Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres, félig tápszeres...

Tápszeres, félig tápszeres babák anyukái? Humana ha1-es (lc pufa ) tápszert kap a babám és nagyon székrekedése van! (2hós)

Figyelt kérdés

Kérdeztem a gyerekorvost, hogy lehet-e ettől és azt mondta nem, majd kinövi...adjak neki kúpot kétnaponta. Hát nem szeretnék. Ti tapasztaltatok ilyet? Amúgy csak este kap tápszert, nappal anyatejes. Szóval nagy részben... a táplálkozásomra nagyon figyelek, nem attól van. Ajánlották a Novalac tápszert hasfájós babáknak és azt ette egy ideig, akkor nem volt gond. Mert ugye így iszonyat fáj a hasa. (de csak székrekedéskor, máskor nincs gond)


Mit gondoltok? Merjem adni? Mert az gyógytápszer... vagy maradjak az orvos által ajánlottnál?


Kérlek ne szóljatok le és a tejserkentésről se írjatok, mindenen túl vagyunk, de nincs több tejem.


2009. okt. 27. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi hetekig szenvedtünk a Humana-val, mire végre "kisírtam" a Beba-t! Egyből elmúlt a lányom szorulása!

Szerintem a Humana-tól van.

A Novalac-ot sajnos nem ismerem, de én biztos nem kúpoznám sokáig a babát!

Az orvosod nem tiszta, ne haragudj!

2009. okt. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekünk semmi bajunk nem volt a Humanaval (ugyanezt ette napi egy-kétszer a lányom).

Szerintem ha csak napi egyszer kap akkor nem okozhat túl nqagy gondot a tápszer. Mikor még nem kapta nem volt szorulása? Nekem volt olyan ismerősöm, akinek a babája anyatejes volt, de olyan szorulásos, hogy még.

Próbálj gyenge kamillateát főzni neki néha, hátha az segít, de míg nem beszéled meg az orvossal szerintem ne adj másik tápszert. Inkább sírj a dokinak hetente, hogy nem javul és egyre rosszabb, hátha előbb utóbb beadja a derekát.

2009. okt. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi ugyan nem Humana-t használunk (milupát), de egy ismerősöm ugyanígy járt a Humana-val, végül Ők is váltottak Bebára és már semmi baja a babának.
2009. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Bea24 ***** válasza:
A kislányom Bebát evett, szorulásos volt, most Humanat és minden rendben van.
2009. okt. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

a kamillateát sajnos nem issza. 1-2 korty és néz ránk mint az ufóra :)

nem érti mi a fene ez :D


még várom a tanácsokat!

2009. okt. 27. 20:29
 6/13 anonim ***** válasza:
A kisfiam Bebát eszik ( sajnos az elejétől tápszeres, most 3 hónapos ). Mi is szenvedtünk az elején,de minden kaja előtt kapott Infacolt, és nem volt gond. Persze azonnal nem hat, 1-2 napnak el kell telnie.
2009. okt. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az én babáim 4 hónaposak, kezdtük milupával, nem volt vele semmi gond. Csak az egyik lányom nem akart enni,e zért váltottunk, kipróbáltunk mindent. Na ezt nem kellett volna, mert azóta lettek hasfájósak, leginkább az a gond, hogy minden pukinál görcsöl a hasuk és nekik és székrekedésük van, ráadásul a kaki színe is megváltozott zöld. De a doki szerint nincs semmi gond. Nem tudom, higgyek e neki. Én már kezdek nagyon kiborulni. De hát kúpot se lehet állandóan adni!
2009. okt. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi Bebával kezdtük,2 honaposan,székrekedése lett,azota Humana-t eszik,a helyzet lényegesen akkor javult amikor elkezdetem adni a gyümölcsöket.

Probálkozz: Espumisan(csak folyamatos használat mellett lehet eredményes),kamilla tea cukorral és anélkül,paraffin olaj(doki írta fel),Laevolac szirup(ez bevált,csak ehhez meg hozzászokhat a babád).Mire mindet kiprobáltam,4 honapos lett,jöttek a gyümölcsök és azota spontán napi 1-2 széklete van.


Sok sikert,jo egészséget kívánok!

2009. okt. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Az lemaradt,hogy a Laevolac szirup és a kamilla tea éhgyomorra adando.

2009. okt. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kislányom 2 hónaposan lett tápszeres :-(. Beba HA-val kezdtünk. Semmi gond nem volt vele. A Beba 1-gyel sem. A kettő kimaradt, a Beba 3 meg az éjszakai pedig folyton becsomósodott. De a HA-ja, meg az 1, nagyon jó volt.
2009. okt. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!