Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Allergiásoknak (tej, búza és...

Allergiásoknak (tej, búza és rozs) jár az emelet családi pótlék?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 19:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Tej és gluténérzékenységre igen.
2013. aug. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Tényleg? Nem is tudtam. 13 hónapos a fiam és úgy néz ki, hogy tej és tojás.
2013. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
2 éves kortól jár én úgy tudom.Az én lányom tejfehérje érzékeny(13hós)
2013. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Sőt nem csak ez jár, hanem a Gyes is ha jól tudom 6 éves koráig, akkor is ha te dolgozol, mert ez tartós betegségnek minősül. Ezt a mi védőnőnktől tudom, akinek tejérzékeny a lánya, így ő is kapja, pedig 5 éves a kicsi.
2013. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
A tejallergiát sokan összekeverik a laktóz intoleranciával, a búzaallergiát pedig a glutén intoleranciával. Hasznos válasz nem érkezett, mert senki nem arról írt, amit kérdeztem....
2013. aug. 16. 13:57
 6/25 anonim ***** válasza:
Szerintem kaptál rá választ,olvasd el figyelmesen a válaszokat!
2013. aug. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Jár ha az orvos(gasztron) kiállitott egy igazolást amivel az államkincstárba kell menned.tejallergiás a fiam.senki nem a laktoz intoleranciáról irt itt.
2013. aug. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

utolsó: köszi!!


ps.: olyan NINCS, hogy tejérzékenység, nem létezik ilyen betegség... akkor meg miről írtak?? van olyan, hogy laktózérzékenység és gluténérzékenység, ezek egyike sem allergia, hanem érzékenység=intolerancia. Illetve van a tejfehérje allergia, illetve a búzaallergia. Ezek nem érzékenységek, hanem allergiák.

A törvényt elolvastam, ott laktóz és glutén intoleranciáról írják, hogy jár rájuk az emelt családi, itt meg mindenki azt írja, hogy tejérzékenységre jár... (ami pedig nem létezik.)

Általában ez az utolsó hely, ahol megkérdezek valamit, mert mindig vagy félretájékoztatnak vagy már a kérdést sem értik.

A kérdést azért tettem fel itt és nem a szakorvosnál, mert nála egy vizit 16.500 Ft-ba kerül, a háziorvosunk pedig még egy hétig szabin van. Gondoltam, hátha van itt valaki, aki hasonló cipőben jár.

2013. aug. 23. 15:04
 9/25 anonim ***** válasza:
sima sztk-s rendelésen adják nálunk az igazolást,mert rengeteg vizsgálat előzi meg nálunk(vér,székletvizsgálat,stb.)lehetett volna maszekban ételallergia vizsgálatot csinálni de attol még nem kapnék igazolást,mindent gyanugy végigcsinálnak a sima rendelésen is.
2013. aug. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Én is elolvastam a törvényt, mert a lányom érintett. A tejfehérje allergia és a glutén benne van a törvényben!

A laktóz intoleranciát vették ki a támogatások közül nemrég, így azt nem is találtam benne.

Tudom, hogy sokan összekeverik, nekem is folyton magyarázni kell, h tejfehérje allergiás, nem tejcukor érzékeny. De azért nem kéne ennyire kiakadnod, amikor segíteni akarnak, 3as is leírta a tejfehérje szót, így biztos arra gondolt.

Lehet, h nem a legfrissebb törvényt olvastsd?

2013. aug. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!