteg, az oviból is tavaly csak 3 szor hiányzott 1-1 napokat. Fiam 18 hónapos anyatejes baba és viszont minden hónapban megyünk a dokihoz, inhaláló, pipa, antibiotikum, nehéz légzés. szerintem nincs a kettő között összefüggés. Van aki alkatilag betegesebb és van akinek erősebb az immunrendszere.
2013. aug. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!