Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit rontottam el 10 hónapos...

Mit rontottam el 10 hónapos babámmal?

Figyelt kérdés
Teljesen kivagyok már. Nincs egy normális napirendünk, igazából nem is nagyon volt sose és ez mindig az alvás miatt volt. Nagyon rossz és teljesen rendszertelen. Éjjel folyamatosan kel, fél 3kor úgy csinál, mintha reggel lenne, beszélget, ücsörög. Volt, hogy sokat aludt napközben, volt, hogy szinte semmit, akkor sem aludt éjjel. 9 hónaposan elutasította a szopizást, majd magát az anyatejet is, minden próbálkoásom ellenére. Akkor nem adtam neki tápszert, hanem minden tejterméket és reggel-este tejpépet. Most kipróbáltam, hogy hajnalban mikor megébred, vagy nagyon kora reggel, adok neki tápszert, de még nagyon a 100 ml-t sem issza meg, és nem nagyon alszik vissza. Régebben beállt, hogy szépen leteszem és elalszik, most minden alvás tutolással ár, mászik a nagymaciján, álldogál, ugrál, de közben hulla fáradt. Egyszerűen ahelyett, hogy több türelmem lenne, csak kevesebb van....az evéseknél se tud elnyugodni 2 percre sem, ott is sokszor nyavajog, tutol, már mikor berakom az etetőszékbe...eddig mindig aludt babakocsiban, most nem hajlandó...pár napja arra szokott rá, hogy max 1.5 órát alszik ebéd előtt, utána semennyit...volt hogy délben fölkelt, és utána csak este 8kor aludt el, akkor is kínszenvedések árán. Volt már, hogy későn feküdt, volt, hogy korán, de mindig ugyanolyan rossz az éjszaka. Persze, fog, időjárás stb...de nekem senki nem mondja, hogy 10 hónapon keresztül 2 éjszakát leszámítva mindig vmilyen baja van....főleg, hogy jókedvűen gagyorászik éjjel, ha megébred...de én már nem bírom, halálosan jól esik, ha nagyszülők elviszik kicsit, többemberes gyerek,ez az éjszakázás teljesen elviselhetetlenné tesz engem, és nem tudok türelmesen állni mindig hozzá...
2013. aug. 24. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos, az Én Fiam 11hós, és egyetlen éjszakát sem aludt még át. A jó éjszaka nálunk azt jelenti, hogy CSAK 2x kel fel. Anyatejes, eddig éjjel is adtam neki, most már nem vagyok hajlandó, csak inni kap cumisüvegből.

Amikor jött a foga (még csak 2db. van) a rekord keléseink száma: 6!!!! Igaz ilyenkor sem volt fent órákat, de jó 15-20percet tuti, és olyan keservesen sírva kelt mint még soha! Mire beértem a szobájába már állt az ágyban és nyújtotta a kezét h vegyem ki.

Kijöttek a fogak és megszűnt. Továbbra sem alussza át, a most éjjel pl. tök jó volt:

este fél 10kor elaludt, fél 1-kor kelt inni és negyed 6-kor. Utána még 1órát aludt.


Nagyon fáradt vagyok sokszor Én is, de megtanultam ennyi alvással élni. Van akinek 2 évesen sem alussza át az éjszakát a gyereke....


A nappali alvásra nem tudok mit mondani,az Én Fiam 3x alszik még nappal 40p- 1órákat.

2013. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ha éjjel nem éhes, nem szomjas, ahogy írod, akkor próbáld meg ne szórakoztatni. Ha ébred, menj be, mondd, hogy éjszaka van, aludni kell, simi, aztán gyere ki. Én nem hagytam sírni ilyenkor a lányomat, hanem a fentieket jatszottuk az elején többször, utána egyre ritkábban.

Nappal is próbálj napirendet követni, pl délelőtt menjetek levegőre és ha kicsi az alvásigénye, csak dél körül rakd le aludni. Remélem, valami be fog válni a fentiekből nektek!

2013. aug. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!