Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a módja, hogy a babát...

Mi a módja, hogy a babát megtanitsuk különbséget tenni a nappal-és éjjel között?

Figyelt kérdés
és mikortól várható ez?
2013. aug. 7. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:

már nem emlékszem, nálunk hogy volt, de 2-3 hónapos kortól rémlik a könyvek szerint.

a lényeg, hogy éjjel kis fénynél csendben kell etetni, pelenkázni csak ha nagyon kell

2013. aug. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző írta éles különbséget kell tenni nappali és éjszakai etetés között, ehhez igazodik majd az alvás is. Mi napközben kajcsikor bekapcsoltuk a forgó zenéllőt (vagy zenélő forgót, válassz! :)), beszéltünk hozzá, átpelenkáztuk vidámkodva. Éjjel pedig nem szóltunk hozzá csak pisszegtünk, vilámgyors pelusozás, kajcsi ringatva. Meg nappal kb egy hónapos korától nem hagytuk 5-6 órákat aludni, mint előtte.

Ha következetesek vagytok, akkor pár hét és beáll neki a ritmus.

2013. aug. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is azt a tanácsot követtem, hogy éjjel nem voltam kellemes játszótárs. Csendes etetés, pisszegés, se poci simi, se csiklandozás, csak egy halál unalmas zombi aki teszi a dolgát.
2013. aug. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez a zombi jó duma, jót röhögtem! Köszi! Kettes voltam.
2013. aug. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk elég gyorsan beállt a rend.

Nappal igyekeztünk meghagyni a normális zajokat. Nem suttogtunk, világos volt, csináltuk a szokásos dolgunkat. Éjjel pedig ugye csend van, nem beszéltünk hozzá, csak egy éjszakai fényt kapcsoltunk.

Napközben én sosem szóltam bele, hogy mikor alszik és mennyit. Így is működött.

2013. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én kisfiam még 8 hetesen is megfordította a nappalt éjszakává, de ez az én hibám volt. Nem bírtam visszaaltatni és nekiálltam játszani vele fénynél a következő etetésig - na ez az amit nem szabad! Jól írták a fentiek, ha azokat következetesen betartod, gyorsan megszokja a baba!
2013. aug. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!