Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos múlt a fiam, ki...

3 hónapos múlt a fiam, ki merjük próbálni a babaúszást?

Figyelt kérdés

Nagyon eltérnek a vélemények a babaúszásról.

A gyógypedagógusok szerint a babaúszás gátolja a magzati reflexektől való megszabadulást ami által csorbát szenved a gyerek fejlődése így egy életre kihathatunk rá. Mennyire élvezik ezt a babák?


2008. jún. 30. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Jézusom... A természeti népek, kemény sodrású patakba rakták. Ha a baba kiment a szakadék szélére, nem is szóltak rá..


Lényeg, nyugodtan vidd el, nagyon jót tesz.

2008. jún. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%
A magyar uszodák általános tisztasági fokát ismerve inkább ne vidd el, nehogy összeszedjen valami fertőzést!
2008. jún. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyan helyre vidd, ahol csak a babák+mamák mehetnek be a medencébe és a "nagyközönség" nem. Az én lányom holnap lesz három hónapos és már az első babaúszáson voltunk is a hétvégén. Nagyon élvezte, gyógytornászként azt mondom, hogy sokat segít a mozgásfejlődésében és a kapcsolatotokban is! Írhatsz privit is elmesélem milyen volt.
2008. jún. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is pont most gondolkoztam el a kérdésen. Vajon mennyire jó, ha egy olyan reflexet (a búvár reflexet) mesterségesen tartunk életben, amely egyébként eltűnne, és helyébe új tanult dolgok jönnek/jönnének. Ez kábé olyan, mintha pl a szopóreflexet életben tartanánk, amikor már nincs rá szükség. Szóval szerintem a vízben való mozgást, biztonságérzetet meg kell tanulnia a bébinek, úgyhogy ez a része biztosan jó, a merülést nem biztos, hogy erőltetném.
2008. jún. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a véleményét! Igen, valóban jó vitatéma...anno minket sem vittek el ilyenekre, max. a kertben lubickoltunk egy kiskádban de felnőttünk:) Szerintem várok még a közösségbe vitellel. Addig meggyőzödök affelől, tényleg imádja-e a vizet a fiam:)
2008. jún. 30. 10:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! :)


hogyan győződsz meg róla, hogy imádja-e a vizet? ha nem viszed vízbe?

1) esténként amikor fürdeted nem látod rajta, hogy szereti-e?

2) a babaúszás pont azért jó, mert ott megszeretik a babák a vizet! ez a lényege!


Egyes reflexek eltűnnek, és mások meg kialakulnak! ez trövényszerű, ezt a folyamatot nem tudjuk kárára befolyásolni egy babaúszással (baba-mama közös lubickolással).


A babaúszáson nem történik más mint a baba a számára még annyira természetes közegben önfeledten mozoghat (mert ugye azt ti is észrevettétek, hogy szárazon még elég keveset tudnak az ilyen picik (3 -4 hónaposak) csinálni. Vízben viszont mivel könnyebb a testük relatíve, sokkal jobban tudnak mozogni! nekik ez óriási élvezet. A jótékony hatásáról nem is beszélve, hogy közben, az által, hogy olyan izmaikat is tudják mozgatni amiket szárazon nem, erősödnek, és fejlődnek!

Szorosabbá fűződik a baba-mama viszony/szeretet.

Nem utolsó sorban a babák megszeretik a vizet és később boldogan és biztonságban fogják magukat érezni a medencék környékén!

Élevezhetik más hasonló korú baba társaságát! akik ugyanúgy felszabadultan lubickolnak az Édesannyuk biztonságában.

Arról nem is beszélve, hogy erősödik az immunrendszere közben.


Miért is gondoljátok, hogy ebből bármi káros lehet??


Merülésről csak annyit!

1) nem kötelező

2) nem tudod vele azt a bizonyos búvárreflexet fenntartani.

3) akkor meg tudnak tanulni a babák merülni, ha már elmúlt ez a reflex! (ugyanis ez elmúlik valahol 2-8 hónapos koruk körül)


Az én fiam (akinek már biztosan nincsen meg a búvárreflexe, ha belecsúszik a medencébe, márpedig 1-2 éveseknél még az ilyen előfordul, nem esik pánikba! nem próbál a víz alatt levegőért kapkodni, ezért nem is fullad meg az alatt a pár másodperc alatt amík megkapaszkodik valamiben és feláll, vagy odmegy hozzá egy felnőtt és segít neki felállni.


Nem tudjuk a reflexet fennatartani! ez lehetetlen, viszont meg tanulják a babák saját maguk visszatartani a lélegzetüket amikor víz alá kerül a buksijuk! ez viszont nagyon fontos! ahhoz, hogy megtanulja hogy ez egy más közeg.


Később talán könnyebben fog megtanulni úszni. nem fog félni a víztől, vagy egy vízhangos zajos uszodában nem fogja magát rosszul érezni!


ahova mi jártunk, ott minden baba imádta!

Mi már nem járunk babaúszásra már több mint egy éve. De fiam annyira megbarátkozott a vízzel, hogy ha uszodában vagyunk, akkor akár a nagymedencébe is utánam jön!

Soha semmilyen fertőzést nem hoztunk haza, és igazán komolyan beteg sem volt, se az úszástól, se mástól amíg jártunk babaúszásra.

2008. jún. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak: akkor utcára se menj ki, mert szmog van..

Ne egyél semmit, és még sorolhatnám. Sajnos ebben a világban élünk, itt és most kell jól éreznünk magunkat és ez a szobában ülve (ahol szintén nem vagyunk biztonságban..) nehezen fog menni.

Az első válaszoló voltam.

2008. jún. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!