Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor használtátok előszőr...

Ti mikor használtátok előszőr a járás segitőt? Mennyire tudott már menni?

Figyelt kérdés
hány hónapos volt?
2013. aug. 13. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem használtuk.

8 hónaposan indult el.

2013. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kisfiam viszonylag későn állt fel és indult el (rendesen olyan 15 hós kora környékkén)- a járássegítőt már sokkal előbb megvettük, még ült, kúszott-mászott, amikor már játszott a zenélő, forgatható, vicces részekkel (vtech volt).

Amikor már álldogált és pár lépést megtett, akkor magától jött rá, hogy jééé ebbe lehet kapaszkodni is és nagy örömmel tologatta maga előtt.


Természetesen figyeltünk arra is, hogy legyen olyan is, amikor nem használ tili-tolikat, hanem magától megy- de amint ráérzett a menésre, már szinte megállíthatatlan volt, mindegy, hogy tili-tolival vagy egyedül.


A tilitoli azért volt jó nálunk, mert megtapasztalhatta, hogy nagyon gyorsan is tud menni.

Jobbnak tartom, mint a kézfelhúzós, felrángatós járástanítást, amikor a szülő görnyedezik, a kicsinek meg elfárad a keze felfelé nyújtva.

Így egyedül fedezi fel. Ha nincs járássegítő, akkor majd tolja a könnyebb puffot, dobozt vagy ami alkalmas erre a célra.

2013. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Bírom, hogy megint nem a kérdésre adnak választ. :) Ki a fene kérdezte az elsőtől, hogy náluk mi volt. :)

Én most vettem a kislányomnak, 9 hónapos. Már kapaszkodva egy kézzel áll 2 hónapja, most még csak ismerkedik a járássegítővel.

2013. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Utána meg sírunka a játszótéren, hogy nem megy normálisan még 15 hósan sem, kérdező: NE VEGYÉL, HA KAPTÁL NE HASZNÁLD. 2 és fél éves kislány anyukája akinek a gyereke 1 éves korában stabilan ment, mert hagyta az anyja megtanulni egyensúlyozni és a gerincét sem akarta "hazavágni".
2013. aug. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Első vagyok.


Elnézést kérek, hogy válaszolni mertem, sajnálom akinek megzavartam ezzel a nyugalmát.

2013. aug. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi sem adunk pénz ilyen vacakért, kérdező, neked sem ajánlom, nem szabad siettetni semmiféle mozgást.

A babák gyönyörűen megtanulnak járni mindenféle segítség (komp, vezetgetés stb) nélkül.

2013. aug. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk volt és mivel mi speciel Dévényre jártunk, megkérdeztem két gyógytornászt is, nem is káros!

Nálunk amíg nem kapta meg, a széket tologatta, vagy a kezünket fogva akart menni. Az meg egy idő után nem igazán derékkímélő!

13 hónaposan indult el önállóan!

2013. aug. 14. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A férjem szerint hasznos, ő neurológus, hallgatni szoktam rá, mert hát eléggé szereti a lányunkat. ;) Hozzá tartozik az is, hogy én nem láttam értelmét a megvásárlásának eleinte, mert a székeket használta erre, és feleslegesnek tűnt, de végül mi vettünk, mert 13 hónaposan még nem indult el, és kíváncsi voltam mit alkot vele. Nem használta eleinte, utána egyszer csak fogta magát, és elindult vele, 2 hétre rá már önállóan, járássegítő nélkül járt a lakásban. Szóval mi nem erőltettük, ott volt a játszószobájában, és amikor magától felfedezte, nekünk hasznosnak bizonyult.


Ja, akkor, amikor ezt kezdte használni, azért már elvétve, ha nagyon muszáj volt, ment 5-6 lépést egyedül, de ezzel érezte meg az ízét a dolognak, no meg biztonságot adott neki szerintem. Én szerettem. Ja, és imád vele szállítani, azaz belepakol ezt-azt, és eltolja egy másik szobába, ott is belepakol, és megy tovább. A vicces az, hogy néha már nem is tolja, inkább megemeli és viszi. :)


Aki írta, hogy árt a gerincének: szerintem a komppal kevered, az káros lehet, ha ülni-állni nem tudó gyermeknél használják. A járássegítő ilyen, és konduktor ismerősünk szerint is kifejezetten hasznos: [link]

2013. aug. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!