Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Nagy a baj? 7 hós babám...

SOS! Nagy a baj? 7 hós babám (fiú) 9760 gramm és 73 cm. A gond az hogy még nem fordul se oldalra, se hátról hasra se hasról hátra! Utál hason lenni. Ha felültetjük nagyon szépen ül egyedül. Segítséggel szépen áll! de még nem ül fel egyedül!

Figyelt kérdés
2009. okt. 27. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Ez most kamu kérdés?

Komolyan állítod és ülteted? És csodálkozol, hogy felborult az egész mozgásfejlődése.

Sűrgősen keress fel egy gyógytornászt!

2009. okt. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
kár allítani, ha még nem forog, mászik, kúszik. nem baj, hogy kicsit később csinálja, de ne ültesd, ne állítsd fel, mert teljesen kimarad a forgás a mászás, ami nagyon fontos. ne félj, van aki később csinálja, hét hónaposan nagyon nagy és nem kötelező mindent időre csinálni....
2009. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Védőnőnek mi a véleménye?
2009. okt. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Szerintem is kérdezz meg dokit erről.Mert azért valamit már kéne csinálnia.De állítani,ültetni nem szabad amig ő nem csinálja!

2009. okt. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Én tudom mi a baj. Nálunk is volt gond, de rámparancsolt a védőnő, merthogy ebből baj lehet.

Az a baj ha utál hason lenni és emiatt nincs is hason.

Nekünk is utált, üvöltött. Azt mondta a védőnő hogy akkor is tegyük hasra, inkább naponta 20x tegyük hasra csak 5-10 percekre, mert ebből a pózból indul meg egy csomó mozgásforma, mint például ezek a fordulások, a kúszás és a mászás.

Nem tudom hogy mennyire késő vagy sem, de tegyétek hasra ha tetszik neki ha nem. Előbbb utóbb majd tetszeni fog neki mert jobban tud mocorogni, tapogatni, és hátról magától hasára fog fordulni. Aztán vissza.

Kitartást!

2009. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Az én kislányom is 6 hónapos elmúlt amikor megfordult. Mi fürdés előtt mindig játszottunk vele egy kicsit. Beletettük egy takaróba, megfogtuk a négy sarkát és ahogy mozgattuk a takarót ő forgott benne. Nagyon élvezte és szerintem ez is sokat segített neki. Meg persze az is, hogy sokszor tettem hasra. Eleinte ő is sírdogált most viszont már jobban szeret úgy lenni.
2009. okt. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

Egyetértek 19.50-es válaszoloval!

Nekem is a védőnő tanácsolta,hogy ha tetszik neki,ha nem tegyem hasra,mert attol erősödik a hasizma,meg a mozgások onnan indulnak ki.

Mindkét lányom sokat volt hason,1/2 évesen másztak,7 hosan maguktol ültek.

Szoval hajrá hasonfekvés!

2009. okt. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
igaza van az előttem szólóknak, tedd sokat hasra, de szerintem feltétlenül mutasd meg egy gyógytornásznak is minél előbb, hogy behozhassátok a lemaradást és kizárhassátok az esetleges problémákat!
2009. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom si később kezdte el a forgást, nekem azt javasolták,hogy egy törölköző segítségével,megfogva az egyik végét forgassam, aztán az használkt is neki.állítólag a nagy babák később kezdik el a mozgásokat, de tényleg lehet,hogy jót tenne egy mozgásfejéesztőt felkeresned, a védőnő biztos tud ajánlani, vannak direkt erre specializálódott szakemberek. Amúgy a kislányom már 9 hónapos múlt,és még mindg nem mászik, van baba,akinél az teljesen ki is marad,gynítom nálunk így lesz, mert már erőteljesen álldogálunk:)
2009. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves 19.50-es! köszönjük a tippet. kipróbáltuk és tetszik a fiamnak!
2009. okt. 29. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!