Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért dugja ki a nyelvét...

Miért dugja ki a nyelvét állandóan 6 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Nem játékból, hanem ez az alapállapot nála. Mintha túl nagy lenne a nyelve és nem férne el a szájában. Ugye ez nem valami szellemi lemaradásnak a jele?

Nagyon értelmes kislánynak tűnik de ez egy kicsit zavar.


2013. aug. 16. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is ezt csinálja, ő 3 hónapos. Semmi gond nincs nyugi:)
2013. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyugi,az én 7 hósom is ezt csinálja.Tetszik neki,játszik,fura hogy a szájában van.

Semmi baja,ne aggódj! :)

2013. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Most kezdte el , vagy már többször csinálta?

Az enyémek akkor csinálták, ha fájt a torkuk.

2013. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányom 1 éves és néha ő is csinálja. Ez játék náluk szerintem. Semmi baj a babáddal.
2013. aug. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a bíztatást!

Úgy emlékszem, hogy kb születése óta csinálja, szóval ez számára nem játék hanem mintha alap lenne.

De azért remélem, hogy igazatok van és semmi gond vele.

2013. aug. 16. 23:22
 6/8 Gyönyörűséges ***** válasza:
100%
szia, nem akarok itt feszkót kelteni, csak elmesélem hogy nálunk ez hogy történt. Az én lányomnak is kint volt a nyelve kb már 2 hónapos korától, engem is nagyon zavart, szintén mondtam mindenkinek, és mindenki ezt a választ adta, még a gyerekorvos is, hogy játszik vele stb.... Oké, gondoltam, hogy mivel engem még mindig zavar, nem hagyom annyiban. Egyéb más okból kifolyólag 4 hónapos korában dévény tornászhoz kerültünk és ott megemlítettem ezt a nyelv dolgot, megnézte az arcát, és mivel az egész bal oldalára a gyermekem feszes, spasztikus izomzattal született, ez kihatott az arcára is, amit ugyan úgy kezelni kellett, szóval, ha téged zavar, akkor fogd meg a gyermeked és kérj időpontot a helyi gyermekneurológiára, mutasd meg, és legyen igazuk a fenti válaszolóknak, hogy semmi gond és nyugtasson meg egy doki is. Én tudom milyen kételyek között lenni, én láttam, hogy valami nincs rendben a gyermekemmel és senki nem akart hinni nekem, mert ugye mindenki a legjobbat szeretné és nyugtatja az anyukát. Majd most jönnek azok a válaszok, hogy nem kell egyből orvoshoz rohangálni, de te ne másokra hallgass, hanem az anyai ösztöneidre, ha félsz, ha zavar, akkor tegyél ellene, ha megnyugtat más emberek véleménye akkor fogadd el és lépj tovább, de dönteni neked kell! Jó egészséget a babának!!!
2013. aug. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az őszinte válaszod!
2013. aug. 17. 09:03
 8/8 anonim ***** válasza:

6-ossal értek egyet, van ilyen baba a környezetemben, Dévény tornára kellett járnia, mára szinte (mások számára nem látható) tünetmentes 2 éves rosszaság :)

inkább nézzék meg, Dévény torna szuper, de minél előbb el kell kezdeni

2013. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!