Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos a babám-és még...

1 hónapos a babám-és még mindig ordit a fürdésnél. Nincs valami ötletetek?

Figyelt kérdés
énekelek,masszirozom zenét kapcsoltam-semmi nem jött be .etetni nem akarom elötte..
2013. aug. 23. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Leírom nekünk mi jött be, csak már nagyon unom, hogy mindenki hülyének néz. :)


Mi 5 hetes kora óta együtt fürödtünk. Én letusoltam előtte, majd bevettem a vízbe. Apa persze segített. 2 nap alatt megszokta és nem ordított. Ha nem tetszett neki, kivettük. Mindig egyre többet bírt és elkezdte élvezni.

Ne idegeskedj, azt ő is érzi. Mindig ugyanakkor, 7-kor fürdettük, pontosan betartottuk mindig.

A hasamra tettem, a feje oldalasan volt a cicimen. Biztonságban.


Most 13 hónapos, imád fürdeni, 1 órát pancsikol esténként és járunk úszni. :)

2013. aug. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én a pocijára raktam egykis rongyikát amibe tudott kapaszkodni - ez biztonságérzetet adott neki. Nyugodt hangol beszéltem hozzá és mindig elmondtam mit csinálok éppen.

Így megszerette a fürdést.

Sok sikert és kitartást, sikerülni fog!

2013. aug. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Probald meg ugy, hogy arccal a viz fele nezve teszed be a vizbe. Lassan, eloszor csak a labat beleengedve a vizbe, kicsit lebegtetni a vizen. Lehet, hogy segit ha latja a vizet. Illetve bar irtad, hogy nem akarod megetetni elotte, en megis azt javasolnam, hogy adjal neki egy kicsit elotte. A lanyomnak pl ilyen picin nem volt turelme a furdeshez ehesen. Errol persze hamar leszokott, de furdeni felig tele hassal imadott. Illetve probalj valtoztatni a viz homersekleten. Lehet, hogy a melegebbet, vagy a huvosebbet szereti eppen. Szurkolok!
2013. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

- milyen a víz hőfoka? Vannak babák, akiknek nem elég, vagy éppen túl sok a 37. Általában a melegebb vizet szeretik.

- hogyan fogod? Nálunk, az én kezemben üvöltött a baba, az apja hatalmas lapáttenyerébe belesimult, biztonságban érezte magát.

- nem fázik vetkőzés után? Tudom, meleg van, de a babák hőháztartása még nagyon kényes, fázhat pucéron.

2013. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ÉN sem javaslom hogy előtte ciciztesd mert a végén a sok sírástól az egész kijöhet belőle :-/

Nálunk is volt ilyen..nemkell úgymond félteni..ha 2-3 percig,tehát a fürdés idejéig sír nemlesz baja

Nálunk úgy 1-1,5san hagyta abba...már számoltam a napokat hogy 1-2...5 ik napja nemsírunk a fürdésnél

Szerintem csak arról van szó hogy tudja hogy utánna cicit kap,és alvás jön ;-)

2013. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk is ez volt,én a következőket csináltam,és bevált. 38-39 fokos vízben fürdik. Két mosdókesztyűt használok,az egyik a pociján van vizesen,a másikkal mosdatom. Nagyon fontos volt,hogy először a lábát tettem bele,aztán a fenekét,aminek le kell érnie a kád aljába,így biztonságban érezte magát. Fürdés előtt adtam neki én is egy kis cicit,persze fürdés után is. Na,és még valami:nekem előrébb kellett hoznom a fürdetést,mert nagyon fáradt volt már 8-kor. Azóta is 7-körül fürdik,8-kor alszik. 4 hónapos most.
2013. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!