Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok, hogy mindenr...

Hogy csináljátok, hogy mindenre jusson idő egy nap alatt?

Figyelt kérdés
Valamelyik tennivaló mindig valami más rovására megy.Ha időben elkezdek takarítani későn tudok bevásárolni,későn lesz ebéd,a babám étkezése is csúszik.Ha nem teszem meg szalad a lakás,ami frusztrál.Ha mindent megcsinálok,alig marad energiám,hogy a babámmal aktívan foglalkozzak.Ti hogyan csináljátok?
2013. aug. 13. 18:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindent "elhagytam" a gyerek érdekében: Heti egyszer (szombaton) takarítok és mosok, vasárnap főzök. Szombat délután rendberakom magam (hajmosás, gyanta stb.) Hétköznap az ebédet rendelem (aznap főzik), a férjem este csak joghurtot eszik én szintén a gyerek az ebédje másik felét. Reggel összepakolok és csak a gyerekkel vagyok. Nekem nem megy máshogy, a gyerek a legfontosabb, hamar elmegy sajnos ez a 3 év stb. ...
2013. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A gyerek két evés közt el van egyedül is. Addig van időm a házimunkára. Porszívózni nem kell mindennap, ha nem hagyjátok szanaszét a dolgaitokat, ami már nem kell, azonnal helyrerakod, akkor nem szalad a lakás.
2013. aug. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy alakult ki a napi dolog, hogy reggel, miután megreggelizett elmegyünk egyet sétálni babakocsival, közben megveszem azt amit kell. Kenyér felvágott zöldség...Közel van a piac hozzánk, nagy előny.

Aztán ha hazaértünk, megpróbálom elaltatni, mert délelőtt mindig alszik egy picit. Ha elaludt, kb fél óra az alvás, azidő alatt próbálok valami ebédet összedobni. Mindig olyat gondolok ki, ami kb fél óra előkészületet igényel, és ha felébred, akkor már csak kavargatni kelljen. A mosogatás vagy belefér, vagy majd este, ha a férjem itthon van. (Ő 4 műszakban dolgozik, nem egyszerű így sem). Takarítani általában akkor szoktam ha ébren van. Berakom a járókába, amíg gyorsan kiporszívózok. Ha felmosok, akkor már kiveszem. Ha ordít a járókába úgysem hallom a porszívótól. De ez általában 2szer egy héten, de próbálom úgy időzíteni, hogy a férjem itthon legyen. Sokszor ő csinálja ezt, nem én. 2 nagy szőnyegünk van a 2 szobában, azt ha szöszös általában gyorsan toligával felszedem. A felmosás az gyakrabban van nálunk. Szinte minden nap. Attól függően mennyit tartózkodunk otthon.

Egyébként én is próbálok mindig vele lenni.

A gép kimos. A vasalás az meg általában ha a férjem itthon van, hetente 1szer szoktam, de sokat.Én próbálok megoldani mindent. Minden logisztika kérdése csak.

2013. aug. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
54%
3-mas vagyok. 9,5 hónapos a kicsim. Most minden érdekli, csak a játék nem. Állandóan rohangálok utána...de ígyis sikerül mindent megoldani.
2013. aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
A baba összes ébrenléti ideje kevesebb, mint a munkaidőm és a munkábajárás ideje volt. Akkor is meg tudtam csinálni mindent, most jóval több a szabadidőm, sokkal könnyebb dolgom van, mint amikor dolgoztam. Még egyetemre is járok levelezőn. (Nincs segítségünk.)
2013. aug. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Alvásidőben takarítok, mosok vagy vasalok. Főzni nem szoktam minden nap, 2-3 naponta csinálok többféle ételt. A bevásárlást séták alkalmával intézem el.
2013. aug. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én reggeli után leteszem játszani közben főzök vasalok mosok mikor mit kell. Persze mondokázok énekelek közben. Konyhai eszközöket asok neki azokról magyarázok. Főzni 2 naponta szoktam többet de egyszerüeket. Ezekből 1-1 adagot le is fagyasztok és ha olyanom van,hogy nincs kedvem csak előveszem. Pedig én vega vagyok igy sokszor 3 féle kell. Porszívozni úgy szoktam hogy a kicsi a járokában. Mondjuk ő nincs bent sokat nem unja meg. Napi may fél órát. Minden este felmosok. Valamint amikor már alszik.csinálok valami extrát. Pl egy max 2ablak pucolása csempe lemosás 1 konyhaszekrény kitakarítAs. 20perces kis.dolgok csak de így rend és tisztaság van nem megy el sok idő rá.7 hónapos.a babám.
2013. aug. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Kertet párom intézi és mosogatógépem van.
2013. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az én fiam most lesz 11 hós...

Szerencsére jól le tudja magát kötni,így ébrenléte alatt is tudok tenni-venni.A porszívót imádja; segíteni is szokott.Bár így az 5 percből 15 lesz.

Főzés alatt mindig figyel,adok az ő kezébe is fakanalat,tálat.magyarázok.utánozza amit csinálok.

Mosni 2-3 naponta szoktam.ÁGyneműt hetente.Azokat is ébrenlét alatt.Mindig belemászik h

2013. aug. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Belemászik a ruháskosárba ha pl teregetni akarok..stb

Bár vannak napok amikor a nyakamon lógna 24 órában.ilyenkor csak játszunk.babakocsizunk..Apának pedig megmagyarázzuk hogy anya-fia nap volt ;-)

2013. aug. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!