Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti kaptok segítséget a családt...

Ti kaptok segítséget a családtól, rokonoktól?

Figyelt kérdés
Terhesség vége felé rengetegen ígérték, hogy majd jönnek segíteni sétálni, játszani a babával. A rokonságban akiknek a gyerekeire én is sokat vigyáztam és a nagyszülőktől kicsit el is vártam volna. Viszont már 10 hónapos múlt a babám és a segítség nem akar érkezni. Néha kapok pár érdeklődő SMS-t, de többet nem. 3 hét múlva születik a kistesó, jól esne, ha legalább a délutáni sétában vki segítene...Túl sokat várok el? Ezek szerint ha a pici megszületik ennyi segítségre számíthatok.
2013. aug. 20. 20:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Néma gyereknek az anya sem érti a szavát.

Én például szívesen vigyáznák barátnőm gyerekére de mivel a kérdésre nem tudom, hogy reagálna sohasem mondtam.

2013. aug. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%
...Nem vesztegettétek az időt,ha megengedsz egy megjegyzést.én sok segítséget kapok,főleg a szüleimtől,de nem várom el egyébként.Ha nme kapnék sem lenne tragédia,hisz magunknak szültem,nem másnak.Ha nem bírod,minek kellett még1?
2013. aug. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Szüleim nem élnek, anyósom nem igazán beszámítható Szóval sehonnan.
2013. aug. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kritikát. Bírjuk, mert tesszük a dolgunkat, tényleg nem igazán segít senki. A nyár elején én szüleimmel leültem és megkérdeztem miben tudnak segíteni, mert ha nem, máshogy oldjuk meg. Persze a hitegetés ment, a segítség nem.
2013. aug. 20. 21:09
 5/23 anonim ***** válasza:
27eves vagyok semmi segitsegem! Igazabol boldogulok de néha jó lenne picit egyedül lenni! 1alkalom volt amikor jó lett volna a segítség, tavaly augusztusban költöztünk, renovaltuk a lakást, lanyomnak (2, 5eves)nyari szunet volt ovibol és melle 35hetes pocakos voltam! Azóta nem várom el és nem is számolok segítséggel!:-) Kitartás, nincs lehetetlen!
2013. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Felnőttek vagytok,vállaltátok a felelősséget.Tényleg nem lehet könnyű egyedül,de ti ketten vagytok,képzeld mi van azzal aki 3 gyereket nevel egyedül...amúgy miben kellene segíteni?nem azért van a nagyszülő hogy ugorjon mikor fütyülnek.ha megszületik azért biztos segítenek majd.ha nem akkor meg megoldod ahogy írtad is.
2013. aug. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ha segítségre van szükségem,akkor szólok. Hiába beszéled meg valakivel,hogy segítsen,ha ő nem tudja,hogy mikor. Talán várják is,hogy keresd őket. Vagy nekik kéne hívniuk,hogy mikor mehetnek segíteni? Én ha megkérem egy családtagom ilyesmire,akkor előtte pár nappal szólok,hogy ezen a napon x órakor akkor át tudna-e jönni,vigyázni rá eddig meg addig?!
2013. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Mi anyukámékkal együtt lakunk! Mivel párom alig van itthon, így anyukám segít nekem, de 2 helyen dolgozik, így nem várom el. De így is sok mindenben számíthatok rá. Házimunkában, én a babámnak főzök, ő meg a családnak. Vigyáz a babára, amikor tud. Persze nem várom el, de szólnom sem kell és segít. Anyósom még csak nem is érdeklődik a kislányom felől. Téged kedves, kérdező nem irigyellek, mert ugyan tudhattad volna, hogyha 1 gyerekkel nehéz, akkor kettővel még nehezebb lesz, de ennyi idős terhesen igazán segíthetne neked valaki.
2013. aug. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%

Anyukám segít a házimunkában, szokott főzni, vasalni, a babámat rá tudom hagyni, ha mennem kell pár órára, meg a nagyot viszem-hozom, ilyesmi. Sajnos nem vezet, így erre nem számíthatok, de ez is hatalmas segítség, nélküle nem tudtam volna sokmindent intézni. Anyósomék közel laknak, egy utcában vagyunk, de inkább csak hátramozdítók. Nagy ritkán átjön anyósom játszani a kicsivel, pedig ott van nekik a kocsi, soha, semmikor nem mentek még el a gyerekekért. Vagyis apósom igen, de csak anyukámmal, külön kérvénnyel.:) Azt azért elmondanám, hogy a gyerekszobát nagy pocakkal egyedül festettem, tapétáztam, és eszükbe se jutott segíteni. Az ajtókat, ablakokat én festettem, pedig mindegyik nyugdíjas, egész nap otthon vannak. Nem vagyunk egyformák, ez van. Nekem nagyon rosszul esik, a férjem folyton bevásárol nekik, minden t megcsinál, ahogy csettintenek neki, hogy segítsen, mert ő ilyen. Csak tudod, nekem is rosszul esik, hogy nekem kell kérni, ezért nem is kérem. Nekem természetes, hogy felajánlom, ha tudok valamiben segíteni...

Egy jó tanács: Kérdezz rá konkrétan, hogy tudnak-e segíteni neked, és miben. Ha lesz konkrét válasz az jó, ha nem, akkor hagyd a fenébe.

2013. aug. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%
De miért kéne segíteniük,hisz magatoknak jön a 2.baba is...Úgy kell vállalni több gyereket,ha bírni fogjátok,hisz nem mindig lesz segítség,ha éppen van is most...Szerintem nem várható el bárkitől is,legyen az rokon vagy barát,hogy segítsen,mert a ti gyerekeitek,mindenkinek van saját élete is.Egyébként meg nem megkérdezni kell mit segítenek,hanem ha segíteni kell,felhívod,hogy segíteni kéne ebben és abban.De te se várhatod el,hogy majd minden du más lesz a nagy gyerekkel.
2013. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!