Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tehetném túl magam azon,...

Hogy tehetném túl magam azon, hogy tesót szeretnék picim mellé?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy a hormonok okozzák e de ahogy látok tesókat úgy jön az érzés ,hogy a pici 11 hónaposomnak is kellene tesó! Persze én is szeretnék újra állapotos lenni és átélni megint mindent. Bár a kicsim elég nehéz tipusú. Egy átaludt éjszaka nem volt eddig,minimum 3x ébred ,nagyon anyás. Elöszőr hasfájós volt majd érvényesült a természete. De mikor más gyerekek mellett van akkor olyan jó nézni őket,annyira szeret más gyerek társaságába lenni. Az egyik érv ,hogy ne legyen az,hogy félwk vele már nem tudok annyit foglalkozni,nem olyan törődést kap ,mint most. A második az anyagiak.Albérletben élünk ,a bevételünk kb. 220.000 vagy kicsit több. A rezsi havi 120.00-140.000 .Marad mindenre kb. 70 ezer ft. Ez biztos kevés lenne :( És a harmadik,hogy nem sok segítségem van,vagyis a párom csak a szabadnapján. Szeretnénk később is mindent megadni a picinknek és nem szeretnénk ha nélkülözne ,mint mi anno. Segítenétek? Vagy csak tapasztalatokat írnátok?
2013. aug. 17. 23:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt nem látom annyira szörnyűnek. Igaz én úgy gondolom várnék pár évet vele, de elvetni nem vetném.

Lejár a gyed visszamész dolgozni egy kicsit félretesztek, a rezsiből lefaragtok, mert ebből bőven le lehet aztán jöhet is a tesó.

2013. aug. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Ismerek olyat akinek kevesebb jut havonta a két gyerekre és megélnek. De kérdés mihez vagytok szokva. De két gyerek után egyébként magasabb a családi pótlék is, és jár adókedvezmény, ha igénybe tudjátok venni. Így már annyira nem is vészes, ha tudod szoptatni, és nem tápos. Nekem mindkét lányom tejallergiás és tápot isznak még, hát megterhelő havonta... De ruhát kb semmit nem veszek a kicsinek, amit anyósom vesz azt kapja max, a többit mind a nagyét hordja. Babakocsi, minden megvan a nagy után, azt használjuk, ami meg már nem kell adom el.
2013. aug. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Gyesen vagyok és nincs hova visszamennem dolgozni.
2013. aug. 17. 23:46
 4/18 anonim ***** válasza:
43%

Igen csak majd ha iskoláztatni kell akkor nem hordhatnak egy táskába meg nem tanulhat egy könyvből füzetből.



Akkor meg még könnyebb,munkát akkor minimum 40-50 ezerrel több lesz a bevétel, plusz a gyed is több lesz utána.

2013. aug. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
2. vagyok. Az én gyerekeim még nem nagyon kaptak olyan dolgot, ami nem lenne használt. Szinte mindent használtan kapnak, mert nem akartam soha újat venni, abból amit kb 2 hónapig használnak. Az első cipőket megvettem neki újonnan. Meg amikor megszületett a nagy vettem új mellszívót, textilpelusokat. Persze tankönyvet nem lehet használtan venni, de azért szerintem addigra visszamész majd dolgozni. Nekünk is akkor már könnyebb lesz, ha én is dolgozom.
2013. aug. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
ÈN ismètlen én..vàrnèk vele.Keresnèk munkàt mèg bőven lehet kistesòja... :-)
2013. aug. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én simán szülnék ennyi bevétellel.

A rezsitek iszonyatosan sok, ebből biztos le lehetne faragni. A miénk albérleti díjjal együtt havi 60 ezer és hárman élünk.

Nekünk havonta ételre, pelenkára stb. marad 35 ezer forint. Szűkösen, de meg tudjuk oldani.

Ha 70 ezer maradna, 1 percig nem gondolkoznék 2. gyereken.

2013. aug. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem beszéld meg magaddal hogy 3-4 év múlva is jöhet vagy később,mikor 1,5-2 éves lesz a babád akkor mehet bölcsibe te dolgozni,és máris nagyobb lesz a bevétel.Én biztosan nem vállalnék 220ezerre két gyereket,nekünk is ennyi volt a bevételünk 1 gyerekkel,de a mi rezsink 60ezer,és így sem vállaltam be még ezért sem,mert nem sok pénz.
2013. aug. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Rezsin faragni nem tudunk :( albérlet 60 ezer(1,5 szobás ,panel Pesten) villany 8000 internet+tv 5600,közösköltség 7800 ,2havonga a víz 12000 + a főtáv . +2 előfizetéses telefon és 2000ft a kicsi számlájára. Ezen kivül van 2 kutyánk akinek havi 10.000 a kaja. Plusz a bérlet a páromnak havi 11000ft. Ezekből már nem tudunk lefaragni :(
2013. aug. 18. 16:01
 10/18 A kérdező kommentje:
Bölcsibe nem adom,az tuti!
2013. aug. 18. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!