Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos baba. Étkezési...

16 hónapos baba. Étkezési problémák. Mi lehet vele mostanság? Hogyan bírjam evésre?

Figyelt kérdés
16 hónapos kisfiam van. Reggelire eddig tejpépet kapott mindig. Próbálom átszoktatni reggel is a rendes ennivalóra. Vacsorára mindig azt kap. Májkrémes-kenyér, főtt tojás..., ilyenekre gondolok. DE! Vacsorára általában mindig megette ezeket. Mostanában egyáltalán nem, meg sem kóstolja, vagy ha beleerőltetem, akkor kiköpi. Ez kb 2 hónapja van így. Pl. az őszibarackot, körtét, amik tavaly a kedvencei voltak, azt sem eszi. Ebédre még úgy-ahogy eszegeti a főtt ételt. Szóval kb. 1 hete reggelire is próbálok ilyeneket adni neki, de még az édeskés lekváros-kenyeret sem eszi, vagy virslit, Semmit! Egyedül, ami megy, az a kenyér, szigorúan pucéran, semmi nem lehet rajta. Mindennel próbálkozok, de semmi hatása. Fürdés után még igényel egy üveg tápszert azt megissza. édességet, igen eszik, de az napi egy túró-rudi. Vagy kétnaponta egy kis kakaó. Ennyi. Mit kellene neki adnom? Hogyan bírjam evésre?
2013. aug. 11. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom hiába csak 14 hónapos de nagyon megnézi mit rakok elé. Neki szigorúan csak 2-3 kanál első, majd valami második, a végén valami joghurt, vagy gyümölcs. Én azt adom neki amit megkivàn. Látja, megmutatom neki, akármennyire is kicsinek tűnik tudja mit enne meg és mit nem. Hozzáteszem tejpépet kb 8 hónapos kora ota nem eszik se reggelire se vacsoràra (itt azért visszakérdeznék: nem lehet hogy már unja hogy kenyér vacsorára meg reggelire is?) Próbáld meg hogy reggeli kenyér, a vacsora meg vacsora (főtt étel amit gondolom ti is vacsoràztok)

Esetleg párolt brokkoli, sárgarépa amit egyedül is tud enni.

2013. aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vacsorára mikor mit kap, valamikor ezt,valamikor meg ha ebédről marad főtt étel. Azokat megeszi.
2013. aug. 11. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor leirom az én lányom miket szokott hátha találsz közüle valamit amitegeszik a kisfiad is. Kakaó, brios ( itt lényegében mindegy milyen péksütemény) , müzli (én kicsit tovább hagyom àzni a tejben mert paramami vagyok) , gyümölcsjoghurt, vajas kenyér lapkasajtal, .
2013. aug. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi:)

A brióst nem adom neki, mert elég hizlaló, mint a péksütik általában A vajas kenyeret meg sem eszi, de csak mostanság nem, a sajtot mikor hogy..

Fogalmam sincs miért változott meg hirtelen, a kedvenc hideg ételeit nem akarja enni.

2013. aug. 12. 10:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint egyetlen valaszolo megint irok (próbálok) irni valami okosat :)

Próbáltad már higy odaadod neki hogy ő egye egyedül? 3 szög sajt? Esetleg paradicsom? Kezdek kifogyni az ötletekből pedig szivessen segitenék..

Mondjuk amig a súlya nem csökken akkora baj nem lehet.az enyém nem issza a tejet, tápszert kb semmit ami fehér (kivéve anyatej).

Ugyhogy evés (ivás) problémànk van.

2013. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

igen, az ilyen darabos ennivalókat kézzel eszi, de csak turkálja, ami nem ízlik neki.

Sajtot még nem próbáltam így, paradicsomot sem, de a paradicsomlevestől undorodik, de megpróbálom..

Próbáltad pohárból a tejet, olyanból, ami nem látszik át? Vagy ha mégsem, eleinte egy kevés mézet, hátha rákap az ízére. Milyen más folyadékot iszik meg?

2013. aug. 12. 12:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Már mindenféle módon próbáltam. A kakaót (kizárólag a bolti kis dobozost) néha megissza, itthonit nem. Ha jo napja van az ivójoghurtot is megissza. Banánturmix felejtős, mézet nem kapott még de amugy se édesszájú.a probléma az hogy meg se kóstolja. . Se pohárból se szivoszallal, se kulacsbol. Cumisüveget max 2 szer ha hasznàlta. Bonyolult egy gyerek az biztos :)
2013. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor próbálj neki adni minél több tehéntejes dolgot: tejberizs, tejbegríz, tejleves, gyümölcsleves, ilyeneket. És ha házilag készült kakaót beleöntenéd a bolti dobozba? Szerintem ki is lehet mosni, úgy biztosan megissza.

Amúgy én is így vagyok, a kedvenc ételeit meg sem kóstolja! Erőszakkal kell megkóstoltatni vele.

2013. aug. 12. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!