Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Már teljesen...

Mit csináljak? Már teljesen kikészülök!

Figyelt kérdés
A gondom az hogy nem akar enni 10 hónapos kislányom. Katasztrófa minden nap minden etetés. Alig eszik, azt a keveset is keservesen. És igazából ez megy 9 hónapja, már idegroncs vagyok. Orvost is bejártuk, két hónapos kora óta. Most tegnap megint elvittem mert ez már nem normális kaptunk vitamint majd meglátjuk. most reggelire 1 óra alatt evett meg 90ml tápszert. Négyszer kínálom egy nap és így sem éhezik meg. tegnapi nap: reggeli 120 ml tápszer,ebéd: 50g püré ,uzsonna: 40g püré 40g krémtúró, vacsi 200ml tápszer meg 1,5dl víz és ennyi ezt is csak figyelemeltereléssel ette. pfff.... 6 hós koráig csak álmában tudtam etetni. Nasit se kap szinte soha. nem tudom mit csináljak.Sírhatnékom van az egésztől.

2013. aug. 22. 08:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát nem csodálom, hogy elkeseredtél. Béres csepp adható már neki? Ez kiváló étvágy-növelő. És ha a kezébe adnád a kanalat, hogy ő is részt vegyen az evésben? Hátha nagyobb kedve lenne.
2013. aug. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Béres cseppet 10kiló felett lehet adni,ha meg ennyire nem eszik,akkor nem lehet túl nagy,mert én lányom lehet kb 10kiló vagy kicsit több 10,5 hósan úgy hogy rengeteget eszik.Ha erölteted,nem fog enni.Kináld meg,ha nem kéri,ne adj neki semit következő étkezésig.Lányom is egy időben nem ebédelt,csak joghurt kellett volna.Megkínáltam ebéddel 12kor,14kor.Nem kérte,akkor nem evett uzsiig semmit,tehát 16-17ig...
2013. aug. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Vitacolant írt a doki. nem vevő a dologra úgy sem ha kanalat adok neki. Nem is érdekli az evés. Pedig mi olyan jó étvágyúak vagyunk meg mindenki a családba. Ha kap kiflit vagy babapiskótát azt szinte a szájához sem veszi. Nem tudom mit kéne csinálnom , azért remélem lesz még belőle valaha jó étvágyú gyerek.
2013. aug. 22. 09:21
 4/7 A kérdező kommentje:
9 kiló de ez is úgy hogy addig hízott rendesen amíg álmában meg tudtam etetni. 7 hós mérésen volt 8850gram. 3 hónap alatt sikerült 150grammot hízni. Nem sok. :-( Eddig igazán azért is nem foglalkozott velünk az orvos mert hízott. De most ez is leállt két hónapja.
2013. aug. 22. 09:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is rossz evő volt az egyik ányom, sőt azóta is az, de azért javult a helyzet. Az vált be amit már írtak előttem, hogy ha nem volt hajlandó enni nem kínáltam, csak akövetkező étkezéskor. Én is nyugodtabb voltam és a kislán yis, hogy nem stresszelem.
2013. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is azt csináltam, amit az utolsó - ha nem akart enni, hát nem akart, tudtam, hogy éhen nem fog halni, egy óra múlva megint kínáltam. A fiam most se egy nagy evő, de egészséges, erős gyerek, így nem izgatom miatta magam. Kicsit próbálj megnyugodni, mert ha ennyire stresszelsz az etetéstől, azt a gyerek is megérzi, és pláne nem fog enni, mert összekapcsolja az állandó feszültséggel és elkeseredéssel. A lányom szeret enni, de ő sem eszik sokkal többet, mint amennyit írtál. Ne aggódj, ha nem hízik az nem baj. Csak ne fogyjon.
2013. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kevésnek találod a 9 kilót?


én is aggódni szoktam, mert az utóbbi időben alig hízott (8 hós lesz), de látszólag jó húsban van. csak olyan mintha soha nem lenne éhes. lehet hogy több időt kéne kihagyni.

bár a 4, az tényleg kevés alkalom.

2013. aug. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!