Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szfvári kórházban 24 órás...

Szfvári kórházban 24 órás rooming in van, megszületik a baba és egyből kiadják ott van egész végig? Hogy van ez, mostanság aki szült ott, leírná?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Fiamat 2010-ben szültem ott, ő du. 4 órakor született, mikor átvittek a kórterembe, rögtön behozták a fiamat is.

Lányomat 2011-ben szültem, ő éjfélkor született meg, nagyon elfáradtam, őt csak reggel hozták be hozzám. Egész nap veled lehet, éjszaka is, csak esetleg vérvételre, vizsgálatra viszik el. Szülés után mondják, ha szeretnéd, akkor az éjszakára beviheted az újszülött megfigyelőbe, ha pihenni szeretnél, de veled is maradhat. Egyébként azt szeretik a csecsemősök, ha veled van egész nap:) Ha kéred, egyből viszik neked a babát is. Nagyon rá vannak állva a szoptatásra, segítenek, ha nem megy, cumit nem nagyon engedik, van egy idősebb csecsemős nővér, ő nagyon katonás rendet tart, szinte vigyázba kell állni neki.

2013. ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jesszusom:)) Ezek a csecsemősök mindig van köztük pár mumus. Azért kérdezem mert az első babámat nem itt vártam hanem más városban ott 24 óráa rooming in volt és egyáltalán nem lehetett bevinni az őrzőbe a babákat éjjel se nappal se soha (mondjuk kicsi is volt az őrző). És én mint a mosott....úgy jöttem haza 5 nap után 5 ágyas kórterem, felváltva síró babák stb.

Most olyan helyet keresnék ahol VAN rá valamennyi esély hogy esetleg legalább az első éjjelt nagyjából át tudjam aludni (ha lesz olyan mákom hogy nappal szülök).

Ezért is kérdeztem hogy itt van e erre mód. Szoptatni szeretnék természetesen, első babát is szoptattam egy évig. Csak most mikor hazajövök csak a férjem lesz pár napig mint segítség, más nem, és ha 4-5 nap nem alvás után hullára fáradva térek haza úgy nehezek lesznek az első napok.

2013. ápr. 8. 08:49
 3/6 Babeli Zurzavar ***** válasza:

fiamat 2012ben szultem ott,19 ora vajudas 19:15 kor szuletett meg, 22:15 ig velunk volt a szuloszoban, akkor ejjel nem aludt velem,hajnalban hoztak! utana vegig veled van, a furdetes is a szobaban zajlik, ha szeretned "ledobhatod" a csecsemosoknel, en egyszer 15 percre vettem igenybe mig setaltam egyet a kertben.

ja, es az idosebb katona-csecsemos kikepzotiszt-neni van meg most is!:-) de rajta kivul mindenki egeszen kezelheto:-)

2013. ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Januárban szültem, és szülés után, ahogy elvégzik a vizsgálatokat, odaadják neked! Ott lehet a nap 24 órájában! :) én nem is adtam oda a csecsemősöknek, csak egy éjszaka kb 2 órára, mert akkor már három napja ébren voltam.. de akkor sem tudtam aludni, mert folyton azon aggódtam, hogy rossz helyen van :) persze nem volt rossz helyen, de akkor is.. :) tőlem sose vitték el vizsgálatokra se, mert én vittem a csecsemősnek, és kint megvártam, amíg végeztek.
2013. ápr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Beviheted éjszaka a babát, szülés utáni első éjszaka még fel is ajánlják, hogy vidd be, hogy tudj pihenni. Utána is beviheted, de azt már nem nagyon szeretik, általában mindenkinél ott van a 2-dik, 3-dik nap a baba. De ha pl. jöttek látogatni, akkor gyorsan megnézték a babát, majd bevittem az örzőbe, míg beszélgettem a látogatókkal. A kórterembe nem mehetnek be a látogatók, a babát csak az ajtóig lehet vinni, de ha túl sokan tolonganak az ajtóban, akkor lehet, hogy a csecsemős szól, hogy ennyien ne nézzék a babát, vidd beljebb a kórterembe. De ha le akarsz menni pl. sétálni, akkor is beviheted a babát a megörzőbe.

Nekem pl. a fiam nagyon sírt, evett is, jött a nővér is hogy mi lehet a gond. Azt mondta, biztos fázik, elvitte, aztán betették 30 fokra az inkubátorba. Tény, nem volt meleg a kórteremben akkor (áprilisban szültem). De volt, hogy egyik nap 30 fok is volt a kórteremben, másnap meg csak 21-22.

Végül is akkor viszed be a babát a megfigyelőbe, mikor akarod, csak megkérdezik, hogy miért. Ha éjszaka beviszed és felkel, akkor nem biztos, hogy éjjel kiviszik neked szoptatni, hanem cukros vizet adnak neki. Itt se nagy a megörző, de mindig megoldják. Ha elfogy a hely, akkor az inkubátorba teszik a babákat. Abból is van ha jól emlékszem 5-6 db .

Ha simán szülsz, akkor 3 napot kell bent lenni. Egyébként van egy tündéri gyerekorvos, aki vizsgálja a babákat, szuper doki, még a csengőhangja is nyugodt, lágy zene, nehogy megijedjenek a babák:) Valamilyen Krisztina Virág a neve. Mikor másodszor szültem, imádkoztam hogy ő jöjjön vizitre és ő jött mindig:)

Egyébként ha szépen szopik a babád, akkor nem fognak piszkálni a csecsemősök.

2013. ápr. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!! Igazából az már nem gond ha a többedik napokon ott van nyilván én se szívesen "adnám le" csak kiindulva az első szülésemből ami este kezdődött tartott egész éjjel és reggel szültem meg, komplikáció is fellépett és annak ellenére hozták a babát holott fürdés közben is elájultam, szóval már akkor 2 napos deficitben voltam, majd utána még 4 nap jött (besárgult a babám) remélem most tényleg csak 3 nap lesz.

Látogató téma nem érint alig egy két ember jön be hozzám úgyis.

2013. ápr. 8. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!