Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor érdemes pelenkázni a...

Mikor érdemes pelenkázni a babát etetés előtt vagy után vagy mind 2 alkalommal?

Figyelt kérdés
Mennyi pelenkára van szüksége az első 1-2 hónapban?

2013. aug. 15. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sokra. Napi 8-10-re lehet számolni. Én mindég szopi után pelusoztam, mert általában szopi közben rottyantott. De van, hogy szinte azonnal a tiszta pelusba is. Szóval nagyon sok pelus fogy az első pár hónapban.
2013. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha nagyon pisis,akkor mikor felébred.Ha bekakilt,akkor is ha felébredt.Ha nincs tele,akkor ráér etetés után,mert ahogy iszik,úgy pisil is.Elején napi 6-10pelus is kellhet,baba függő meg pelus függő.
2013. aug. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

És milyen pelust ajánlotok egy újszülöttnek?

Eleinte csak márkás pelenkát vegyek pempörszt, haggiszt vagy liberót? Később lehet az olcsóbb is jó lesz?

Mert minél nagyobb a pelenka méret annál kevesebb van a csomagban.

2013. aug. 15. 15:33
 4/12 A kérdező kommentje:
4 kg babának lehet vásárolni a 3-6 kg-os méretet?
2013. aug. 15. 15:36
 5/12 A kérdező kommentje:
Vagy csak elég a 2-5 kg-os is?
2013. aug. 15. 15:36
 6/12 anonim ***** válasza:
persze hogy lehet vásárolni 3-6kg közöttit mi is azt vettük :) mi az elején volt nekünk dada pampers most is ezt használjuk.
2013. aug. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6os vagyok. ne vegyél 2--5kg közöttit mert hamar kinövi. nekünk nap 8-9 pelus kellett az elején aztán szépen csökkent ma már napi 4-5 pelust használunk 4hónapos a babám.
2013. aug. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első tökéletesen leírta a lényeget. Nekem is pont ezek a tapasztalataim. A hagizból nekünk mindig kifolyt az anyag. A pempörszt nem szerettem mert full műanyag tapintású a felülete. Én liberóra szavazok.
2013. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Babafüggő is picit.

Valóban jellemző, hogy szopi közben rottyantanak (olyan pici a gyomruk, hogy egyből megindul a bélmozgás).

Egyik babám (pont a 4 kg feletti :) olyan volt, hogy ha megmozdítottuk a lábát, kakilt. Így az első két hétben napi 20 pelenka is fogyott vagy még több. :)

És igen, a 2-5 kg nekik kicsi. Sőt mi igen hamar váltottunk a 4-9-re is.


Tehát egy -két csomagnál többet nem érdemes venni, és közben meglátjátok. Apa bármikor el tud szaladni venni.

2013. aug. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi az első másfél hónapban 2-5 kg-os pelusokat használtunk a 3 kg-mal született gyerekre. Olyan kis vézna lábai voltak, hogy még így is kifolyt néha mellette a pisi. Nálunk kb 6-8 db pelus fogyott az elején. Pisinél én megvártam, míg lesz benne 1-2, kakinál azonnal tisztába tettem mindig. Ha nem volt tele a pelus, akkor csak kaja után, mert akkor úgyis volt mindig produktum.
2013. aug. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!