Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mi? Miért nem csak én,...

Miért mi? Miért nem csak én, vagy ő?

Figyelt kérdés

ezalatt a kérés alatt gondolok arra, hogy elég sok anyuka mondja azt hogy "fürdünk", "eszünk" "alszunk, stb... holott ezt általában a baba csinálja.

oké, azt megértem, hogy hozzászokott ahhoz, hogy terhesség alatt többesszámban beszélt magukról, mert akkor még valóban úgy is volt... én is többesszámban beszéltem. de amint megszületik a baba, onnantól egy külön kis emberke :)

csak az én szememet zavarja, vagy más is van így ezzel?

(nem veszekedést akarok szítani, úgyhogy kérek mindenkit, hogy ezt tartsa szem előtt, és ha veszekedni akar azt ne itt tegye...)

köszönöm :)


2013. aug. 19. 21:17
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Pörögjön?:) Juj. Azért ahhoz kicsit több kellene...Na ez az, ami a gond a válaszaiddal szerintem. Csak a stílus.
2013. aug. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Tisztára, mint az óvoda.
2013. aug. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Nem olvastam minden hozzászólást, csak a kérdésre válaszolok.

Az én babám 3 hónapos és egyedül semmire nem képes, ezért néha én is szoktam így beszélni pl megyünk fürödni (szegénykém néha még pukizni sem tud egyedül, csak segítséggel, bár ilyenkor azért nem használok többesszámot. Ha jönni kezd a foga azt még nem tudom, hogy fogom mondani, de abban biztos vagyok, hogy engem is legalább annyira meg fog viselni a dolog, mint őt)

2013. aug. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Most olvsatam...babám-babánk szerintem probléma függő

az én babám utálja a babakocsit, mindig ordít benne - ez az én bajom

utlja a hordozót is, a kocsiban is ordít (hosszabb távon a férjem vezet)- közös a probléma. szóval a mi gyerekünk utál kocsikázni.

2013. aug. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
53%

Nos engem sok minden zavar amit az anyukák csinálnak és a mellett,hogy a viselkedésük,versenyzésük,rosszindulatúságuk mellett ezek miatt is a kerülöm a többséget.

Szerintem zavaró amikor olyan dolgokat amit a kisgyerek csinál többes számban használják.Pl: szopunk,kinőtt a fogunk,bekakiltunk,megettük a főzit stb.

Azzal semmi gondom mikor normális értelembe használja az ember,hogy vásároltunk,sétáltunk,haza mentünk.Sok anyuka azt hiszi a gyerekkel egy test-egy lélek.

2013. aug. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
na igen az utyuluputyulu gügyögés na az is zavaró,sosem gügyögtem a gyerekemnek nem is állt a számra,szegény gyereket hülyének nézik,ahelyett,hogy normálisan beszélnének vele,ha valaki ilyet csinált a fiam mindig úgy nézett rá "Neked meg mi bajod?"
2013. aug. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Hát igen, egyvalamiben egyetértek 73%-os, tényleg óvodai szint - szövegértésben.
2013. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Én erre az egész vitára értettem, hogy óvodai szint, na meg arra, hogy egyesek ilyen ostobaságról képesek kérdést kiírni.
2013. aug. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Igen, tudom, hogy arra érted, ezt én is így gondolom. De ha valaki nem érti, amit többször leírok, azzal meg sajnos az a helyzet, hogy egy óvodás szintjén áll. Vagy rosszindulatú. Itt mindkettő elő szokott fordulni, úgyhogy fátylat rá...:)
2013. aug. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

ha ostobaságnak tartod a kérdésem, oké, csak akkor kérlek kímélj meg a kedves válaszodtól. és akkor nincs probléma. különben meg vannak az én kérdésemnél is ostobábbak is, de ebbe nem megyek bele.

a miértre voltam kíváncsi, többen ésszerűen, normálisan megfogalmazva választ is adtak rá. ezt köszönöm.

egyébként mindannyian különbözünk, más-más a véleményünk, de ezt meg lehetne normális hangnemben is beszélni, nem? szerintem itt zárjuk is le.

2013. aug. 20. 22:05
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!