Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babátokat engedtétek...

1 éves babátokat engedtétek már nagyszülőknél aludni 1-2 éjszakát? Szerintem még korai de mindenki azt mondja kell ennyi külön meg pihenjünk legyünk kettesben a férjemmel.

Figyelt kérdés
2013. aug. 24. 13:20
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi. Tegnap este vitték el de szeretnének mégegy éjszakát. Nekem hiányzik nagyon már. Férjem beszélte le az egészet szóval ő akarja hogy pihenjek meg hogy együtt legyünk.
2013. aug. 24. 15:00
 12/18 anonim ***** válasza:

A sógornőmék két hónaposan anyunál hagyták 11-20 óra között, éjszakákra pedig 1 éves kora körül a kicsit.

Én nem. Nagy lányom 3,5 éves eddig 2 éjszakát töltöttünk külön, költözés miatt, ő a megszokott helyén maradt. Anyósoméknál nem is aludna el, idegen helyen sokkal nehezebben alszik el eleve. Nem biztos, hogy ez a jó, ha ennyire nehezen engedjük egy kicsit távol magunktól.

2013. aug. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Természetesen megbízhatóak. Apósom felesége diplomás bölcsedei gondozó meg amugy is figyelnek rá,de ha anyuméknál vagy anyósoméknál van akkor ők is ugy figyelnek rá akár mi.Nálunk szerencsére mindenki normális is " fiatal" nagyszülők.
2013. aug. 24. 15:06
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan! Enyém 7 hónaposan aludt anyóséknál először, megették szegényt a szúnyogok de nagyon élvezték, hogy ott lehet. Azóta többször is aludt már ott, ma is elviszik mert elég komoly arcüreggyulladásom van, ami délelőtt a legrosszabb. Én nagyon hálás vagyok, hogy leveszik rólam a terhet amíg jobban nem leszek, mert lüktető fejgörccsel egy kis energiabombára vigyázni igazán megterhelő. Remélem hamar meggyógyulok, bocsi az offért! :)
2013. aug. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Attól függ, lányom két és féléves és éjszakára még nem hagytam ott egyik nagyszülőnél sem, mert több mint 100km-re laknak. Nem egyszerű megoldani, ha a gyerek még is hazajönne. De ha közel lakik a nagyi és ismerik is egymást akkor talán én is másként állnék a dolgokhoz és lehet hamarabb elengedtem volna viszont sokáig szopizott.
2013. aug. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Ott lehet hagyni, de csak azért, mert "mindenki azt mondja" felesleges. Ha olyanok a körülmények, hogy megtehetitek, és TI vágytok egy külön estére a férjeddel (és nem a szomszédasszony véleménye miatt, hanem kizárólag saját magatok miatt), akkor nyugodtan. Ha nem szeretnétek, akkor nem kell, semmi baj nem lesz abból sem.

Az én kisfiam is aludt 1 éves kora körül a nagyszülőknél párszor, tök jó volt. Most 3, és jó ideje kézzel-lábbal tiltakozik az ottalvás ellen, pedig nap közben szívesen van a mamákkal. Ilyen is van, kiszámíthatatlan.

2013. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy felajánlják, használjátok ki - menjetek, töltődjetek fel, pihenjetek! A gyerek élvezni fogja, a nagyszülő is. A nagyszülő is felnevelt már gyereket (anyukád és anyósod is).

Az én fiam 4 hónapos volt, amikor először ott aludt anyukámnál (kb.500 m-re lakik), most 10 hós, eddig 3x aludt ott - viszont jön a kistesó jövő hónapban ezért is szorgalmaztuk az ottalvást. Soha nem volt probléma.

2013. aug. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az én fiam pont ma 1 éves, 4 napja aludt anyukámnál. Teljesen oké volt minden, de sok dolog hozzá járul hogy engedtem. Pl heti 1-2 fél napokat ott van a fiam, az egyik alvás is ott történik ilyenkor, így nem újdonság neki. :) Viszont most "elkérték" volna nyaralni, 2 éjszakára, 3 napra, de azt nem szeretném. Nem biztos hogy sok lenne neki, de inkább nem kockáztatom egy tök idegen helyen. Velük megyek inkább én is. Ez volt az eredeti terv.
2013. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!