Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az éjszakai felébredések hány...

Az éjszakai felébredések hány hónapig tartanak?

Figyelt kérdés

7 hónapos koráig olyan szépen átaludta az éjjeleket a lányom, de mióta mászik és felállt, nincs egy nyugalmas éjszakám se már több, mint 1 hónapja. Foga sincs még, lehet az is a baja, nem tudom, de teljesen az idegkimerülés határán vagyok, éjjel sokszor óránként, félóránként kel sírva.

Általában hamar visszaalszik, de akkor is lőttek a pihentető alvásomnak, mert összesen kb. 6 órákat alszom órás megszakításokkal.

Sokszor már legszívesebben kimenekülnék a lakásból valahová, ahol kialhatom magam egyedül.


Meddig szokott tartani az éjszakai felébredés?

Bizakodhatok, vagy akár még egy évig is így marad???

Hú, azt épp ésszel nem bírnám ki, ez az alvásmegvonás rémes, már egyre sötétebb gondolataim vannak emiatt.


2013. aug. 10. 21:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Éhes nem lehet, mert jó adag Sinlacot megeszik estére.
2013. aug. 10. 21:48
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt lehetetlen megmondani, pláne ha 7hós koráig átaludta az éjjelket. Most valami történik, ami megzavarta ezt, majd elmulik, de nem lehet megmondani mikor...honnan tudná ezt bárki is???

Mit értesz azalatt, hogy sötét gondolataid vannak? Én sem birom egyébként a kialvatlanságot. Az nagyon fel tudja őrölni az idegeimet. Lekopogom a lányom jóalvó (idáig), bár még csak 6hónapos.

2013. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát nálunk sajnos 1 éves koráig tartott, ekkor választotta el magát. Amíg szopizott, minden éjjel felkelt a ciciért.
2013. aug. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A mozgásfejlődés nagyon be tud zavarni. Amikor a lányom felállt, akkor éjjelente rendszeresen arra ébredtünk (egy ágyban alszunk), hogy félálomban ösztönből felállt, amikor szopizni akart.


Ebben a melegben (erős frontok idején) nem csoda, hogy sírva ébred, megviseli a szervezetét. HA csak ez a baj, az ősz beálltával remélhetőleg mérséklődik.


Én peches vagyok, két nemalvóm van, az első 14 hónapos koráig (főleg a szeparációs szorongások időszakában) volt, h szintén fél óránként kelt, létszámot ellenőrzött, eltűntem-e. Nálunk az együtt alvás és a félálomban szoptatás volt a megoldás, de most nehezebb, mert totál más a két gyerek életritmusa, mire az egyik visszaaludna, hajnal van és kel a másik :/


Bíztatni nem tudlak, e az tuti, h egy gyerekkel könnyebb. Én volt, h elbarikádoztam az ágyat körbe (fotelháttámla, kiságy, fal és én, mint élő lánc) és kiájultan szenderegtem nap közben az ébre gyerek melélett, aki mellé beszórtam egy csomó puha játékot, amivel nem okoz kárt magában.

2013. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én 18 hónaposom a mai napig felébred inni :(
2013. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Na ez nem jó hír, akkor ezek szerint még sok ilyen hónapnak nézek elébe :(((

Éjjel már nem szoptatok 2 hónapja, nemigen ezért kel fel.

Azt hiszem beszerzek valami nyugtatót mielőtt valamit csinálok :)))

2013. aug. 10. 22:14
 7/13 anonim ***** válasza:

Érezd magad szerencsésnek, hogy 7 hónapig tudtál aludni. Én kb. az utolsó egy hónapod alvását csinálom 10. hónapja 8 hós terhesen (egy év lesz a kettő között). A baba most már csak éjjel 2x kel fel, én kb. 4x magam miatt. Megszoktam.

7 hósan lehet a foga, a hozzátáplálás, az időjárás, az élmények miatt, vagy mert túlaludta magát napközben. Ebben a melegben lehet, hogy szomjas vagy melege van. Sima vizzel próbálkozz, hogy visszaaludjon.

2013. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni,de én 3.5évig szoptattam,addig minden éjjel felkelt cicizni.Amióta nem anyatejes,átalussza az éjszakákat.Az első gyermekem 2éves koráig kelt éjszakánként,pedig 5hósan már nem szopizott.úgyhogy fogalmam sincs mitől függ,hogy felkelnek-e.Kitartás,megértelek,hogy ki vagy merülve.
2013. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Csak egy kérdés: számomra nem derült ki, hogy miért csak 6 órákat alszol? Nem tudsz esetleg előbb lefeküdni, vagy esetleg nappal pihenni amikor ő is alszik? Vagy órákat van fent éjjel a baba?
2013. aug. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kb 9-től 6-ig alszik.

Mikor lefektetem még nem mehetek zuhanyozni, mert 1-2-szer biztos felsír 5-10 perc után.

Mire eljutok zuhanyozni és be az ágyba már 11 körül van.

A 6 órás kelésig éjszaka felébredek többször a gyerekhez ami nem 1-2 perc.

Nappal csak 3-szor fél órát alszik, így nem tudok lefeküdni, mert mire elaludnék már üvölt is.


Marad az a megoldás, hogy nagyihoz elviszem hetente, én meg alszok addig a másik szobában 1 órát, míg ő vigyáz rá.

A semminél ez is több.

Nem tudom, mások hogy bírják ezt a folytonos kialvatlanságot, én már nagyon gyűlölöm, elegem van ebből az egészből.

2013. aug. 11. 07:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!