Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos a kisfiam,...

4 és fél hónapos a kisfiam, és még mindig nem támaszkodik az alkarján ha hason van!? Másnak is volt ilyen?

Figyelt kérdés
Ezenkívül hasról, hátra már tud fordulni!
2013. aug. 10. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne siettesd, majd csinálja, ha akarja, nem minden baba egyforma, és a fiúk lustibbak is kicsit. De nem szentírás minden, amit olvasni lehet a fejlődéssel kapcsolatban, az én lányom pl. iszonyatosan akart menni, most is, de előbb felállni tanult meg kapaszkodva, az ülés és mászás ennek a hozadéka volt. Én azt gondoltam, mászni előbb logikus, ő rácáfolt.
2013. aug. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fiam az alkarra támaszkodást 5,5 hónaposan tudta, és hátról hasra fordulni is akkor kezdett (hasról hátra korábban). Ellenben 11 hónaposan már járt. Kb 8 hónapos kora körül mindent hirtelen megcsinált, pedig mindíg egy kicsit lassabb volt mint az átlag. Az a lényeg, hogy semmit sem szabad siettetni, nem szabad ültetni, csak ha már magától felül stabilan - nálunk ez is 8 hónaposan jött el, addig feküdt a babakocsiban. Nem szabad kézenfogva vezetgetni mert lábujjhegyen tanul meg járni, és nem meri elengedni a kezedet. Mindent önállóan! És ne ilyesszen meg hogy más gyereke 1 évesen már az ABC-t szavalta, fele kamu, plusz erőltetik. Volt olyan ismerősöm akinek a gyereke 4 hónaposan ült. Persze, körbetámogatták párnával. Az nem ülés, hanem tönkreteszi a rugalmas kis gerincét.
2013. aug. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt próbáld ki nála hogy mikor hanyatt fekszik és a két kis kezénél fogva felülteted a fejét tartja e? mert ha nem akkor lehet hogy azért nem is támaszkodik a karján se mert esetleg gyenge a nyakizma. Fiamnak nyaki háti hypotómiája volt. Ha szépen tartja a fejét akkor nincs semmi gond vele! Várd ki hogy támaszkodjon. Az eleve nagyon nagy dolog hogy 4,5 hónaposan már mindkét irányba át tud fordulni! Szerintem nincs gond vele!
2013. aug. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
hm..nekem ez fura, az en kisfiam 4 hetes lesz hetfon es 2 hetes kora ota tud alkaron tamaszkodni es 2 napja hasrol is tud hatra fordulni. A fejet szuletese ota emeli es mar legelso napon kepes volt oldalra fordulni hatrol. Sztem amugy az igaz h minden baba mas, bnom lanyanak 8 honaposan meg nem volt foga es pukam 3.5 eves koraig nem beszelt megis egeszseges :)
2013. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!