Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! 8 hós babám 2 hónapja...

S. O. S! 8 hós babám 2 hónapja nem alszik!?

Figyelt kérdés
tanácstalan vagyok 3.gyermekem tehát nem vagyok kezdő a dologban de a másik kettövel sosem volt ilyen jellegű problémám. Este 7 kor fürdünk utána tápszer és alvás...volt eddig!!El is alszik azzal nincs gond,de kb egy óra mulva felébred és nem alszik vissza mig nem adok neki teát és azt játszuk éjszakánként 8-szor 10-szer,nem tudom mit tehetnék hogy visszaáljon minden mert 2 hónappal ezelöttig este 7 töl reggel 7 ig aludt egyfolytában ébredés nélkül. MIt tegyek hogy rendeződjön az alvása???
2013. aug. 20. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy szomjas? Kap rendesen napközben is teát, vizet?
2013. aug. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
persze rengeteg teát és vizet is iszik .de éjaszka csak tápszert vagy teát fogad el.
2013. aug. 20. 22:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Adj neki laktatobb kaját vacsira. Nem hiszem hogy egy 8 honapos tápszerrel jollakna. Legalábbis az enyém biztos nem.
2013. aug. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
de fürdés elött még eszik fözeléket is
2013. aug. 20. 22:14
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet, hogy nem elég fáradt, már korai neki a 7 órási fekvés.

A lányom a kezdetektől én is 7-kor fürdettem, utána ment aludni, de kb. 6-7 hónapos korában szép lassan kitolódott ez az idő, most 8 hónapos és már fél 9-kor fürdetem, 9-negyed 10-kor alszik el, reggel 6-kor ébred.

Úgy jöttem erre rá, hogy ha 7-kor fürdettem, elaludt ugyan utána, de hamar felkelt és alig akart visszaaludni.

A fél 9-es fürdetés után ez a probléma megszűnt.


A másik gond valóban lehet az, hogy nem elég neki a tápszer.

Én Sinlacot adok neki estére, mert sajnos már nincs annyi tejem, ez eltelíti, jól alszik tőle reggelig, egyszer sem iszik addig.

2013. aug. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kerria ***** válasza:

Az 5-ös válaszolóval hasonló az esti menetrendünk. Sajnos nekem a sinlacot/sinemilt nem fogadja el a kislányom, így este 7 óra vacsi, majd fürdés fél9 és így 9től van alvás. Ha meleg van, vagy front... akkor ez tolódik kb 1 órát. Így este 9-10 órától reggel 7-8-ig alszik.


Olyanról is hallottam már, hogy így jelentkezik a szeparációs szorongás... meg akar bizonyosodni róla, hogy ott vagy neki. Emiatt kell éjjel. Visszaaludna tea/tápi nélkül is vajon, ha csak simogatnád?

2013. aug. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok

Sokáig én is, ha éjjel megébredt, automatikusan vettem ki és tettem a mellemre, mint legegyszerűbb, leggyorsabb megoldást.

Viszont egy idő után, kb. 7 hónapos korában meguntam, hogy 2-3 óránként keljek fel hozzá, így az ágyát a franciaágy mellé húztam és mikor este megébredt, nem vettem ki, csak benyúltam hozzá a kezemmel és láss csodát...visszaaludt :))

Hátha nálatok is beválik valami hasonló megoldás.

2013. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem amióta megszületett lányom rossz alvó volt, így nem biztos, hogy igazam van, de nekem akkor kér inni este, ha nagyon jön a foga. De olyankor többször is felkel, és inni kér. Én adok neki, mert annak ellenére, hogy azt mondják megszokja úgy gondolom, hogy meleg is van, így lehet szomjas is, és a foga is nyomja, még jön ki a nyál is. Szerintem sokat nem tudsz tenni, hogy jobb legyen, max kicsit később fektetni még. Mert a 7 óra nagyon korai fekvés már neki. Mi ilyen korban 8-f9 körül feküdtünk már, és délután annyira rosszul aludt, hogy max 1 órát aludt. Nekünk ahogy egyre kevésbé jött a foga úgy javult az alvása is. Most már 3 órát alszik napközben, ha úgy jön ki, és este max 3 szor kel, ez nálunk nagy szó, mert egész éjjel fent voltunk és vissza sem aludt. Én csak a fogakra tippelek, hogy azért volt. Semmit nem csináltam és egyszer csak átaludta az éjszakát.
2013. aug. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt.Túl korán ment aludni.Aludt mindig fél8-tól és felkelt fél9kor és nem aludt 10-11ig.Pár nap után meguntam és azóta fél9-9től alszik és nem kel fel ébren lenni még pár órát.Vagy ha nem felkelt fél9kor,akkor reggelt kelt 5kor.Most fél9-9től alszik reggel 6-fél7ig.
2013. aug. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépean a sok választ ,meg próbálkozunk a késöbbi fekvéssel elöször akkor. sajnos ha éjjel felkel és nem adok neki teát vagy tápit csak mondjuk simogatom akkor nem alszik vissza(de sosincs kivéve éjjel a kiságyból mert akkor annyira felkel h nagyon soká alszik vissza (egyedül issza meg amit adok neki és közben belealszik szépen)
2013. aug. 21. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!