Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyek azok a dolgok amik...

Melyek azok a dolgok amik mindenképp kellenek egy újszülött babának?!

Figyelt kérdés
Nagyon sokat hallottam h kismamik csak később döbbentek rá h nagyon sok dolgot feleslegesen vettek meg az újszülöttnek.
2009. okt. 27. 07:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ruha? Ápoláshoz? Kiegészítő? Mire gondolsz? Kórházba? Otthonra?
2009. okt. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Interneten és ismerősöktől persze tudom vagyis van róla valami elképzelésem mi kell feltétlenül(pelenka,popsitörlő,pár ruha stb.)inkább arra lennék kíváncsi h mi az amit mindenhol írnak mondanak és mégsincs szükség rájuk áltakában.
2009. okt. 27. 07:16
 3/12 A kérdező kommentje:
inkább otthonra gondolom,mi az ami kell neki gyakorlatban.hiszen az elmélet néha nem egyezik,főleg h első baba.
2009. okt. 27. 07:18
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem felesleges a vízhőmérő, a komplett ágynemű garnitúra huzattal (csak sokkal később lesz rá szükség), cumisüveg melegítő, drága sterilizáló készülék, babaolló, gumis lepedő, babahajkefe, saját csecsemőmérleg. Ruháknál, főleg a rugdalózóknál alapvető szempont, h' a lába közén patentos legyen, és ne legyenek rajta gombok, fodrok, szúrós hímzések.
2009. okt. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyi idős vagy. Nekem a védőnő anno adott egy babakelengye listát. Voltak rajta nagyon jó dolgok, de sok hülyeség is (például leírt vagy 3 féle körömvágó ollót (egyet se vettem meg) és 2 féle fésűt is. Ha beírod a google-ba, hogy babakelengye akkor kiad egy csomó listát, onnan lehet csemegézni.
2009. okt. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
07:28-as vagyok. Azt még elfelejtettem írni, h' pelenkából, popsitörlőből előre ne tárazz be, mert sokszor a gyakorlatban derül ki, h' az adott termék beválik-e. Az első néhány hétben-hónapban mi számtalan márkát kipróbáltunk, mire kialakult, h' melyiket szeretjük.
2009. okt. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
16hetes vagyok,babonából még nem veszek semmit de jó ha tudom mire számíthatok.néztem a listát amit a google adott ki de sok helyen olvastam h nagyon sok felesleges dolog van rajta,amire most megkaptam a választ.köszi
2009. okt. 27. 07:35
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem csak a legszükségesebbeket kell megvenni... kapni is fogsz egy csomó mindent a babalátogatóktól és a terhességed második felében esetleg barátoktól, ismerősöktől. én is kaptam a védőnőmtől listát, azon az említett fésűn és babaollón kívül szerencsére más hülyeség nem volt :)
2009. okt. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az változó, hogy kinek mi a felesleges. Én például sokáig használtam a vízhőmérőt, valahogy jobban bíztam benne, mint magamban- és nem túl drága, ha jópofát veszel még fürdőjátéknak is jó. Én a babaollót még most is használom- 2,5 éves gyerekhez.

Viszont nálunk a kézi/ pumpás orrszívó volt teljesen felesleges: az első megfázásnál vettem egy elektromosat.

A kengurut sem használtuk. És babaápoló szereket se vegyél előre: Először úgyis az orvos által felírtakat kell használni, később meg majd kiderül mit bír a babád bőre. A babaágynemű az tényleg feleseleges. Nekünk szinte ez volt az első, amit megvettem és csak kb 2 éves korában kezdtük használni. Elég egy pléd és textilpelus a feje alá.

2009. okt. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy tuti oldal!

[link]

2009. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!